Dzisiaj jest 29 Kwietnia 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 11 stycznia 2017

Będą rozmowy o Kuczynce

W przyszłym tygodniu przedstawiciele gminy i powiatu mają się spotkać z pracownikami PKP. Tematem rozmów, które odbędą się w Krobi, będzie sprawa modernizacji zniszczonej objazdem drogi w Kuczynce. Mieszkańcy czekają na ten remont od blisko miesiąca.

Modernizacja przejazdu kolejowego w Krobi rozpoczęła się pod koniec listopada. Podczas dwóch tygodni organizacji objazdu droga we wsi Kuczynka została zniszczona przez samochody ciężarowe. Rozjechano chodniki, zniszczono pobocza i połamano znaki drogowe. Mieszkańcy jeszcze w czasie trwania objazdu alarmowali o katastrofalnym stanie drogi. Umowa pomiędzy powiatem a koleją (wykonującą remont przejazdu w Krobi) zakłada naprawę przez PKP wszystkich szkód. Od zakończenia remontu mija miesiąc. Teraz ewentualne roboty uniemożliwia mróz, ale grudniowa aura nie stała na przeszkodzie, by PKP zrealizowało deklaracje. Tak się nie stało. Sprawa na tyle niepokoiła mieszkańców i władze Krobi, że te wysłały do powiatu postulat o dokonanie napraw samodzielnie i obciążenie kolei kosztem robót.

Samorząd powiatu na razie na to nie odpowiedział. Zawiadamia natomiast, że w przyszłym tygodniu w Krobi ma dojść do spotkania z przedstawicielami PKP w sprawie Kuczynki. - W Urzędzie Miejskim w Krobi odbędzie się spotkanie z inwestorem, czyli PKP Ostrów Wielkopolski oraz przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Krobi i Starostwa Powiatowego w Gostyniu dotyczące powstałych szkód w związku z prowadzonym objazdem na drodze powiatowej Kuczynka – Pudliszki. Spotkanie określi stanowisko wszystkich zainteresowanych stron – poinformował Grzegorz Mayer z Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

(m)

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez mieszkaniec, w dniu 2017-01-12 08:11:38

Szanowni Rajcy Gminy Krobia-składacie interpelacje dotyczącą remontu przejazdu kolejowego w Krobi na ul Powstanców WLKP, wiadomo że musi być objazd przy remoncie tak dużego przejazdu, a teraz po wyremontowaniu chcecie od Polskich Lini Kolejowych żeby wyremontowała drogę od krzyżówki do Pudliszek, PLK tej drogi nie zepsuły tylko ciężkie TIRY objazd musiał BYĆ.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Oprawa męska z nakładką
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Szynka z beczki
20,90 PLN
Oprawa damska
Torebka damska
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN