Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Borek Wlkp., dodano: 29 marca 2017

Burmistrz liczy na rozsądek...

Borecki magistrat ogłosił kolejny przetarg na budowę parkingu przy ul. Dworcowej. Tym razem liczy na rozsądek przedsiębiorców. Pół roku temu samorząd był zmuszony unieważnić przetarg, bo cena zaproponowana przez firmę znacznie przekraczała zabezpieczone fundusze. Czym tym razem będzie inaczej?

Do połowy grudnia przy hali sportowo-namiotowej przy ul. Dworcowej w Borku Wlkp. miał po-wstać parking na około 40 samochodów. Tak się nie stało. Oferta złożona w przetargu wynosił gru-bo ponad 270 tys. zł i znacznie przekroczyła możliwości finansowe gminy. Zgodnie z wcześniej-szymi obietnicami z początkiem marca urząd ogłosił kolejny przetarg realizację tego zadnia. - Nie dziwię się, że firma zaproponowała taka cenę, bo każdy próbuje korzystć, jeżeli jest taka możliwość. (…) Liczę jednak, że w okresie wiosennym zgłosi się kilka firm i ktoś zaproponuje rozsądną cenę. - mówił Marek Rożek, bursmistrz gminy Borek Wlkp.  
Budowa parkingu to ważna dla mista inwestycja, która przynajmniej częściowo mogłaby rozwiązać trudną sytuację przy ul. Dworcowej. Przypomnijmy. Na wnioski radnych gmina opracowała projekt wprowadzający ograniczenia w parkowaniu na tej ulicy. Urzędnicy zakładają, że na pobudowanym parkingu mieszkańcy ulicy będą zostawiać swoje auta, co rozwiąże sprawę. - Ponadto ten parking jest tak skonstruowany, że przed godz. 8:00 rodzc ied przywożacy dzeici do szkoły mogą przejechac droga wokół hali namiotowej i bezpecznie je wysadzić. Natomiast w godzinach popołudniowych aż do 21:00-22:00 z parkingu korzystaja ososby biorące udział w zajęciach sportowych. - wyjaśnia burmistrz Marek Rożek. – Plusem jest to, z eparking będzie znajdował się blisko centrum, a jak wiadomo w atkich małych miescowosciach jak Borek Wlkp centrum skupia się wokół rynku.    
Firmy mogą składac swoje oferty do 6 kwietnia. Tego dnia odbędzie się też Sesja rady Miejskiej, na której zabezpieczone zostana środki na realizację tego zadania. - Jest to możliwe. Zgodnie z przepi-sami środki powinny być wpisane do budżetu do dnia podpisania umowy z wykonawcą. Mamy jesz-cze czas. - podsumowuje bumristrz Marek Rożek.  

Do połowy grudnia przy hali sportowo-namiotowej przy ul. Dworcowej w Borku Wlkp. miał powstać parking na około 40 samochodów. Tak się nie stało. Oferta złożona w przetargu wynosiła grubo ponad 270 tys. zł i znacznie przekroczyła możliwości finansowe gminy. Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami z początkiem marca urząd ogłosił kolejny przetarg realizację tego zadnia. - Nie dziwię się, że firma zaproponowała taką cenę, bo każdy próbuje korzystać, jeżeli jest taka możliwość. (…) Liczę jednak, że w okresie wiosennym zgłosi się kilka firm i ktoś zaproponuje rozsądną cenę - mówił Marek Rożek, burmistrz gminy Borek Wlkp. 

Budowa parkingu to ważna dla miasta inwestycja, która przynajmniej częściowo mogłaby rozwiązać trudną sytuację przy ul. Dworcowej. Przypomnijmy. Na wnioski radnych gmina opracowała projekt wprowadzający ograniczenia w parkowaniu na tej ulicy. Urzędnicy zakładają, że na pobudowanym parkingu mieszkańcy ulicy będą zostawiać swoje auta, co rozwiąże sprawę. - Ponadto ten parking jest tak skonstruowany, że przed godz. 8:00 rodzice przywożący dzieci do szkoły mogą przejechać drogą wokół hali namiotowej i bezpiecznie je wysadzić. Natomiast w godzinach popołudniowych aż do 21:00-22:00 z parkingu korzystają osoby biorące udział w zajęciach sportowych - wyjaśnia burmistrz Marek Rożek. - Plusem jest to, że parking będzie znajdował się blisko centrum, a jak wiadomo, w takich małych miejscowościach jak Borek Wlkp. centrum skupia się wokół rynku - dodaje włodarz gminy Borek Wlkp.    

Firmy mogą składać swoje oferty do 6 kwietnia. Tego dnia odbędzie się też sesja Rady Miejskiej, na której zabezpieczone zostaną środki na realizację tego zadania. - Jest to możliwe. Zgodnie z przepisami środki powinny być wpisane do budżetu do dnia podpisania umowy z wykonawcą. Mamy jeszcze czas - podsumowuje burmistrz Marek Rożek.  

MiS

Czytaj również

Komentarze (7)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez modry, w dniu 2017-03-29 14:19:29

Pani burmistrzu,widocznie nie macie pojęcia o cenach.Nikt nie będzie pracował,aby do interesu dopłacać.Ze względu na konkurencję ceny naprzetargach i tak sa na granicy opłacalności.Słaby z pana ekonomista.

Dodane przez Anka, w dniu 2017-03-29 14:49:51

Z tym dojazdem pod szkolę to przesada, niedługo to rodzice do klasy by chcieli dziecko zawieźć. Mój syn chodzi pieszo ponad kilometr do szkoły i największym strachem dla niego są właśnie ci rodzice tymi samochodami, lepiej niech wysadzą na parkingu a dzieci same dojdą tyłem do szkoły. nie Pan im tego jeszcze bardziej nie ułatwia.

Dodane przez obywatel, w dniu 2017-03-29 16:18:58

a ja licze na rozsadek burmistrza i innych poslow i o to ze w koncu dorosna ze prawie 60zl za smieci dla biednej 5osobowej rodziny, ktora smieci prawie nie produkuje-kazdy surowiec wtorny ktory mozna sprzedajemy w punkcie skupu, pozostalosci zjadaja piesek i chomik, wiec za co ja place?

Dodane przez gosc, w dniu 2017-03-29 19:09:45

A co z ulica sporowa juz miała być robiona a tu nic się nie dzieje?

Dodane przez parking, w dniu 2017-03-30 09:33:28

W Borku mamy już parking blisko centrum, koła targowiska i kto z niego korzysta? Nikt. Tylko rodzice jak dzieci do przedszkola przywiozą i dni targowe, a pozostałe dni jest pusto, ale za to na rynku jest ciągle pełno, Jako powstanie parking na ul. Dworcowej, to będzie tylko zastawiony przez te auta , które tam stoją od lat i nie wiadomo czyje to są , bo nie wierzę ,że ktoś kto mieszka za pocztą ,będzie tam auta zostawiał, bo to za daleko, żeby pieszo chodzić .Ci co pracują w sklepach i bankach i urzędzie niech parkują na parkingu koło targowiska, to problem z autami na rynku sam się rozwiąże i nie potrzeba nam w Borku kolejnego parkingu za duże pieniądze. Lepiej te pieniądze wykorzystać na inne , bardziej potrzebne rzeczy.

Dodane przez Abc, w dniu 2017-03-30 11:57:51

Potrrzebny wydatek?

Dodane przez mieszkanka, w dniu 2017-04-01 06:00:27

A drogi nie zrobią nadal przez Dorotow do Borku bo po co

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawa damska
HITACHI MŁOTOWIERTARKA DH24PH
549,00 PLN
Oprawy męskie
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
122 PLN 179 PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
180 PLN 249 PLN