Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Materiał promocyjny, dodano: 29 maja 2017

Boreckie spotkanie „Agro z Bankiem”

Kolejne trzecie spotkanie z cyklu „Agro z Bankiem”, które zorganizował Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu, odbyło się w Borku Wlkp. Partnerami akcji były firmy SGB Leasing, Lira, Syngenta oraz Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego i jedna z firm ubezpieczeniowych. Podobnie jak wcześniej zaprezentowano najlepsze oferty skierowane głównie do rolników.

Spotkanie rozpoczął dyrektor boreckiego oddziału PBS Gostyń Marcin Pawlak, który przedstawił kilka nowoczesnych rozwiązań związanych z produktami oferowanymi przez Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu. Pojawiły się również informacje o nowościach, które zostaną wkrótce wprowadzone na rynek. Jedną z nich mają być rabaty na paliwo. Będzie je można uzyskać dzięki karcie SGB.

Z kolei Firma LIRA poza swoimi flagowymi produktami - linią czterech pasz Porcus oraz „Chrupką - paszą dla cieląt” przedstawiła kolejną nowość, czyli Białko Ochronne GOLDEN PROTEIN. - Jest to specjalistyczny komponent nowoczesnej dawki żywieniowej powstały w wyniku unikalnego procesu technologicznego. Golden Protein jest produktem szczególnie cennym dla wysokowydajnych sztuk, wnosząc ponad 60% białka w formie chronionej i wyrażonej za pomocą wskaźnika UDP - tłumaczył Konrad Przybylak, doradca żywieniowy firmy LIRA.

Również firma Syngenta, lider w sprzedaży środków ochrony roślin, przedstawiła swoje nowe produkty służące odchwaszczaniu zbóż ozimych przy pomocy preparatów glebowych BOXER.  - Generalnie stosuje się je na szpilkowanie zbóż ozimych. Rejestrację ma w pszenicy, jęczmieniu i pszenżycie ozimym. Preparat jest skuteczny przede wszystkim na miotłę oraz wszystkie chwasty dwu i jednoliścienne. Działanie glebowe wynosi do 200 dni, a więc spokojnie do maja preparat wytrzyma. W maju mamy już ziemię zakrytą przez zboża ozime, a więc chwasty nie stanowią problemu - mówił Łukasz Czaja z firmy Syngenta.

Nie zabrakło też informacji o jęczmieniu hybrydowym, który firma jako pierwsza wprowadziła na rynek i jest pionierem w tej dziedzinie na całym świecie. Dzięki zastosowaniu takiego jęczmienia rolnicy są w stanie uzyskać o 20% większe plonowanie niż w przypadku odmiany populacyjnej. 

Kolejnym omawianym tematem był leasing sprzętu rolniczego, samochodów oraz pozostałych maszyn i urządzeń. Eliza Sołtysiak - regionalny doradca leasingowy na terenie Wielkopolski - omówiła szczegółowo rodzaje leasingów oraz korzyści z nich wynikające. Przybyli goście dowiedzieli się, że oferowany przez SGB leasing obejmuje nie tylko maszyny rolnicze i samochody, ale też transport ciężki, maszyny i urządzenia, sprzęt medyczny, zarządzanie flotą czy nieruchomości. Nie zabrakło również informacji o innych produktach SGB Leasing, takich jak ubezpieczenia.

W spotkaniu wziął udział burmistrz Borku Wielkopolskiego Marek Rożek, który popiera tego typu inicjatywy, gdyż na terenie gminy, którą zarządza, mieszka i prowadzi swoje gospodarstwa wielu rolników. - Drodzy Państwo, uważam, że takie spotkania są potrzebne i pożyteczne, zwłaszcza że nasza gmina jest gminą rolniczą. Mieliśmy tu zaprezentowaną całą gamę możliwości od wzięcia kredytu, poprzez całą produkcję roślinną i zwierzęcą. Widzę, że praktycznie z każdej wioski ktoś jest, więc myślę, że informacja pójdzie szeroko i Ci, którzy nie dotarli, mogą tylko żałować - mówił burmistrz Marek Rożek.

Podobnie jak w poprzednich spotkaniach „Agro z Bankiem” na gości czekał poczęstunek, głównie dania z grilla przygotowane przez miejscową firmę gastronomiczną. Serwowano wyśmienitą, pieczoną karkówkę, schab, kurczaka, kiełbaski i kaszankę.  

To nie ostatnie spotkanie „Agro z Bankiem”. Następne odbędzie się już w najbliższą sobotę w miejscowości Smogorzewo, gm. Piaski. Organizatorzy już dziś zapraszają do miejscowej świetlicy wszystkich zainteresowanych. Początek godzina 12:00. 

Materiał promocyjny

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
OBUWIE DAMSKIE ADIDAS
229 PLN 259 PLN
Kiełbasa senatorska
11,99 PLN
OBUWIE DAMSKIE REEBOK
158 PLN 239 PLN
Buty dziecięce
139,99 PLN 179,99 PLN
Oprawa damska
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
180 PLN 249 PLN