Dzisiaj jest 22 Stycznia 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności Na temat

Stasiu ma tylko jedno marzenie ...

20 stycznia 2017

Stasiu Szymański urodził się z niedowładem czterokończynowym spastycznym z przewagą kończyn dolnych. Pogodny sześciolatek z Ponieca o niczym tak nie marzy, jak o tym, by chodzić samodzielnie. Póki co porusza się przede wszystkim na wózku, który niebawem będzie dla niego za mały. Szansą na zakup nowego wózka jest zbiórka plastikowych nakrętek, których potrzeba aż 9 ton.

O nich mówiła cała Polska

15 stycznia 2017

O brutalnym napadzie na leszczyńskim dworcu kolejowym usłyszała niemal cała Polska. Młody mężczyzna zrzucił niepełnosprawną kobietę na torowisko, a potem roztrzaskał jej głowę kamieniem. Tragedia wisiała w powietrzu, gdyby nie Mateusz Fiebich z Ponieca (18 l.) i gostynianin Sergiusz Teodorczyk (28 l.), którzy nie bacząc na niebezpieczeństwo, ruszyli na ratunek zaatakowanej kobiecie.

Finałowe granie rozpoczęły przedszkolaki

14 stycznia 2017

Przed nami jubileuszowy XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 15 stycznia Orkiestra Jurka Owsiaka będzie zbierała pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W Gostyniu finałowe granie rozpoczęło się już w sobotę wielkim koncertem przedszkolaków.

Wzrosła liczba wypadków!

11 stycznia 2017

Na łamach portalu często publikujemy informacje o zdarzeniach na drogach naszego powiatu. Czasem są to komunikaty o zatrzymaniu pijanych kierowców lub rowerzystów, inny razem newsy o tragicznych w skutkach wypadkach. Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu przedstawiła dane dotyczące m.in. ilości zdarzeń i ofiar na drogach powiatu w zeszłym roku.

Obudź się, zanim będzie za późno!

29 grudnia 2016

Ogólnopolska kampania "Czad i ogień - obudź czujność" ma zwrócić uwagę Polaków na problem zatruć tlenkiem węgla, szczególnie w sezonie grzewczym. Akcja jest odpowiedzią na alarmujące statystyki Państwowej Straży Pożarnej z ubiegłych lat dotyczące ofiar zatruć tlenkiem węgla - zwanego potocznie czadem - oraz ofiar pożarów. Tlenek węgla w statystykach zatruć zajmuje trzecie miejsce po zatruciach lekami i alkoholem. 

Nie zapominajmy o istocie Świąt

24 grudnia 2016

Co zrobić, by w sytuacji wszechogarniającej komercjalizacji świąt Bożego Narodzenia, nie zatracić ich głębokiego, religijnego sensu? Dlaczego nadzieja i duchowa energia, które płyną z Bożego Narodzenia, tak bardzo potrzebne są w dzisiejszych jakże zabieganych czasach? Czy bez pokoju i przebaczenia można mówić o prawdziwym przeżywaniu pamiątki narodzin Chrystusa? Na te i inne pytania odpowiada ks. Paweł Bogdanowicz, misjonarz miłosierdzia, ewangelizator i rekolekcjonista ze Świętej Góry. 

To się naprawdę udało!

23 grudnia 2016

Na tę informację czekali z bijącym sercem. Kilka dni temu ostatni wynik trepanobiopsji potwierdził, że szpik chłopca jest czysty. Pozytywna wiadomość o kolejnej, zwycięskiej bitwie, którą w długiej i wyczerpującej wojnie ze złośliwym nowotworem stoczył dzielny Oskar Zaremba z Daleszyna, nadeszła z Wiednia. Ale walka o jego zdrowie wciąż trwa. 

Na tę informację czekali z bijącym sercem. Kilka dni temu ostatni wynik trepanobiopsji potwierdził, że szpik chłopca jest czysty. Pozytywna wiadomość o kolejnej, zwycięskiej bitwie, którą w długiej i wyczerpującej wojnie ze złośliwym nowotworem stoczył dzielny Oskar Zaremba z Daleszyna, nadeszła z Wiednia.  Ale walka o jego zdrowie wciąż trwa. 
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE NIKE JUNIOR
198 PLN 239 PLN
Paski męskie skórzane
Kurta damska Nike
89 PLN 159 PLN
Kiełbasa golonkowa
11,50 PLN
Koszulka damska Adidas
74 PLN 99 PLN
Okulary przeciwsłoneczne damskie - Belutti
od 150 PLN
HALÓWKA NIKE
120 PLN 179 PLN