Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Piaski , dodano: 18 kwietnia 2017

Bez tego planu ich szanse są niewielkie

Samorząd Gminy Piaski pozyskał pieniądze na opracowanie gminnego programu rewitalizacyjnego. Dokument ma pomóc w pozyskiwaniu środków na poprawę jakości życia mieszkańców, ale też uatrakcyjnienie terenów pod inwestycje. Na rewitalizację obszarów zdegradowanych w ramach RPO 2014-2020 przeznaczono w Wielkopolsce 130 mln złotych. Jest więc o co walczyć.

Aby sięgnąć po środki, gminie potrzebny jest profesjonalnie przygotowany program rewitalizacyjny. I to właśnie na ten cel - opracowanie lub aktualizację wspomnianych programów wielkopolskie gminy otrzymały wsparcie. Taką dotację otrzymał piaskowski samorząd. 
Celem głównym Programu Rewitalizacji Gminy Piaski jest poprawa jakości życia mieszkańców, wzrost atrakcyjności gminy, a także wywołanie pozytywnej zmiany o charakterze społecznym, przestrzennym i gospodarczym na niewykorzystujących swego potencjału obszarze gminy. - Obecnie wśród zadań określono m.in. modernizację budynku Domu Strażaka w Piaskach i Bodzewie związaną z dostosowaniem jej do potrzeb szkoleniowych, warsztatowych jako miejsca spotkań strażaków z Gminy Piaski, budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszych, zagospodarowanie terenu po byłej stacji przeładunkowej na boisko sportowe i miejsce zabaw w Bodzewku, budowa miejsc aktywnego wypoczynku oraz miejsc kultywowania folkloru biskupiańskiego w Rębowie. - czytamy na stronie gminy Piaski. 
Zanim samorząd rozpocznie prace nad dokumntem przeprowadzone zostaną badania ankietowe, wywiady grupowe i spotkania konsultacyjne z radnymi. 

Aby sięgnąć po środki, gminie potrzebny jest profesjonalnie przygotowany program rewitalizacyjny. I to właśnie na ten cel - opracowanie lub aktualizację wspomnianych programów - wielkopolskie gminy otrzymały wsparcie. Taką dotację otrzymał też piaskowski samorząd. 

Celem głównym Programu Rewitalizacji Gminy Piaski jest poprawa jakości życia mieszkańców, wzrost atrakcyjności gminy, a także wywołanie pozytywnej zmiany o charakterze społecznym, przestrzennym i gospodarczym na niewykorzystujących swego potencjału obszarach gminy. - Obecnie wśród zadań określono m.in. modernizację budynku Domu Strażaka w Piaskach i Bodzewie związaną z dostosowaniem jej do potrzeb szkoleniowych, warsztatowych jako miejsca spotkań strażaków z gminy Piaski, budowę ścieżek rowerowych i ciągów pieszych, zagospodarowanie terenu po byłej stacji przeładunkowej na boisko sportowe i miejsce zabaw w Bodzewku, budowę miejsc aktywnego wypoczynku oraz miejsc kultywowania folkloru biskupiańskiego w Rębowie - czytamy na stronie gminy Piaski. 

Zanim samorząd rozpocznie prace nad dokumentem, przeprowadzone zostaną badania ankietowe, wywiady grupowe i spotkania konsultacyjne z radnymi. 

MiS

Czytaj również

Komentarze (4)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez prosze..., w dniu 2017-04-18 12:55:29

kiedy gmiana piaski zdobedzie pieniadze na profesjonalne uslugi opiekuncze dla osob sparalizowanych, obloznie chorych . itd ???? . Rodziny maja ogromny problem w tym temacie i nie moga uzyskac pomocy .

Dodane przez burmistrz , w dniu 2017-04-18 15:37:28

Zabierzcie się w końcu za łatanie dróg do cholery Bodzewo- Strzelce Wielkie

Dodane przez wiech , w dniu 2017-04-18 21:20:55

Priorytetem powinno byc pobudowanie sciezki rowerowej wzdłóz krajowej dwunastki 'w kierunku Godurowa .Droga jest zatłoczona a przeciez życie ludzkie niema ceny ,tak jak to zrobiły gminy gostyń i krzemieniewo .

Dodane przez Mieszkanka Warszawskiej, w dniu 2017-04-18 22:26:48

A obwodnica kiedy ?

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

NEW BALLANCE MĘSKIE
299 PLN 349 PLN
Eva Minge
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
Kiełbasa senatorska
11,99 PLN
Stół warsztatowy SWM-157.15
3333,00 PLN