Dzisiaj jest 24 Maja 2017, Środa, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 19 maja 2017

Chcą wywozić śmieci później

Ograniczenie działania punktu selektywnej zbiórki odpadów w Pępowie do 14.00 jest nieporozumieniem – uważa radny Ireneusz Matyla. Złożył do władz gminy wniosek o wydłużenie godzin pracy od wiosny do jesieni. Decyzja w tej sprawie będzie jednak należała do Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego.

Tak zwany PSZOK, czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych działa w Pępowie od dwóch lat. Mieści się przy ulicy Dworcowej. W tym miejscu wszyscy mieszkańcy mogą bezpłatnie oddawać posegregowane odpady: zużytą elektronikę, farby, plastik, szkło i odpady organiczne pochodzące na przykład z ogrodów. Gmina w ostatnim czasie dużo uwagi poświęcała zaśmiecaniu terenów leśnych oraz pól przez mieszkańców podrzucających odpady. Zdaniem radnego Ireneusza Matyli zamykanie PSZOK-u w Pępowie już o 14.00 nie jest właściwym rozwiązaniem.                                     

- Godziny otwarcia tego punktu pozostawiają wiele do życzenia. Godzina 14.00 to zbyt krótko. Ludzie pracują cały tydzień i mogą sobie pozwolić na prace w ogrodzie w soboty i popołudniami. Kiedy kończą, to PSZOK jest zamknięty. Nie sądzę, by zmiana godzin pracy tego punktu była jakimś problemem. Mam na myśli przede wszystkim okres od wiosny do jesieni. W dni robocze zamykanie o 14.00 też nie jest właściwe 
- uważa radny.

Wójt Pępowa przyznaje mu rację. Decyzja jednak nie leży w rękach samorządu. - Wystąpimy do związku komunalnego, by w sobotę lub na przykład w piątek wydłużyć pracę tego punktu. Pewnie będzie się to wiązało z późniejszym otwarciem PSZOK, ale to już nie powinno stanowić problemu – uważa Stanisław Krysicki.

(m)

Czytaj również

Komentarze (3)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez gg, w dniu 2017-05-19 13:07:11

w Gostyniu by się przydało aby panowie zbierający odpady odkładali pojemniki na swoje miejsca a nie na środek podjazdu - to nic nie boli

Dodane przez Reniu, w dniu 2017-05-20 15:54:03

jakie to brzydkie. Potworna okropność

Dodane przez Reniu, w dniu 2017-05-20 17:54:13

Nie mogę na to patrzeć

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

BUTY ADIDAS TERREX SWIFT SOLO D67031
319zł PLN
Wieszak rowerowy
29 PLN 45 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
OBUWIE DAMSKIE DRAGON
189 PLN 219 PLN
Oprawa męska z nakładką
Okulary ochronne z korekcją
140 PLN