Dzisiaj jest 21 Lutego 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 11 stycznia 2017

Burmistrz też podziękował Mateuszowi

List gratulacyjny dla Mateusza i kwiaty dla jego rodziców – w taki sposób władze Ponieca podziękowały 19-letniemu Mateuszowi Fiebichowi, który na początku stycznia ruszył z pomocą ofierze napaści na leszczyńskim dworcu. To kolejne dowody uznania, które płyną w stronę młodego mieszkańca Ponieca.

Mateusz ma teraz napięty czas. Najpierw odebrał podziękowania z rąk władz Leszna i szefów komendy policji, a krótko potem także władz rodzinnego Ponieca. Burmistrz Jacek Widyński zaprosił do urzędu nie tylko Mateusza, ale również jego rodziców, którym przekazał kwiaty.

- Ryzykując własne zdrowie i życie w obliczu ogromnego niebezpieczeństwa, powstrzymał napastnika i udzielił pomocy potrzebującej osobie.W dzisiejszych czasach bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi nie jest częstym zjawiskiem, a tym bardziej w tak dramatycznych okolicznościach. Bohaterski czyn Mateusza zasługuje na wyrazy najwyższego szacunku i uznania nie tylko ze strony osoby, której udzielił pomocy, ale nas wszystkich, całego społeczeństwa – podkreślał burmistrz Jacek Widyński. W trakcie spotkania w urzędzie Mateusz otrzymał list gratulacyjny i bon podarunkowy. - Wiemy, że interesuje się sportem i trenuje. Mamy nadzieję, że taki drobny upominek uprzyjemni te pasje – mówi Marcin Pazdaj, sekretarz Ponieca.

3 stycznia na leszczyńskim dworcu licealista z Ponieca wspólnie z kierownikiem pociągu Sergiuszem Teodorczykiem ruszyli na pomoc 72-letniej niepełnosprawnej kobiecie. Została brutalnie zaatakowana przez 33-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Dzięki szybkiej reakcji świadków sprawca został obezwładniony przed przybyciem służb. Trafił do aresztu z zarzutem usiłowania zabójstwa.

(m)

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Gostynianka, w dniu 2017-01-11 19:34:18

Brawo!!!!!!!!!!!!!!! Takich ludzi trzeba chwalić i pokazywać

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Nagrzewnica olejowa DEDRA DED9952
1243,00; PLN
TRAMPKI DAMSKIE PUMA
129 PLN 159 PLN
MIU MIU
NOWOŚĆ! PLN
Klasyczne okulary przeciwsłoneczne damskie
od 100 PLN
Buty dziecięce
139,99 PLN 179,99 PLN
Papa Termozgrzewalna Mida PYE PV250 AJ-5 S5
10,20zł brutto/mb PLN