Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Pozostałe aktualności z regionu

Świętojańskie pląsy w Pępowie

25 czerwca 2017

Noc Kupały jest nocą szczególną, podczas której dziewczęta puszczają na wodzie wianki, licząc że wyłowi je wymarzony kawaler. Mieszkańcy Pępowa mieli wyjątkową okazję przenieść się w czasy słowiańskie i podziwiać spektakularne widowisko, puszczając wianki na „Cegielni”. Czy któraś z dziewcząt znalazła też swojego kawalera?

Fantastyczna zabawa na GOSTKONIE!

25 czerwca 2017

Za nami pierwszy dzień fantastycznej imprezy - GOSTKON 2017. Mali miłośnicy literatury z zapartym tchem słuchali opowieści BajOli, a fani komiksów chętnie zasiadali w wygodnych leżakach chłonąc kolejne strony ulubionych tytułów. Prawdziwą furorę zrobili wśród odwiedzających miłośnicy sztuki cosplay. Dzięki ich pasji każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z ulubionym bohaterem a nawet słynnym R2D2 z "Gwiezdnych Wojen". Już dziś GOSTKON na gostyńskim rynku. Oj, będzie się działo!

Sukces czy porażka? Oto jest pytanie...

24 czerwca 2017

Zarząd Powiatu Gostyńskiego otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok. Ta informacja raczej nie zaskakuje, ponieważ koalicja SKW-PSL ma większość w powiatowej radzie. Niemałe zdziwienie mogły za to wywołać wzajemne oskarżenia starosty Roberta Marcinkowskiego i radnego Zbigniewa Kulaka o... kłamstwa. Poszło o zadłużenie powiatu gostyńskiego.

Zawsze lubiła postawić na swoim

24 czerwca 2017

Jak sama przyznaje, nie potrafi usiedzieć w miejscu. Przebojowa. Zawsze lubiła postawić na swoim. Właśnie dlatego wybrała własną drogę. Od kilku lat mieszka w Kanadzie, gdzie każdy przebyty przez nią kilometr dostarcza jej nowych i niepowtarzalnych przeżyć. Jaką Kanadę miała okazję poznać? Za jakimi przejawami polskości tęskni? Z jakimi zaskoczeniami spotkała się w Kanadzie i czy to prawda, że ten kraj uzależnia? Na te i inne pytania odpowiada gostynianka Agnieszka Urbaniak, pasjonatka podróży i autorka bloga „Aga w świecie”.

Absolutorium z najlepszym wynikiem od lat

23 czerwca 2017

Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak nie krył zadowolenia po wczorajszym absolutorium. Jego pracę i podejmowane decyzje doceniła nawet opozycja. Z przedstawionych podczas sesji danych wynikało, że sytuacja finansowa gminy jest najlepsza od 10 lat, samorząd nieustannie inwestuje, spłacając jednocześnie zadłużenie. Jak podkreślał włodarz gminy, nie byłoby to możliwe bez dobrej współpracy z radnymi i urzędnikami, którzy ciężko pracowali na ten sukces.

Nigdy więcej faszyzmu, nigdy więcej wojny

23 czerwca 2017

II wojna światowa to jedna z największych tragedii w historii ludzkości, która pochłonęła kilkadziesiąt milionów istnień ludzkich. Wśród nich byli też członkowie podziemnej organizacji „Czarny Legion”, którzy 75 lat temu na placu Monachijskim w Dreźnie oddali życie za ojczyznę. Dzięki polsko-niemieckiemu pojednaniu pamięć o tym wydarzeniu kultywowana jest po dzień dzisiejszy.

Nie żyje Ryszard Zjeżdżałka

23 czerwca 2017

Nie żyje Ryszard Zjeżdżałka, wieloletni skarbnik Urzędu Gminy w Pępowie. Jak wspominają jego współpracownicy, był to człowiek dobrego serca i dużej pracowitości, życzliwy kolega, służący pomocą współpracownikom i wszystkim, którzy tej pomocy potrzebowali. W ostatnich miesiącach życia zmagał się z chorobą. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy współczucia.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Blaty łazienkowe
Lampa UV do paznokci
39 PLN
OBUWIE ADIDAS MĘSKIE
219 PLN 249 PLN
Torebka damska
ELEKTRODY RUTILEN 12
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN