Dzisiaj jest 27 Czerwca 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 15 maja 2017

Będzie nowe osiedle?

Władze gminy planują budowę nowego osiedla pomiędzy ulicą Polną a 1 Maja. Chcą w tym celu zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, który obecnie przewiduje na tym terenie inwestycje oświatowe. Zdaniem wójta demografia w tej chwili wyklucza konieczność budowy nowej szkoły czy boisk. W razie potrzeby gmina wskazuje inny teren na te cele.

Kolejne osiedle mieszkaniowe w Pępowie to zdaniem władz gminy perspektywa najbliższych lat i warunek konieczny dla rozwoju gminy. - W latach osiemdziesiątych powstało osiedle w rejonie Polnej. Kolejne tworzy się w obrębie Ogrodowej i Rolniczej. Ten czas szybko płynie i trzeba szukać kolejnych terenów. Najlepiej jeśli jest to zintegrowany teren, powiązany z istniejącą infrastrukturą. Budowa dróg i sieci jest gigantyczna. Pytanie, czy młodzi ludzie będą chcieli się budować daleko na wsiach czy wybiorą jednak miejsca zurbanizowane – zastanawia się wójt Pępowa Stanisław Krysicki.

Gmina przygotowuje się więc do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, który uchwalono ponad 20 lat temu. - Tamten plan obejmuje tereny Skarbu Państwa, użytkowane teraz przez stadninę. Wtedy przeznaczono je w rejonie między ul. Polną a 1 Maja pod inwestycje oświatowe z myślą o boiskach i nowych budynkach. Na dziś nie ma absolutnie potrzeby budowy nowej szkoły ani boisk. Chcemy zwiększyć za to ilość działek pod budownictwo mieszkaniowe. Dzięki temu połączymy dwie historyczne części Pępowa właśnie takim osiedlem. To nie jest łatwa sprawa, bo są tam własności prywatne i Agencji Nieruchomości Rolnej, ale próby musimy podjąć – uważa wójt.

Gmina podkreśla, że dysponuje gruntem gwarantującym rozwój oświaty w przyszłości. Chodzi głównie o plan budowy przedszkola. - W samym Pępowie jest gminna działka przy ośrodku zdrowia i ona jest rezerwą na cele oświatowe, czyli budowę przyszłego przedszkola. Jeśli demografia będzie się poprawiać, to trzeba mieć to na uwadze i dlatego potrzebny jest zapis gwarantujący w tym miejscu tylko inwestycję oświatową, aby moim następcom nie przyszły na myśl inne koncepcje – dodaje wójt.

Poza samym Pępowem gmina ma też plany dotyczące budownictwa mieszkaniowego między innymi w Gębicach. W Skoraszewicach z kolei rozważane było także wydzielenie działek w ramach terenu zajmowanego przez szkołę. - Ten teren jest bardzo duży i bez problemu moglibyśmy wydzielić jego część na działki pod zabudowę – mówi Stanisław Krysicki. To jednak na razie tylko koncepcje.

(m)

Czytaj również

Komentarze (2)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Czarna Lukrecja, w dniu 2017-05-15 11:08:32

No ładnie ładnie.... popatrz popatrz .... o ludzie :)

Dodane przez xxx, w dniu 2017-05-15 21:39:29

nareszcie

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

AIR MAX JUNIOR
339 PLN 379 PLN
Wąż ogrodowy Magic 30m
35 PLN
Oprawa damska
TERMOGENIKI - SPALACZE TŁUSZCZU
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 259 PLN
Pieczeń rzymska
12,50 PLN
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
219 PLN 279 PLN