Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Pogorzela, dodano: 05 maja 2017

Czekają z inwestycjami na ogłoszenia

Szereg inwestycji gminnych czeka na realizację w ramach kilku programów związanych z dofinansowaniami. Gmina nie może ogłaszać przetargów, bo wciąż nie ma stuprocentowych gwarancji finansowych. Chodzi o inwestycje kanalizacyjne, remonty świetlic wiejskich i modernizacje dróg śródpolnych.

Samorząd Pogorzeli jest gotowy od wielu tygodni na realizację długiej listy inwestycji, które jednak nie mogą ruszyć aż do momentu opublikowania list rankingowych kwalifikujących wnioski o dofinansowanie.   

- Czekamy na ogłoszenie wyników łącznie w ramach aż trzech naborów. Pierwszy z nich dotyczy budowy kanalizacji w Głuchowie i przebudowy hydroforni we Wziąchowie. W sumie chcemy pozyskać w jego ramach aż 1,8 mln złotych – mówi burmistrz Pogorzeli Piotr Curyk.

Rozstrzygnięcia są spodziewane również odnośnie cyklu inwestycji na drogach śródpolnych. W Urzędzie Marszałkowskim czeka wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi z Wziąchowa na Nowiny. Samorząd chce odnowić około 700 metrów drogi szutrowej w ramach dwóch etapów aż do granicy powiatu krotoszyńskiego. Druga z dróg prowadzi z Kaczejgórki w stronę Bożęciczek. Tam Pogorzela chce zmodernizować około kilometrowy odcinek.  

- Mamy na dziś związane ręce. Dopiero po podpisaniu umów środki są kwalifikowane. Mam informację, że nie będzie to szybciej niż w czerwcu. Niestety czas biegnie, a pod koniec roku realizacja całego szeregu przetargów bywa kłopotliwa – dodaje włodarz Pogorzeli.  

Trzy wnioski czekają też na decyzje o dofinansowanie w ramach programu "Pięknieje wielkopolska wieś". Chodzi o  remonty świetlic wiejskich i ich otoczenia w Bułakowie, Łukaszewie i Gumienicach. Planowane są tam remonty świetlic, kuchni i sanitariatów. W Łukaszewie z kolei gmina wraz z sołectwem chce wybudować wiatę przy świetlicy w parku.

(m)

Czytaj również

Komentarze (4)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez HY, w dniu 2017-05-05 13:18:42

A w Pogorzeli to co zrobi? Wielki czas za chodniki sie zabrac bo strach chodzic po nich !!!!!

Dodane przez Dzon, w dniu 2017-05-06 08:46:35

Po co w Pogorzeli chodniki?? Żeby zarastaly tak jak ścieżka na Elzbietkow albo chodnik na krotoszynskiej ??

Dodane przez niezadowolony, w dniu 2017-05-06 19:03:07

na ul.gostynskiej czyszczone są obecnie guliki deszczowe.Po dzisiejszych opadach okazuje się,że co drugi nie odbiera wody,co za patałachy je czyszczą?

Dodane przez (, w dniu 2017-05-07 19:46:39

na niektórych ulicach gnojowica płynie od gospodarzy razem z deszczem

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
OBUWIE MĘSKIE ZX
189 PLN 279 PLN
Oprawa damska
Oprawy dziecięce
Zestaw startowy do soczewek kontaktowych
od 50 zł PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 259 PLN
Polerka kątowa CELMA PRAs125ES
666,00 PLN