Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności Wiadomości

Gostyńskie gminy na liście Błaszczaka

18 sierpnia 2017

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, wprowadził uproszczone procedury i podniósł odszkodowania dla osób poszkodowanych przez nawałnice. Mieszkańcy, których domy zostały zniszczone, mogą otrzymać nawet 200 tys. zł wsparcia. Wraz z rozporządzeniem opublikowano listę gmin, na których będą obowiązywały uproszczone zasady. Znalazło się na niej pięć samorządów powiatu gostyńskiego, których dotknął żywioł.

Na Świętej Górze dziękowali za plony

16 sierpnia 2017

W święto Wniebowzięcia Matki Bożej w sanktuarium na Świętej Górze odbyły się coroczne powiatowe dożynki. Wierni z regionu gostyńskiego dziękowali za tegoroczne zbiory. Wspólną modlitwę poprowadził ks. bp Artur Maziński. Uroczystość dopełniły tradycyjny obrzęd dożynkowy z dzieleniem się chleba i występy artystyczne. To, co wyprodukowali rolnicy, można było posmakować podczas festynu.

Rodzinna tragedia w Brzeziu

12 sierpnia 2017

Nawałnice, które przeszły nad regionem gostyńskim, zostawiły ogrom szkód, z którymi muszą zmierzyć się mieszkańcy dotkniętych katastrofą miejscowości. Wciąż trwa liczenie strat. Straż pożarna i służby porządkowe bez przerwy wzywane są na interwencje. W wyniku nawałnicy dwunastoosobowa rodzina z Brzezia straciła dobytek życia. W ich dom uderzył piorun. To, czego nie zniszczył ogień, zalała woda.

W drodze na Jasną Górę

06 sierpnia 2017

Sierpień, to szczyt pielgrzymkowego sezonu. Pątnicy z różnych zakątków kraju podążają na Jasną Górę. W kierunku Piasków w sobotnie popołudnie podążały grupy pielgrzymkowe z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Pielgrzymi zatrzymali się na nocleg, posiłek i wypoczynek potrzebny, by nabrać sił na dalszą drogę. 

Pierwsza kobieta w straży miejskiej

02 sierpnia 2017

Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy w historii w szeregach gostyńskiej straży miejskiej znajdzie się przedstawicielka płci pięknej. Właśnie rozstrzygnięto nabór na wolne stanowisko, o które walczyło dziewięć osób. Choć wszyscy spełnili wymagania formalne, to nie każdy zdecydował się na udział w kilkuetapowej rekrutacji.

Święto Policji bogate w awanse i wyróżnienia

28 lipca 2017

Tegoroczne obchody Święta Policji w murach rokosowskiego zamku miały szczególnie uroczysty charakter. Bogate były w wyróżnienia i awanse. Na wyższy stopień służbowy awansowało niemal pięćdziesięciu policjantów z różnych korpusów. - Cieszę się, że właśnie dziś mogę publicznie wyrazić słowa uznania i podziękowania dla Waszej pracy i wzorowej postawy - mówił podinsp. Piotr Gorynia, komendant Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Nadal szybko jeździmy

28 lipca 2017

Ponad 80 pojazdów skontrolowali gostyńscy policjanci podczas dwóch dni akcji "Prędkość - Zero Tolerancji". Nie obyło się bez mandatów. Ukarano aż 79 kierujących. To jedynie potwierdza, że przekroczenie prędkości nadal jest jednym z głównych grzechów polskich kierowców.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Okulary korekcyjne do pływania
300 PLN
Torebka damska
Oprawa damska
Avatary