Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 11 stycznia 2017

Burmistrz też podziękował Mateuszowi

List gratulacyjny dla Mateusza i kwiaty dla jego rodziców – w taki sposób władze Ponieca podziękowały 19-letniemu Mateuszowi Fiebichowi, który na początku stycznia ruszył z pomocą ofierze napaści na leszczyńskim dworcu. To kolejne dowody uznania, które płyną w stronę młodego mieszkańca Ponieca.

Mateusz ma teraz napięty czas. Najpierw odebrał podziękowania z rąk władz Leszna i szefów komendy policji, a krótko potem także władz rodzinnego Ponieca. Burmistrz Jacek Widyński zaprosił do urzędu nie tylko Mateusza, ale również jego rodziców, którym przekazał kwiaty.

- Ryzykując własne zdrowie i życie w obliczu ogromnego niebezpieczeństwa, powstrzymał napastnika i udzielił pomocy potrzebującej osobie.W dzisiejszych czasach bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi nie jest częstym zjawiskiem, a tym bardziej w tak dramatycznych okolicznościach. Bohaterski czyn Mateusza zasługuje na wyrazy najwyższego szacunku i uznania nie tylko ze strony osoby, której udzielił pomocy, ale nas wszystkich, całego społeczeństwa – podkreślał burmistrz Jacek Widyński. W trakcie spotkania w urzędzie Mateusz otrzymał list gratulacyjny i bon podarunkowy. - Wiemy, że interesuje się sportem i trenuje. Mamy nadzieję, że taki drobny upominek uprzyjemni te pasje – mówi Marcin Pazdaj, sekretarz Ponieca.

3 stycznia na leszczyńskim dworcu licealista z Ponieca wspólnie z kierownikiem pociągu Sergiuszem Teodorczykiem ruszyli na pomoc 72-letniej niepełnosprawnej kobiecie. Została brutalnie zaatakowana przez 33-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Dzięki szybkiej reakcji świadków sprawca został obezwładniony przed przybyciem służb. Trafił do aresztu z zarzutem usiłowania zabójstwa.

(m)

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Gostynianka, w dniu 2017-01-11 19:34:18

Brawo!!!!!!!!!!!!!!! Takich ludzi trzeba chwalić i pokazywać

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Zestaw startowy do soczewek kontaktowych
od 50 zł PLN
Ramka HOME
15 PLN
Torebka damska
Oprawa damska
Buty dziecięce
139,99 PLN 179,99 PLN