Dzisiaj jest 29 Kwietnia 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Pozostałe aktualności z regionu

Oszuści zaatakowali w Gostyniu

28 kwietnia 2017

Co najmniej do kilku mieszkańców powiatu gostyńskiego zadzwonili oszuści podający się za wnuczków. Rozmowy ze starszymi ludźmi prowadzili tak, by ci uwierzyli, że wydarzyło się coś złego. Następnie dzwonili do wybranych ofiar, podając się za policjantów. Przekonywali, by wypłacić pieniądze, potem kontakt się urywał.

Wcale tak łatwo nie było...

28 kwietnia 2017

Znajomością przepisów drogowych i ogromną precyzją musieli wykazać się uczniowie, którzy wzięli udział w eliminacjach do Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rywalizację podzielono na dwa etapy - wiedzy praktycznej i teoretycznej. Po raz pierwszy uczniowie mogli też sprawdzić się przy udzielaniu pierwszej pomocy. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwali policjanci gostyńskiej drogówki i ratownicy WOPR.

Mammobus stanie na placu targowym

28 kwietnia 2017

Mieszkanki gminy Gostyń w wieku 50-69 lat, które ostatnie profilaktyczne badanie miały przynajmniej dwa lata wcześniej, będą miały okazję się przebadać. Mammobus stanie na targowisku miejskim (ul. Nowe Wrota). Badania będą się odbywać od soboty 13 maja do poniedziałku 15 maja 2017 roku.

Parking przed świetlicą za 145 tys. zł

28 kwietnia 2017

Nowy parking i chodnik wybudowano przy świetlicy wiejskiej w Goli. Na tym jednak nie koniec inwestycji. Jeszcze w tym roku pojawi się nowe oświetlenie przy drogach gminnych, dzięki czemu będzie bezpieczniej.

Kierowcy nadal jeżdżą za szybko

28 kwietnia 2017

Wielu kierowców nadal jeździ zbyt szybko. Policjanci, aby nieco ich utemperować, prowadzili kolejną akcję "Prędkość - Zero Tolerancji". Tylko w ciągu jej dwóch dni na terenie powiatu gostyńskiego skontrolowano blisko 100 kierowców. Zdecydowana większość jechała z prędkością większą niż dozwolona.

Ratownicy nie dali rady...

28 kwietnia 2017

Na jednym z gostyńskich osiedli doszło do nietypowego zdarzenia. Strażacy musieli pomóc ratownikom medycznym znieść pacjentkę z III piętra, gdyż ci nie byli w stanie zrobić tego sami. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a schorowana kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Nadwyżka głównie na oświatę

28 kwietnia 2017

Prawie trzy miliony złotych nadwyżki budżetowej będą rozdzielać radni Ponieca. Propozycja władz gminy to przeznaczenie znacznej jej części na modernizację szkół. Gmina chce też inwestować w przedszkole i modernizację dróg oraz chodników. Do rozdziału ,,na już'' przeznaczona ma być jednak tylko połowa pieniędzy.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
UNDER ARMOUR SZORTY HEATGEAR COMPRESSION
65zł PLN
Torebka damska
Paski męskie skórzane
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV