Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Pozostałe aktualności z regionu

Gostyńskie gminy na liście Błaszczaka

18 sierpnia 2017

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, wprowadził uproszczone procedury i podniósł odszkodowania dla osób poszkodowanych przez nawałnice. Mieszkańcy, których domy zostały zniszczone, mogą otrzymać nawet 200 tys. zł wsparcia. Wraz z rozporządzeniem opublikowano listę gmin, na których będą obowiązywały uproszczone zasady. Znalazło się na niej pięć samorządów powiatu gostyńskiego, których dotknął żywioł.

Uczciwych znalazców nie brakuje

18 sierpnia 2017

Uczciwych znalazców w powiecie gostyńskim nie brakuje. Do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu trafił kolejny w ostatnim czasie telefon komórkowy. Aparat znaleziono kilka dni temu w miejscowości Brzezie. 

Ulica jak nowa.Zostały tylko złe wspomnienia

18 sierpnia 2017

Mieszkańcy ul. Wiśniowej mogą już korzystać ze zmodernizowanej i komfortowej drogi. Ulica przeszła porządny remont w ramach Funduszu Remontowego. Dziś po dziurawej jak ser szwajcarski jezdni zostały tylko...złe wspomnienia.

Po nowym kierowniku, przyszedł czas na pracownika

18 sierpnia 2017

Wolne stanowisko pracownika socjalnego czeka na zainteresowaną osobę w Ośrodku Pomocy Społecznej w Poniecu. Nabór nie jest związny z tworzeniem nowego etatu. To konieczność, ponieważ Hanna Konieczna zajmująca dotąd tą posadę wygrała konkurs na kierownika tej placówki.

BMW uderzyło w bok ciągnika

17 sierpnia 2017

Na odcinku drogi wojewódzkiej 434 - Ciołkowo-Przyborowo samochód osobowy uderzył w ciągnik rolniczy. Jak ustalono zawinił kierowca BMW, który próbując uniknąć wjechania w tył ciągnika, ostatecznie uderzył w jego bok. Osobówka został poważnie uszkodzona, ale nikomu nic się nie stało. 

Te bransoletki mogą uratować życie

17 sierpnia 2017

Gostyński magistrat zamierza wdrożyć pilotażowy projekt skierowany do seniorów mieszkających samotnie. Trzydziestu seniorów na początek ma otrzymać tzw. "bransoletki życia". Opaska przypominająca zegarek wyposażona w przycisk alarmowy pozwoli osobom starszym połączyć się z Centrum Zdalnej Opieki Medycznej i w razie potrzeby wezwać pomoc. 

Już niedługo będzie tryskać z niej woda

17 sierpnia 2017

Na gostyńskich plantach trwa budowa długo oczekiwanej fontanny. Granitowa niecka już stoi. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i montaż niezbędnych elementów, dzięki którym fontanna zacznie działać. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w najbliższy weekend powinna trysnąć z niej woda.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawy męskie
Oprawy Vogue
Promocyjna cena PLN
Okulary ochronne z korekcją
140 PLN
Oprawa damska
Oprawa damska
Koszulka damska Adidas
74 PLN 99 PLN