Dzisiaj jest 29 Kwietnia 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 14 kwietnia 2017

Będą nowe dachy na świetlicach

75 tysięcy złotych dofinansowania otrzyma Gminne Centrum Kultury w Poniecu na remont dachów w dwóch świetlicach wiejskich. Do końca roku ma zniknąć eternit z pokryć dachowych w Waszkowie i Czarkowie.

Gminne Centrum Kultury złożyło swoje wnioski do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na modernizację pokryć dachowych dwóch świetlic i zagwarantowało sobie finansowanie projektu w 65 procentach wartości inwestycji. Szacunki oparto o wycenę kosztorysową prac, które mogą znacznie przekroczyć 100 tysięcy złotych.

- 75 tysięcy złotych to dokładnie 64 procent wartości tego zadania. Do końca października remont tych dachów zostanie zakończony – mówi burmistrz Ponieca Jacek Widyński.

GCK planuje kompleksową modernizację pokryć dachowych świetlic w Czarkowie i Waszkowie. W obu przypadkach dachy pokryte są eternitem. Na razie nie wiadomo, kiedy remont mógłby się rozpocząć. Dyrekcja placówki musi wcześniej dokonać niezbędnych formalności i podpisać umowę z Urzędem Marszałkowskim, która zagwarantuje przekazanie pieniędzy. Później ogłoszony zostanie przetarg wyłaniający wykonawcę. Dopiero wówczas znana będzie finalna kwota i termin jej realizacji. Władze Ponieca zapewniają, że cykl modernizacji świetlic dopiero nabiera tempa.

- Kolejne aplikowanie o środki unijne będzie możliwe już w maju i wtedy będziemy się starali o pozyskanie następnych pieniędzy na inne świetlice w naszej gminie – dodaje Jacek Widyński.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Kiełbasa biesiadna
10,60 PLN
Oprawa damska
Oprawa damska
Zestaw startowy do soczewek kontaktowych
od 50 zł PLN
Oprawa damska