Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 19 czerwca 2017

Co z piłkochwytem przy Klonowej?

Postulat mieszkańców wnioskujących o tak zwany piłkochwyt przy boisku na ul. Klonowej w Krobi stoi pod znakiem zapytania. Gmina w tym roku chce zamontować takie siatki na boiskach w Nieparcie i Chwałkowie. Na urządzenie w Krobi brakuje już pieniędzy.

Montaż tak zwanego piłkochwytu, czyli siatki zatrzymującej piłki ,,wybijane'' poza boisko, to postulat samych mieszkańców osiedla przy boisku na ul. Klonowej. - Miał się on znaleźć na boisku w tym roku. Dzieci w poszukiwaniu piłek przechodzą przez siatkę posesji i niszczą tam drzewa - mówi radna Paulina Wajnert.

Zdaniem władz Krobi problemem są ograniczone środki. W budżecie gminy na prace na boiskach i placach zabaw co roku rezerwowana jest kwota 50 tysięcy złotych. Połowa, a więc 25 tysięcy złotych wydawane jest na modernizacje i doposażenie blisko 30 placów zabaw w gminie. Druga część przeznaczana jest na boiska sportowe. - Braliśmy pod uwagę zakup piłkochwytów w Nieparcie, Chwałkowie i właśnie na Klonowej. Po postępowaniach wyłaniających wykonawcę okazało się, że potrzebujemy 13 tysięcy w Chwałkowie, w Nieparcie dwa tysiące mniej. To już wyczerpuje nam całą pulę - przyznaje burmistrz Krobi Sebastian Czwojda.

Jakim kluczem kierowała się gmina, wybierając kolejność inwestycji „boiskowych”? Okazuje się, że głównym argumentem była kwestia bezpieczeństwa. - W Nieparcie bramka znajduje się kilkanaście metrów od ulicy. Piłka stanowi więc bezpośrednie zagrożenie i piłkochwyt jest tam niezbędny. W Chwałkowie bramka jest oddalona od drogi, ale też zdarzało się, że piłka wypadała. To boisko jest też jednak wykorzystywane ligowo oraz treningowo przez drużynę KA4 RESpect. Klub i mieszkańcy od 10 lat prosili o tę inwestycję – dodaje włodarz Krobi, podkreślając, że zakup i montaż siatki na ul. Klonowej w tym roku byłby jednoznaczny z ograniczeniem inwestycji na placach zabaw. - Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji w tej sprawie – dodaje burmistrz Sebastian Czwojda.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Łukasz Kubiak wskazuje jednak inne źródło finansowania inwestycji na Klonowej. - Mamy przecież fundusz miejski, z którego mieszkańcy jednak, jak widać, nie chcą korzystać. Wpłynęła tylko jedna propozycja z ulicy Wiosennej, która była zbyt droga w realizacji. Proponuję, by korzystać z funduszu miejskiego w takich sprawach. Ta inwestycja mogła być z tej puli dawno już zrealizowana, ale potrzeba do tego zainteresowania mieszkańców - mówi Kubiak.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

UNICRAFT MH 10 TON, podnośnik maszynowy
933,00 PLN
Oprawa UNISEX
Oprawa damska
Paski męskie skórzane
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
122 PLN 179,99 PLN
Oprawa damska
OBUWIE MĘSKIE ZX
189 PLN 279 PLN