Dzisiaj jest 28 Lipca 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Gostyń, dodano: 21 kwietnia 2017

Bielą, czerwienią, filmem i muzyką

Gostyńskie uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja będą miały w tym roku bogaty program. Rozpocznie je msza święta w intencji ojczyzny odprawiona w kościele farnym pw. św. Małgorzaty. Po nabożeństwie za sztandarami i orkiestrą uczestnicy przejdą na Górę Zamkową, gdzie odbędzie się ceremonia patriotyczna, złożone zostaną wieńce i kwiaty a okolicznościowe przemówienie wygłosi burmistrz Gostynia Jerzy Kulak.

Bezpośrednio po zakończeniu ceremonii ok. godz. 16.30 na gostyńskim rynku rozpoczną się animacje promujące nowoczesny patriotyzm pod hasłem Biało-Czerwony Rynek. Koncertować będzie Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń, wystąpią mażoretki Big Bang. Dla dzieci przewidziano zabawy plastyczne z wykorzystaniem barwy narodowych – malowanie bielą i czerwienią. Dla wszystkich przygotowano patriotyczne gadżety.
W tym samym dniu o godz. 17.00 w Kinie „Pod Kopułą” będzie miała miejsce premiera nowego cyklu tematycznego. Nastąpi inauguracja kina patriotycznego, a na ekranie wyświetlony zostanie film „Wyklęty”, w którym występują osoby związane z naszym miastem. Bilety w promocyjnej cenie 10 zł. Widzowie mogą liczyć na liczne patriotyczne niespodzianki.

Uroczystości odbędą się 3 maja 2017 r. o godz. 15.00. Po mszy świętej i zakończeniu ceremonii na Górze Zamkowej ok. godz. 16.30 na gostyńskim rynku rozpoczną się animacje promujące nowoczesny patriotyzm pod hasłem "Biało-Czerwony Rynek". Koncertować będzie Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń, wystąpią mażoretki Big Bang. Dla dzieci przewidziano zabawy plastyczne z wykorzystaniem barwy narodowych – malowanie bielą i czerwienią. Dla wszystkich przygotowano patriotyczne gadżety.

W tym samym dniu o godz. 17.00 w Kinie "Pod Kopułą" będzie miała miejsce premiera nowego cyklu tematycznego. Nastąpi inauguracja kina patriotycznego, a na ekranie wyświetlony zostanie film "Wyklęty", w którym występują osoby związane z naszym miastem. Bilety w promocyjnej cenie 10 zł. Widzowie mogą liczyć na liczne patriotyczne niespodzianki.

Info: GOK "Hutnik"

Czytaj również

Komentarze (3)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez modry, w dniu 2017-04-22 16:07:59

Aż człowiekowi ulżyło-nie będzie apelu smoleńskiego.Jest jednak mowa o jakimś filmie "Wyklęty",gdzie mają być pokazane osoby z naszego terenu.Myślę,że nie będzie to M.R.-powojenny bandyta i pijaczyna.

Dodane przez Kaśka, w dniu 2017-04-22 21:27:58

do modry : jaka szkoda, że tak niewielu wspaniałych i kryształowych ludzi mieszka w Polsce- takich jak ty !!!

Dodane przez Maciek, w dniu 2017-04-23 20:00:11

Oby pogoda dopisała - w zeszłym roku buża zamiast świętowania na rynku

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Parapety
Kiełbasa krakowska sucha
22,99 PLN
Oprawa damska
Wieszak rowerowy
29 PLN 45 PLN
Obuwie męskie Adidas
259 PLN 319 PLN
Szkło hartowane na kazdy telefon
10 PLN
TRAMPKI MĘSKIE
169 PLN 219 PLN