Dzisiaj jest 28 Lipca 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 21 kwietnia 2017

Czekają z remontami

Nie udało się rozpocząć cyklu zapowiadanych inwestycji przy świetlicy wiejskiej w Pasierbach. Sołectwo wciąż czeka na publikację list rankingowych. Złożyło wraz z gminą wniosek na ponad 70 tysięcy złotych dofinansowania. Zakończył się natomiast remont dachu. Reszta prac być może ruszy w maju.

Modernizacja dachu świetlicy kosztowała łącznie ponad 64 tysiące złotych. Gmina pokryła połowę, resztę dołożyła wspólnota mieszkaniowa współdzieląca mieszkania ze świetlicą wiejską. To jednak miał być dopiero początek całego cyklu inwestycji wokół świetlicy. 

Plan sołecki zakłada, że na koniec bieżącego roku cały teren wokół świetlicy będzie ogrodzony i ma posiadać pełną infrastrukturę do imprez plenerowych. Nowa wiata przy świetlicy ma stanowić zadaszenie dla orkiestry i będzie kolejną na tym terenie. Z funduszu sołeckiego na ten cel zostanie przeznaczonych 9 tysięcy złotych.Dzięki temu, że to mieszkańcy mają wykonać większość prac, uda się zmieścić w tak skromnej kwocie. Sołectwo za pośrednictwem gminy złożyło wniosek do marszałka Wielkopolski w ramach konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś". Liczy na dofinansowanie zakupu materiałów do wykonania bramy, płotu oraz utwardzenia terenu przed świetlicą. To właśnie procedury związanie z finansowym wsparciem zahamowały na razie tempo prac.

- Przełożyliśmy termin rozpoczęcia, bo przedłużył się termin realizacji wniosków o dofinansowanie. Nie możemy rozpocząć inwestycji bez publikacji list rankingowych, które ma przedstawić Urząd Marszałkowski. Nie możemy nawet wydać tej naszej części z funduszu sołeckiego, które są naszym wkładem w całość. Będziemy mogli ruszyć z całością dopiero po załatwieniu formalności - mówi Szymon Jakubowski, sołtys w Pasierbach.

Prace, jeśli uda się zdobyć dofinansowanie, powinny ruszyć w maju. Poza nowymi wiatami wokół świetlicy ułożone zostanie ponad 500 m2 kostki. Wartość całego projektu wokół świetlicy w Pasierbach to 77 tys. złotych. Połowa kosztów to praca mieszkańców. 25,5 tys. zł ma pochodzić z dotacji marszałka, 9 tys. zł to wkład z funduszu sołeckiego, a 2 tys. zł to wkład z budżetu gminy poza funduszem sołeckim.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawy dziecięce
Torebka damska
Eva Minge
Oprawa damska
Koszulka damska Adidas
74 PLN 99 PLN
Oprawa damska
OBUWIE MĘSKIE ZX
189 PLN 279 PLN