Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Na sygnale, dodano: 13 czerwca 2017

Chciał się tylko przejechać...

Tymczasowo aresztowany został 19-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, który uciekał przed policjantami kradzionym samochodem. Okazało się, że był pijany, a do tego stawiał opór podczas zatrzymania. Śledczym tłumaczył, że chciał się tylko... przejechać.

Jak już informowaliśmy pościg miał miejsce w sobotę 10 czerwca. Rozpoczął się w Kobylinie, kiedy kierowca samochodu marki Rover nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ominął policyjną blokadę i podjął ucieczkę w kierunku powiatu gostyńskiego. Zajeżdżał funkcjonariuszom drogę i spychał radiowóz. W Głuchowie policjanci oddali strzały ostrzegawcze w kierunku auta, ale to nie przyniosło skutku. 19-latek przejechał w sumie przez dwanaście miejscowości zanim zatrzymał się na słupie przy ul. Krobskiej w Pogorzeli. Mężczyzna był pijany, a do tego uciekał kradzionym autem. 
W poniedziałek 12 czerwca mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom policji w Krotoszynie, którzy pod nadzorem prokuratury będą prowadzili sprawę. Zatrzymanemu 19-latkowi przedstawili w sumie cztery zarzuty - kradzież samochodu marki Rover o wartości 3 tys. złotych, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do poleceń zatrzymania pojazdu mechanicznego oraz stosowanie przemocy wobec funkcjonariuszy publicznych. Za każde z tych przestępstw grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesiećy do nawet 5 lat. - Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów. Policjantom tłumaczył, że "chciał się tylko przejechać". - mówi prokurator Aleksandra Różańska z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. - Dziś sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 19-latka. - dodała. 

Jak już informowaliśmy, pościg miał miejsce w sobotę 10 czerwca. Rozpoczął się w Kobylinie, kiedy kierowca samochodu marki Rover nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ominął policyjną blokadę i podjął ucieczkę w kierunku powiatu gostyńskiego. Zajeżdżał funkcjonariuszom drogę i spychał radiowóz. W Głuchowie policjanci oddali strzały ostrzegawcze w kierunku auta, ale to nie przyniosło skutku. 19-latek przejechał w sumie przez dwanaście miejscowości, zanim uderzył w słup przy ul. Krobskiej w Pogorzeli. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna był pijany, a do tego uciekał kradzionym autem. 

W poniedziałek 12 czerwca mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom policji w Krotoszynie, którzy pod nadzorem prokuratury będą prowadzili sprawę. Zatrzymanemu 19-latkowi przedstawili w sumie cztery zarzuty - kradzież samochodu marki Rover o wartości 3 tys. złotych, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do poleceń zatrzymania pojazdu mechanicznego oraz stosowanie przemocy wobec funkcjonariuszy publicznych. Za każde z tych przestępstw grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. - Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów. Policjantom tłumaczył, że "chciał się tylko przejechać" - mówi prokurator Aleksandra Różańska z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. - Dziś sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 19-latka na okres trzech miesięcy, a więc do 8 września 2017 roku - dodała. Mężczyzna był już wcześniej karany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

MiS

Czytaj również

Komentarze (2)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Tomasz, w dniu 2017-06-13 18:47:52

Niektórzy nie uczą się na własnych błędach. Ciągle je pogłębiając i powielając. Jego sprawa. Niech zajmie się nim prokurator

Dodane przez Renat, w dniu 2017-06-14 08:25:07

Nieuczciwych osób nie brakuje

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

TRAMPKI MĘSKIE
169 PLN 219 PLN
OBUWIE DAMSKIE ADIDAS
175 PLN 229 PLN
Torba rowerowa na telefon
19 PLN
NAPÓJ IZOTONICZNY ISO PLUS
Oprawa damska
Koszulki Under Armour
169 PLN