Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 10 lipca 2017

Czas zastępstw w urzędzie

Kolejny nabór „na zastępstwo” ogłosił właśnie krobski magistrat. Tym razem szuka urzędnika na czasowe objęcie etatu do spraw windykacji i rozliczeń. Ta forma zatrudnienia, choć nie gwarantuje pracy „na dłużej”, również spotyka się jednak z zainteresowaniem na rynku pracy.

To już kolejny nabór na zastępstwo organizowany przez krobski Urząd Miejski. - W ostatnim czasie w Urzędzie Miejskim w Krobi ogłoszone zostały dwa nabory na stanowiska urzędnicze. Jedno z nich to stanowisko do spraw gospodarki nieruchomościami, drugie do spraw windykacji i rozliczeń, również na zastępstwo. Czasowa umowa na zastępstwo związana jest z usprawiedliwioną nieobecnością pracowników Urzędu Miejskiego w Krobi - mówi sekretarz gminy Katarzyna Szablewska (na zdjęciu).

Mimo ograniczenia czasowego oferty pracy na czas zastępstwa spotykają się za zainteresowaniem. Nieporównywalnym z tym, jakie towarzyszy tradycyjnym rekrutacjom, ale jednak. - Pierwszy z naborów udało się rozstrzygnąć. Zatrudniona na stanowisko ds. gospodarki nieruchomościami została pani Zuzanna Duda, mieszkanka Krobi. Drugi nabór zakończył się wynikiem negatywnym. Komisja nie dokonała wyboru kandydata. W przypadku stanowiska dotyczącego windykacji i rozliczeń decyzje co do powierzenia zadań objętych tym stanowiskiem innemu pracownikowi podejmie teraz burmistrz Krobi – dodaje Szablewska.

Sekretarz gminy podkreśla też, że w przypadku umowy na zastępstwo nie jest konieczne ogłaszanie naboru na stanowisko, co wynika z ustawy o pracownikach samorządowych. Gmina Krobia stosuje jednak takie rozwiązanie.

(m)

Czytaj również

Komentarze (2)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 2017-07-11 07:30:16

Apo co zastępstwo?można przecież dołożyć te obowiązki komuś obok.Przecież oni tam tylko siedzą i kawki piją.

Dodane przez ania, w dniu 2017-07-11 08:29:55

mozna tez dolozyc obowiazki innemu pracownikowi wraz z podniesieniem wynagrodzenia na czas nieobecnosci i tyle.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Koszulki Under Armour
169 PLN
Wieszak rowerowy
29 PLN 45 PLN
Okulary ochronne z korekcją
140 PLN
Kiełbasa krakowska sucha
22,99 PLN
OBUWIE DAMSKIE DRAGON
189 PLN 219 PLN
VOUCHERY O WARTOŚCI 20, 50 I 100 ZŁ
AIR MAX JUNIOR
339 PLN 379 PLN