Dzisiaj jest 21 Lutego 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności Na temat

Były dyrektor DPS oczyszczony z zarzutów

20 lutego 2017

Zbigniew Polowczyk, były dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach, został oczyszczony z prokuratorskich zarzutów niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, za co groziły mu 3 lata więzienia. Sąd Okręgowy w Poznaniu podtrzymał decyzję wydaną wcześniej przez Sąd Rejonowy w Gostyniu, na którą zażalenie złożyła gostyńska prokuratura. To kolejna sprawa, która pokazuje, że dyscyplinarne zwolnienie Zbigniewa Polowczyka z pracy mogło mieć podłoże polityczne.

Poseł z wizytą u samorządowców

19 lutego 2017

Adam Szłapka, sekretarz generalny partii Nowoczesna jest jednym z dwunastu posłów reprezentujących okręg kalisko-leszczyński w polskim parlamencie. Kilka dni temu odwiedził naszą redakcję. Wcześniej spotkał się z burmistrzem Gostynia i starostą, rozmawiając o reformie oświaty, budowie kopalni oraz planach rządu dotyczących wprowadzenia dwukadencyjności w samorządach. 

Festiwal Dobrej Zabawy już dziś... zapraszamy!

15 lutego 2017

W ubiegłym tygodniu odbył się Festiwal Dobrej Zabawy w gminie Krobia. Hala sportowa w Pudliszkach przeżywała prawdziwe oblężenie dzieci wraz z rodzicami, które znakomicie bawiły się pod okiem animatorów i opiekunów. W najbliższą niedzielę podobne imprezy zostaną zorganizowane w Gostyniu i Poniecu, na co już dziś serdecznie zapraszamy.

Klienci SKOK-u mogą spać spokojnie

14 lutego 2017

Dobra wiadomość dla klientów upadłej kasy SKOK Wielkopolska. Jak poinformował Bankowy Fundusz Gwarancyjny, wypłatą pieniędzy zajmie się PKO BP. Osoby, które zdeponowały pieniądze w wielkopolskiej spółdzielni, od wczoraj mogą zgłaszać się po nie do banku.

Biegaj z głową. Odblaski nie są obciachem

11 lutego 2017

Moda na zdrowy tryb życia może nie zawsze wychodzić... na zdrowie. Tak przynajmniej uważa jeden z naszych czytelników, który zadzwonił do redakcji G24 nieco poddenerwowany. Jako kierowca zwraca uwagę na ludzi, którzy wieczorami biegają po ulicach, nie zawsze stosując się do przepisów o ruchu drogowym. 

Hip-hop na Świętej Górze

08 lutego 2017

Świata bitów bez przekleństw i wulgaryzmów "zasmakowali" wszyscy ci, którzy wybrali się na koncert Łukasza "Wiecznego" Wieczorka. Raper, którego - jak sam mówi - "przemienił Bóg", wystąpił na Świętej Górze. Wydarzenie było zwieńczeniem rekolekcyjnego spotkania, ale przyjść mógł każdy.

Policjanci sprawdzają wszystkie sygnały...

01 lutego 2017

Do końca ubiegłego roku dokładnie 227 zgłoszeń otrzymali gostyńscy policjanci dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponad połowa została potwierdzona. Najwięcej informacji dotyczyło przekroczeń prędkości, niewłaściwej infrastruktury drogowej, miejsc spożywania alkoholu i dzikich wysypisk śmieci. 

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okno dachowe Fakro FTS06 78-118 Kołnierz uszczelniający Fakro EZV06 78-118
cena za komplet 849,99zł brutto PLN
UNDER ARMOUR SPODNIE HEATGEAR COMPRESSION
99zł PLN
Centrum Gwiazdkowe
SUPER CENY! PLN
Botki damskie JEZZI
Wiert-wkręt Metabo POWERMAXX BS
599,00; PLN 798,27; PLN
BUTY ADIDAS AX2 AQ4040
269zł PLN