Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Piaski , dodano: 18 kwietnia 2017

Bez tego planu ich szanse są niewielkie

Samorząd Gminy Piaski pozyskał pieniądze na opracowanie gminnego programu rewitalizacyjnego. Dokument ma pomóc w pozyskiwaniu środków na poprawę jakości życia mieszkańców, ale też uatrakcyjnienie terenów pod inwestycje. Na rewitalizację obszarów zdegradowanych w ramach RPO 2014-2020 przeznaczono w Wielkopolsce 130 mln złotych. Jest więc o co walczyć.

Aby sięgnąć po środki, gminie potrzebny jest profesjonalnie przygotowany program rewitalizacyjny. I to właśnie na ten cel - opracowanie lub aktualizację wspomnianych programów wielkopolskie gminy otrzymały wsparcie. Taką dotację otrzymał piaskowski samorząd. 
Celem głównym Programu Rewitalizacji Gminy Piaski jest poprawa jakości życia mieszkańców, wzrost atrakcyjności gminy, a także wywołanie pozytywnej zmiany o charakterze społecznym, przestrzennym i gospodarczym na niewykorzystujących swego potencjału obszarze gminy. - Obecnie wśród zadań określono m.in. modernizację budynku Domu Strażaka w Piaskach i Bodzewie związaną z dostosowaniem jej do potrzeb szkoleniowych, warsztatowych jako miejsca spotkań strażaków z Gminy Piaski, budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszych, zagospodarowanie terenu po byłej stacji przeładunkowej na boisko sportowe i miejsce zabaw w Bodzewku, budowa miejsc aktywnego wypoczynku oraz miejsc kultywowania folkloru biskupiańskiego w Rębowie. - czytamy na stronie gminy Piaski. 
Zanim samorząd rozpocznie prace nad dokumntem przeprowadzone zostaną badania ankietowe, wywiady grupowe i spotkania konsultacyjne z radnymi. 

Aby sięgnąć po środki, gminie potrzebny jest profesjonalnie przygotowany program rewitalizacyjny. I to właśnie na ten cel - opracowanie lub aktualizację wspomnianych programów - wielkopolskie gminy otrzymały wsparcie. Taką dotację otrzymał też piaskowski samorząd. 

Celem głównym Programu Rewitalizacji Gminy Piaski jest poprawa jakości życia mieszkańców, wzrost atrakcyjności gminy, a także wywołanie pozytywnej zmiany o charakterze społecznym, przestrzennym i gospodarczym na niewykorzystujących swego potencjału obszarach gminy. - Obecnie wśród zadań określono m.in. modernizację budynku Domu Strażaka w Piaskach i Bodzewie związaną z dostosowaniem jej do potrzeb szkoleniowych, warsztatowych jako miejsca spotkań strażaków z gminy Piaski, budowę ścieżek rowerowych i ciągów pieszych, zagospodarowanie terenu po byłej stacji przeładunkowej na boisko sportowe i miejsce zabaw w Bodzewku, budowę miejsc aktywnego wypoczynku oraz miejsc kultywowania folkloru biskupiańskiego w Rębowie - czytamy na stronie gminy Piaski. 

Zanim samorząd rozpocznie prace nad dokumentem, przeprowadzone zostaną badania ankietowe, wywiady grupowe i spotkania konsultacyjne z radnymi. 

MiS

Czytaj również

Komentarze (4)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez prosze..., w dniu 2017-04-18 12:55:29

kiedy gmiana piaski zdobedzie pieniadze na profesjonalne uslugi opiekuncze dla osob sparalizowanych, obloznie chorych . itd ???? . Rodziny maja ogromny problem w tym temacie i nie moga uzyskac pomocy .

Dodane przez burmistrz , w dniu 2017-04-18 15:37:28

Zabierzcie się w końcu za łatanie dróg do cholery Bodzewo- Strzelce Wielkie

Dodane przez wiech , w dniu 2017-04-18 21:20:55

Priorytetem powinno byc pobudowanie sciezki rowerowej wzdłóz krajowej dwunastki 'w kierunku Godurowa .Droga jest zatłoczona a przeciez życie ludzkie niema ceny ,tak jak to zrobiły gminy gostyń i krzemieniewo .

Dodane przez Mieszkanka Warszawskiej, w dniu 2017-04-18 22:26:48

A obwodnica kiedy ?

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Blaty łazienkowe
Frezarka do paznokci/manicure
79 PLN
Blaty kuchenne
ELEKTRODY RUTILEN 12
OBUWIE DAMSKIE ADIDAS
175 PLN 229 PLN
OBUWIE DAMSKIE REEBOK
158 PLN 239 PLN
Oprawa damska