Dzisiaj jest 25 Marca 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności Na temat

Mandaty poszły w tysiące

20 marca 2017

Uwaga, kierowcy! W Wielkopolsce trwa policyjna akcja "Prędkość - zero tolerancji". To oznacza częste kontrole i większą czujność. Policjanci przez cały tydzień będą zwracać szczególną uwagę na każde nawet najmniejsze przekroczenie prędkości przez kierowców na drogach. Tylko wczoraj na terenie powiatu gostyńskiego ukarano ponad 30 kierowców.

Wiatr postawił na nogi strażaków

19 marca 2017

Mimo gwałtownego wiatru, jaki przetoczył się nad naszym regionem w sobotę po południu, strażacy nie odnotowali poważniejszych zdarzeń. W sumie wzywani byli do pięciu interwencji związanych z drzewami tarasującymi przejazd oraz zerwanych linii energetycznych.

Ruszyły komentarze...

14 marca 2017

Szanowni Czytelnicy. W ostatnim czasie odnotowujemy coraz większą ilość komentarzy zamieszczanych pod wieloma artykułami. Ich liczba sięga obecnie kilkuset dziennie, co sprawia, że nie jesteśmy w stanie ich przeczytać. Być może to właśnie stało się głównym powodem usterki systemu, do jakiej doszło w niedzielę wieczorem.

Zaprojektowała nową markę

04 marca 2017

Rok temu była bohaterką naszego działu "Ludzie z pasją", a tymczasem z połączenia jej zamiłowania do sportu i miłości do projektowania powstała nowa na rynku sportowym marka odzieży Joy Fit Crew, stworzona z myślą o kobietach aktywnych, zafascynowanych zdrowym stylem życia, przebojowych i nowoczesnych. Głównym projektantem ekologicznej marki jest nie kto inny jak gostynianka Karolina Bidermann. 

Prochem jesteś i w proch...

01 marca 2017

Dziś Popielec, czyli początek czterdziestodniowego okresu Wielkiego Postu. Podczas mszy kapłani posypują głowy wiernych popiołem na znak pokuty. Tradycyjnemu obrzędowi towarzyszą wypowiadane przez księdza słowa: "Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz", "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Tego dnia wiernych obowiązuje post ścisły.

Wątpliwości wokół reformy edukacji

26 lutego 2017

Nie brak problemów i niejasności w związku z wdrażaniem zmian w systemie oświaty. Gostyński samorząd, choć może, nie chce narzucać rodzicom uczniów wyboru danej placówki, ale liczy na ich rozsądek i decyzje zgodne z wyznaczonymi obwodami. Pozwoli to ograniczyć zmianowość, która i tak w niektórych z gostyńskich szkół będzie nieuchronna.  

Krysia i Jacek wspominają Randkę Marzeń

21 lutego 2017

Tegoroczna "Randka Marzeń" organizowana przez redakcję portalu Gostyn24 i "Gazety Gostyńskiej" przeszła do historii! Pierwszy raz od kilku edycji tej wyjątkowej zabawy zanotowaliśmy rekordową liczbę aż 143 zgłoszeń, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Najwięcej, bo aż 4487 głosów, zdobyło zdjęcie Krystyny Wielebskiej i Jacka Lorka. Jakie atrakcje na nich czekały i jak wspominają swój udział w "Randce Marzeń"? Przeczytajcie sami!

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Dres dziecięcy Puma
89 PLN 149 PLN
Koszulka damska Adidas
74 PLN 99 PLN
Wypożyczalnia narzędzi ogrodowych-glebogryzarka
100,00;/doba / 20,00;/godzina PLN
METABO MBO-KHE5-40 1500W 11.9 J
1799,00 PLN
MAKITA SZLIFIERKA KĄT. 230, 2200W GA9020R
499,00 PLN
Polędwica sopocka
20,60 PLN