Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 14 kwietnia 2017

Będą nowe dachy na świetlicach

75 tysięcy złotych dofinansowania otrzyma Gminne Centrum Kultury w Poniecu na remont dachów w dwóch świetlicach wiejskich. Do końca roku ma zniknąć eternit z pokryć dachowych w Waszkowie i Czarkowie.

Gminne Centrum Kultury złożyło swoje wnioski do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na modernizację pokryć dachowych dwóch świetlic i zagwarantowało sobie finansowanie projektu w 65 procentach wartości inwestycji. Szacunki oparto o wycenę kosztorysową prac, które mogą znacznie przekroczyć 100 tysięcy złotych.

- 75 tysięcy złotych to dokładnie 64 procent wartości tego zadania. Do końca października remont tych dachów zostanie zakończony – mówi burmistrz Ponieca Jacek Widyński.

GCK planuje kompleksową modernizację pokryć dachowych świetlic w Czarkowie i Waszkowie. W obu przypadkach dachy pokryte są eternitem. Na razie nie wiadomo, kiedy remont mógłby się rozpocząć. Dyrekcja placówki musi wcześniej dokonać niezbędnych formalności i podpisać umowę z Urzędem Marszałkowskim, która zagwarantuje przekazanie pieniędzy. Później ogłoszony zostanie przetarg wyłaniający wykonawcę. Dopiero wówczas znana będzie finalna kwota i termin jej realizacji. Władze Ponieca zapewniają, że cykl modernizacji świetlic dopiero nabiera tempa.

- Kolejne aplikowanie o środki unijne będzie możliwe już w maju i wtedy będziemy się starali o pozyskanie następnych pieniędzy na inne świetlice w naszej gminie – dodaje Jacek Widyński.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Szkło hartowane na kazdy telefon
10 PLN
OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN
OBUWIE DAMSKIE ADIDAS
175 PLN 229 PLN
Ramka HOME
15 PLN
Zestaw startowy do soczewek kontaktowych
od 50 zł PLN