Dzisiaj jest 29 Kwietnia 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności Wiadomości

Wkrótce sprawdzisz punkty karne

21 kwietnia 2017

Od 24 kwietnia Ministerstwo Cyfryzacji udostępni nową usługę, która umożliwi kierowcom sprawdzenie liczby punktów karnych bez potrzeby udawania się na komendę policji. Jedyne, co będzie wymagane, to założenie Profilu Zaufanego (eGO), ale i to w przypadku większości użytkowników da się załatwić przez Internet. 

Sprawa kopalni u prezydenta

18 kwietnia 2017

Jeżeli decyzja o powstaniu odkrywki zostanie podjęta bez odpowiedniej analizy zysków i strat, jej skutki będą katastrofalne dla regionu. To główny wniosek po dyskusji na temat budowy kopalni odkrywkowej węgla brunatnego w południowo-zachodniej Wielkopolsce, jaka miała miejsce podczas debaty Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.

Tradycji stało się zadość

15 kwietnia 2017

Wielka Sobota to dla chrześcijan wyjątkowy dzień, pełen ciszy, skupienia i oczekiwania. W kościołach nie odprawia się mszy, za to zgodnie z katolickim obrządkiem, święcone są pokarmy. W niedzielny poranek wszystkie trafią na świąteczne stoły.

Zwolniony z pracy za słabe wyniki

14 kwietnia 2017

Jędrzej Kędziora, dotychczasowy trener MKS Kania Gostyń, stracił pracę - został zwolniony z funkcji pierwszego trenera zespołu. Oficjalny powód to słabe wyniki drużyny, która obecnie zajmuje przedostatnie miejsce w IV lidze. Władze klubu liczą, że zmiana trenera pozwoli wyciągnąć drużynę z tej patowej sytuacji i jej pozycja zacznie rosnąć. Jak tę decyzję przyjął sam Jędrzej Kędziora?

Każdy powód jest dobry, aby pobiegać - film

10 kwietnia 2017

Sposobów na uczczenie pamięci patrona szkoły jest wiele. W Szkole Podstawowej nr 5 formą wspomnienia o ks. Franciszku Olejniczaku jest Bieg Patrona Szkoły. Organizowana od trzynastu lat impreza co roku gromadzi setki młodych biegaczy z zaprzyjaźnionych placówek, a także zawodników z całego kraju.

Droga Krzyżowa przeszła ulicami miasta

08 kwietnia 2017

Pośród różnych miejskich uroczystości, szczególne miejsce zajmuje Miejska Droga Krzyżowa, która jak co roku, w piątek przed Niedzielą Palmową, przeszła przez centrum Gostynia. Od wielu lat gromadzi ona rzesze gostynian różnego wieku, wszystkich stanów, zawodów i grup społecznych, dzieci i młodzież oraz wszystkie parafie ze swoimi duszpasterzami. Podążając ulicami miasta, dają świadectwo wiary i jedności.

Nowy zastępca komendanta straży pożarnej

04 kwietnia 2017

St. kpt. Michał Pohl został nowym zastępcą komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Państwowej w Gostyniu. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Banaszaka, który kilka miesięcy miesięcy temu awansował. - Informację o awansie przyjąłem bardzo spokojnie. Jak na akcjach - mówił st. kpt. Michał Pohl.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Dres dziecięcy Puma
89 PLN 149 PLN
Torebka damska
UNICRAFT MH 10 TON, podnośnik maszynowy
933,00 PLN
VOUCHERY O WARTOŚCI 20, 50 I 100 ZŁ
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawy dziecięce