Dzisiaj jest 24 Maja 2017, Środa, imieniny obchodzą:

Pogorzela, dodano: 05 maja 2017

Czekają z inwestycjami na ogłoszenia

Szereg inwestycji gminnych czeka na realizację w ramach kilku programów związanych z dofinansowaniami. Gmina nie może ogłaszać przetargów, bo wciąż nie ma stuprocentowych gwarancji finansowych. Chodzi o inwestycje kanalizacyjne, remonty świetlic wiejskich i modernizacje dróg śródpolnych.

Samorząd Pogorzeli jest gotowy od wielu tygodni na realizację długiej listy inwestycji, które jednak nie mogą ruszyć aż do momentu opublikowania list rankingowych kwalifikujących wnioski o dofinansowanie.   

- Czekamy na ogłoszenie wyników łącznie w ramach aż trzech naborów. Pierwszy z nich dotyczy budowy kanalizacji w Głuchowie i przebudowy hydroforni we Wziąchowie. W sumie chcemy pozyskać w jego ramach aż 1,8 mln złotych – mówi burmistrz Pogorzeli Piotr Curyk.

Rozstrzygnięcia są spodziewane również odnośnie cyklu inwestycji na drogach śródpolnych. W Urzędzie Marszałkowskim czeka wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi z Wziąchowa na Nowiny. Samorząd chce odnowić około 700 metrów drogi szutrowej w ramach dwóch etapów aż do granicy powiatu krotoszyńskiego. Druga z dróg prowadzi z Kaczejgórki w stronę Bożęciczek. Tam Pogorzela chce zmodernizować około kilometrowy odcinek.  

- Mamy na dziś związane ręce. Dopiero po podpisaniu umów środki są kwalifikowane. Mam informację, że nie będzie to szybciej niż w czerwcu. Niestety czas biegnie, a pod koniec roku realizacja całego szeregu przetargów bywa kłopotliwa – dodaje włodarz Pogorzeli.  

Trzy wnioski czekają też na decyzje o dofinansowanie w ramach programu "Pięknieje wielkopolska wieś". Chodzi o  remonty świetlic wiejskich i ich otoczenia w Bułakowie, Łukaszewie i Gumienicach. Planowane są tam remonty świetlic, kuchni i sanitariatów. W Łukaszewie z kolei gmina wraz z sołectwem chce wybudować wiatę przy świetlicy w parku.

(m)

Czytaj również

Komentarze (4)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez HY, w dniu 2017-05-05 13:18:42

A w Pogorzeli to co zrobi? Wielki czas za chodniki sie zabrac bo strach chodzic po nich !!!!!

Dodane przez Dzon, w dniu 2017-05-06 08:46:35

Po co w Pogorzeli chodniki?? Żeby zarastaly tak jak ścieżka na Elzbietkow albo chodnik na krotoszynskiej ??

Dodane przez niezadowolony, w dniu 2017-05-06 19:03:07

na ul.gostynskiej czyszczone są obecnie guliki deszczowe.Po dzisiejszych opadach okazuje się,że co drugi nie odbiera wody,co za patałachy je czyszczą?

Dodane przez (, w dniu 2017-05-07 19:46:39

na niektórych ulicach gnojowica płynie od gospodarzy razem z deszczem

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

ECONOMIC, wąż ogrodowy 3/4
37,00 PLN
Koszulka damska Adidas
74 PLN 99 PLN
Eva Minge
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
UNICRAFT MH 10 TON, podnośnik maszynowy
933,00 PLN
OBUWIE NIKE JUNIOR
198 PLN 239 PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 289 PLN