Dzisiaj jest 27 Czerwca 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 19 maja 2017

Chcą wywozić śmieci później

Ograniczenie działania punktu selektywnej zbiórki odpadów w Pępowie do 14.00 jest nieporozumieniem – uważa radny Ireneusz Matyla. Złożył do władz gminy wniosek o wydłużenie godzin pracy od wiosny do jesieni. Decyzja w tej sprawie będzie jednak należała do Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego.

Tak zwany PSZOK, czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych działa w Pępowie od dwóch lat. Mieści się przy ulicy Dworcowej. W tym miejscu wszyscy mieszkańcy mogą bezpłatnie oddawać posegregowane odpady: zużytą elektronikę, farby, plastik, szkło i odpady organiczne pochodzące na przykład z ogrodów. Gmina w ostatnim czasie dużo uwagi poświęcała zaśmiecaniu terenów leśnych oraz pól przez mieszkańców podrzucających odpady. Zdaniem radnego Ireneusza Matyli zamykanie PSZOK-u w Pępowie już o 14.00 nie jest właściwym rozwiązaniem.                                     

- Godziny otwarcia tego punktu pozostawiają wiele do życzenia. Godzina 14.00 to zbyt krótko. Ludzie pracują cały tydzień i mogą sobie pozwolić na prace w ogrodzie w soboty i popołudniami. Kiedy kończą, to PSZOK jest zamknięty. Nie sądzę, by zmiana godzin pracy tego punktu była jakimś problemem. Mam na myśli przede wszystkim okres od wiosny do jesieni. W dni robocze zamykanie o 14.00 też nie jest właściwe 
- uważa radny.

Wójt Pępowa przyznaje mu rację. Decyzja jednak nie leży w rękach samorządu. - Wystąpimy do związku komunalnego, by w sobotę lub na przykład w piątek wydłużyć pracę tego punktu. Pewnie będzie się to wiązało z późniejszym otwarciem PSZOK, ale to już nie powinno stanowić problemu – uważa Stanisław Krysicki.

(m)

Czytaj również

Komentarze (3)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez gg, w dniu 2017-05-19 13:07:11

w Gostyniu by się przydało aby panowie zbierający odpady odkładali pojemniki na swoje miejsca a nie na środek podjazdu - to nic nie boli

Dodane przez Reniu, w dniu 2017-05-20 15:54:03

jakie to brzydkie. Potworna okropność

Dodane przez Reniu, w dniu 2017-05-20 17:54:13

Nie mogę na to patrzeć

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Słuchawka BT Samsung
49 PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 289 PLN
Torebka damska
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
180 PLN 249 PLN
Suplementy diety dla sportowców
Oprawa damska
Kurta damska Nike
89 PLN 159 PLN