Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności Na temat

Będzie nam go bardzo brakować

20 czerwca 2017

Do tej pory nie potrafimy uwierzyć, że to prawda. Wydaje się nam, że niedługo znów go zobaczymy, jak zawsze pełnego optymizmu i nadziei. Bo on cały był nadzieją i do końca wierzył, że wygra. Ale może Bóg miał wobec niego inne plany. Z wielkim żalem zawiadamiamy, że wczoraj walkę z chorobą przegrał Bartek Hoszowski – wyjątkowy człowiek, który dał początek „Tęczowej Armii”. To on pokazał nam, czym jest silna wola życia. Będzie nam go bardzo brakować.

Skończymy gorzej niż Białoruś?

14 czerwca 2017

Jeżeli tak dalej będziemy traktować służbę zdrowia, to skończymy gorzej niż Białoruś. Tak o sytuacji w polskiej służbie zdrowia mówił prof. nauk medycznych Tomasz Grodzki, senator i szef resortu zdrowia w tzw. gabinecie cieni Platformy Obywatelskiej. Nie były to jedyne cierpkie słowa, jakie padły podczas spotkania Klubu Obywatelskiego. 

Parkują, jak chcą...

13 czerwca 2017

"Ja tylko na chwileczkę" albo "Nie ma gdzie zaparkować - takie wymówki gostyńscy strażnicy miejscy słyszą bardzo często od kierowców, którym zdarza się nieprawidłowo zaparkować. Funkcjonariusze przeprowadzili w ostatnim czasie akcję "Parking", gdzie odnotowali blisko sześćdziesiąt interwencji. Mandatami ukarano ponad dwudziestu kierujących. 

Będzie wózek dla Stasia! Startuje Misja Julka

12 czerwca 2017

Z wielką przyjemnością możemy poinformować, że kilkutygodniowa zbiórka środków dla Stasia Szymańskiego z Ponieca została zakończona sukcesem. Dzięki Wam chłopiec otrzyma nowy wózek aktywny, pionizator oraz turnus rehabilitacyjny. To jednak nie koniec dobrych informacji. Misja „szczęśliwej” tablicy trwać będzie nadal i posłuży 4-letniej Julii Roszak z Gostynia, która dzielnie walczy ze skutkami dziecięcego porażenia mózgowego. Do tej walki potrzebuje jednak specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego.

Jej każdy dzień jest pełen bólu

03 czerwca 2017

Choć ma już prawie cztery lata, dopiero niedawno po raz pierwszy powiedziała, że ma na imię Julcia. A gdyby nie jej zawzięcie, być może nadal by nie chodziła. Są chwile, gdy widać, że chce więcej niż może. Winowajcą jest dziecięce porażenie mózgowe, podstępna choroba, która Julii Roszak z Gostynia odbiera nie tylko sprawność ruchową. W czasie, gdy jej bracia biegają i jeżdżą na rowerze, ona spędza żmudne godziny na rehabilitacji lub unieruchomiona walczy z bólem w pionizatorze. Nie wiadomo czy choroba powiedziała już ostatnie słowo. Mimo to rodzice nie pozwalają jej wygrać. 

A w pociągu szczury…

01 czerwca 2017

Gostyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet „Jestem” rozpoczęło w środę realizację cyklu spotkań z kobietami zatytułowanego „Przybyłam, zobaczyłam, zwyciężyłam”. Pierwszym gościem była Barbara Jakuszek, wolontariuszka, która opowiadała o swoim życiu w Indiach.

Byli chlubą szkoły, a dziś...

26 maja 2017

Od roku gostyński chór "Logos" zmaga się z poważnym problemem, jakim jest systematyczne odchodzenie jego członków. Pozostała aktualnie 12-osobowa garstka pasjonatów to już nie chór, a raczej zespół kameralny, co nie satysfakcjonuje dyrygenta. - Może dopiero, gdy chóru w ogóle nie będzie, ktoś się zorientuje i zapyta, dlaczego? - z żalem stwierdza Leszek Marciniak. Jakie są przyczyny takiej sytuacji? I czy chór, który przez lata był chlubą szkoły, może przestać istnieć?

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Płyn do prania LANOLINA
10 PLN
Okulary ochronne z korekcją
140 PLN
Oprawa UNISEX
Dres dziecięcy Puma
89 PLN 149 PLN
Torebka damska
Oprawa damska
Torebka damska