Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 14 kwietnia 2017

Będzie dziewiąty oddział?

Gmina Poniec rozważa adaptację części mieszkalnej dawnego szpitala. Do tej pory ta część zabudowań nie została wyremontowana. Teraz pojawia się możliwość jej zaadaptowania na cele przedszkolne. Mógłby tam powstać kolejny, dziewiąty już oddział placówki.

Ponieckie przedszkole jest jednym z najnowocześniejszych w całym powiecie. Placówka przeniosła się do budynku dawnego szpitala kilka lat temu, po tym jak samorząd wykupił nieruchomość od Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Obiekt wyremontowano gruntownie dzięki dotacji unijnej w ramach programu Jessica. Powstało nowoczesne przedszkole, a gmina była w stanie zapewnić naukę wszystkim chętnym dzieciom z gminy. Do ubiegłego roku w przedszkolu działało siedem oddziałów. Dzięki kolejnej, dużej inwestycji od września 2016 w placówce jest ich osiem. Teraz pojawia się szansa na kolejny.

- Rozważamy możliwość uruchomienia dziewiątego oddziału przedszkolnego. Wskazują na to potrzeby i demografia w naszej gminie. Poza tym chcielibyśmy zaadaptować część nieruchomości, w której dawniej mieszkały siostry. Przejęliśmy ją wraz z całością i do tej pory nie udało się uzgodnić jej docelowego przeznaczenia. Teraz chciałbym rekomendować radnym koncepcję adaptacji i przygotowania tam właśnie oddziału przedszkolnego
– mówi burmistrz Ponieca Jacek Widyński.

Samorząd nie chce na razie mówić o kosztach. Wiadomo jednak, gdzie będzie szukał funduszy. Zamierza sięgnąć do tegorocznej nadwyżki budżetowej. Szacowana jest ona w tym roku na kwotę 2 900 tysięcy złotych. Wiadomo, że znaczna część tych pieniędzy ma być przeznaczona na remonty obiektów oświatowych, w tym właśnie na inwestycję przedszkolną.

- Nie chcę wyprzedzać faktów i pełne opracowanie przedstawię najpierw radnym na najbliższej sesji samorządu. Wtedy też poznamy opinię rady w tej sprawie – mówi burmistrz. To właśnie do radnych należeć będą ostateczne decyzje dotyczące podziału nadwyżki budżetowej Ponieca na ten rok.

(m)
 

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Bolo, w dniu 2017-04-14 15:27:02

Świetny pomysł z dodatkowym oddziałem! A może warto pomyśleć też o żłobku ?

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
PLUS, wąż ogrodowy 1/2
46,00 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
NEW BALLANCE MĘSKIE
299 PLN 349 PLN
Wypożyczalnia elektronarzędzi
nowa,szersza oferta-przyjdź i sprawdź PLN
Obuwie damskie Reebok
219 PLN