Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności Na temat

Lekarze nie chcą pracować w szpitalu

23 lipca 2017

W gostyńskim szpitalu nie dzieje się dobrze. Zastępca dyrektora ds. medycznych lek. Renata Mikstacka otwarcie mówi, że ma coraz większy problem z obsadzaniem nocnych i świątecznych dyżurów. Z prośbą o pomoc zwróciła się nawet do lekarzy rodzinnych. Ci odmówili. Tymczasem do naszej redakcji zgłaszają się czytelnicy, których odesłano do domu...., bo nie miał im kto pomóc. - Nie ma lekarza. Żaden z lekarzy nie pełni dyżuru na izbie i oddziale ratunkowym - miała usłyszeć kobieta na "wieczorynce".  

Z kijami przez region gostyński

08 lipca 2017

"Zdrowo, aktywnie, towarzysko, czyli z nordic walking gostyńskimi ścieżkami" - pod takim hasłem odbyły się rajdy nordic walking ścieżkami regionu gostyńskiego. W ciągu trzech miesięcy we wspólnych spacerach wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Będzie nam go bardzo brakować

20 czerwca 2017

Do tej pory nie potrafimy uwierzyć, że to prawda. Wydaje się nam, że niedługo znów go zobaczymy, jak zawsze pełnego optymizmu i nadziei. Bo on cały był nadzieją i do końca wierzył, że wygra. Ale może Bóg miał wobec niego inne plany. Z wielkim żalem zawiadamiamy, że wczoraj walkę z chorobą przegrał Bartek Hoszowski – wyjątkowy człowiek, który dał początek „Tęczowej Armii”. To on pokazał nam, czym jest silna wola życia. Będzie nam go bardzo brakować.

Skończymy gorzej niż Białoruś?

14 czerwca 2017

Jeżeli tak dalej będziemy traktować służbę zdrowia, to skończymy gorzej niż Białoruś. Tak o sytuacji w polskiej służbie zdrowia mówił prof. nauk medycznych Tomasz Grodzki, senator i szef resortu zdrowia w tzw. gabinecie cieni Platformy Obywatelskiej. Nie były to jedyne cierpkie słowa, jakie padły podczas spotkania Klubu Obywatelskiego. 

Parkują, jak chcą...

13 czerwca 2017

"Ja tylko na chwileczkę" albo "Nie ma gdzie zaparkować - takie wymówki gostyńscy strażnicy miejscy słyszą bardzo często od kierowców, którym zdarza się nieprawidłowo zaparkować. Funkcjonariusze przeprowadzili w ostatnim czasie akcję "Parking", gdzie odnotowali blisko sześćdziesiąt interwencji. Mandatami ukarano ponad dwudziestu kierujących. 

Będzie wózek dla Stasia! Startuje Misja Julka

12 czerwca 2017

Z wielką przyjemnością możemy poinformować, że kilkutygodniowa zbiórka środków dla Stasia Szymańskiego z Ponieca została zakończona sukcesem. Dzięki Wam chłopiec otrzyma nowy wózek aktywny, pionizator oraz turnus rehabilitacyjny. To jednak nie koniec dobrych informacji. Misja „szczęśliwej” tablicy trwać będzie nadal i posłuży 4-letniej Julii Roszak z Gostynia, która dzielnie walczy ze skutkami dziecięcego porażenia mózgowego. Do tej walki potrzebuje jednak specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego.

Jej każdy dzień jest pełen bólu

03 czerwca 2017

Choć ma już prawie cztery lata, dopiero niedawno po raz pierwszy powiedziała, że ma na imię Julcia. A gdyby nie jej zawzięcie, być może nadal by nie chodziła. Są chwile, gdy widać, że chce więcej niż może. Winowajcą jest dziecięce porażenie mózgowe, podstępna choroba, która Julii Roszak z Gostynia odbiera nie tylko sprawność ruchową. W czasie, gdy jej bracia biegają i jeżdżą na rowerze, ona spędza żmudne godziny na rehabilitacji lub unieruchomiona walczy z bólem w pionizatorze. Nie wiadomo czy choroba powiedziała już ostatnie słowo. Mimo to rodzice nie pozwalają jej wygrać. 

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Torebka damska
Blaty kuchenne
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Torebka damska
Avatary