Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Gostyń, dodano: 21 kwietnia 2017

Bielą, czerwienią, filmem i muzyką

Gostyńskie uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja będą miały w tym roku bogaty program. Rozpocznie je msza święta w intencji ojczyzny odprawiona w kościele farnym pw. św. Małgorzaty. Po nabożeństwie za sztandarami i orkiestrą uczestnicy przejdą na Górę Zamkową, gdzie odbędzie się ceremonia patriotyczna, złożone zostaną wieńce i kwiaty a okolicznościowe przemówienie wygłosi burmistrz Gostynia Jerzy Kulak.

Bezpośrednio po zakończeniu ceremonii ok. godz. 16.30 na gostyńskim rynku rozpoczną się animacje promujące nowoczesny patriotyzm pod hasłem Biało-Czerwony Rynek. Koncertować będzie Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń, wystąpią mażoretki Big Bang. Dla dzieci przewidziano zabawy plastyczne z wykorzystaniem barwy narodowych – malowanie bielą i czerwienią. Dla wszystkich przygotowano patriotyczne gadżety.
W tym samym dniu o godz. 17.00 w Kinie „Pod Kopułą” będzie miała miejsce premiera nowego cyklu tematycznego. Nastąpi inauguracja kina patriotycznego, a na ekranie wyświetlony zostanie film „Wyklęty”, w którym występują osoby związane z naszym miastem. Bilety w promocyjnej cenie 10 zł. Widzowie mogą liczyć na liczne patriotyczne niespodzianki.

Uroczystości odbędą się 3 maja 2017 r. o godz. 15.00. Po mszy świętej i zakończeniu ceremonii na Górze Zamkowej ok. godz. 16.30 na gostyńskim rynku rozpoczną się animacje promujące nowoczesny patriotyzm pod hasłem "Biało-Czerwony Rynek". Koncertować będzie Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń, wystąpią mażoretki Big Bang. Dla dzieci przewidziano zabawy plastyczne z wykorzystaniem barwy narodowych – malowanie bielą i czerwienią. Dla wszystkich przygotowano patriotyczne gadżety.

W tym samym dniu o godz. 17.00 w Kinie "Pod Kopułą" będzie miała miejsce premiera nowego cyklu tematycznego. Nastąpi inauguracja kina patriotycznego, a na ekranie wyświetlony zostanie film "Wyklęty", w którym występują osoby związane z naszym miastem. Bilety w promocyjnej cenie 10 zł. Widzowie mogą liczyć na liczne patriotyczne niespodzianki.

Info: GOK "Hutnik"

Czytaj również

Komentarze (3)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez modry, w dniu 2017-04-22 16:07:59

Aż człowiekowi ulżyło-nie będzie apelu smoleńskiego.Jest jednak mowa o jakimś filmie "Wyklęty",gdzie mają być pokazane osoby z naszego terenu.Myślę,że nie będzie to M.R.-powojenny bandyta i pijaczyna.

Dodane przez Kaśka, w dniu 2017-04-22 21:27:58

do modry : jaka szkoda, że tak niewielu wspaniałych i kryształowych ludzi mieszka w Polsce- takich jak ty !!!

Dodane przez Maciek, w dniu 2017-04-23 20:00:11

Oby pogoda dopisała - w zeszłym roku buża zamiast świętowania na rynku

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Organizer do samochodu
25 PLN
HALÓWKA NIKE
120 PLN 179 PLN
Oprawa UNISEX
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV