Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności O tym się mówi

Gostyński ratownik zagrał w spocie - film

21 czerwca 2017

Do potrzebujących docierają najszybciej, jak się da. Od ich opanowania, empatii, profesjonalizmu zależy ludzkie zdrowie i życie. Co mają w zamian? 2 tys. złotych na rękę, często lekceważący odbiór ze strony władz i pacjentów. Na szczęście cały czas traktują swój zawód jak misję. Jednocześnie podjęli walkę o lepsze traktowanie. Mowa o ratownikach medycznych, którzy od blisko miesiąca protestują. By uświadomić wszystkim, że ich praca często negatywnie wpływa na życie prywatne, nakręcili spot. Jednym z bohaterów jest ratownik medyczny pracujący na co dzień m.in. w Gostyniu.

Marcinkowski przegrał w sądzie z Gostyn24

19 czerwca 2017

Robert Marcinkowski przegrał kolejną sprawę w sądzie. Tym razem nie chodziło o 50 tys. złotych, a o sprostowanie, którego żądał starosta. Sąd Okręgowy w Poznaniu Ośrodek Zamiejscowy w Lesznie po gruntownej analizie faktów odrzucił roszczenie wobec wydawcy portalu Gostyn24.pl i „Gazety Gostyńskiej”, uznając je za niezasadne. 

Procesja przeszła ulicami Gostynia - film

15 czerwca 2017

Ulicami Gostynia przeszła procesja Bożego Ciała. Wyruszyła z parafii pw. Ducha Świętego i Najświętszego Serca Pana Jezusa i podążyła ulicami miasta aż na rynek, gdzie pod pomnikiem Serca Jezusowego odprawiona została msza święta. - Żal słuchać, jak ludzie potrafią być zaślepieni, jak w swojej zatwardziałości nie chcą wierzyć, jak bronią się rękami i nogami przed przyjęciem Boga - mówił do wiernych ks. Przemysław Maciejewski, proboszcz parafii bł. Edmunda Bojanowskiego w Gostyniu.

Dziś sklepy i urzędy nieczynne

14 czerwca 2017

Dzisiejszy dzień jest ustawowo wolny od pracy, a więc zamknięta będzie większość sklepów i marketów. Otwarte mogą być za to małe sklepiki osiedlowe, za ladami których stoją właściciele lub osoby zatrudnione na umowę cywilnoprawną. Nieczynne będą również urzędy. 

Pojadą na mistrzostwa Europy i świata!

29 maja 2017

Najlepsze mażoretki z całej Polski wzięły udział w Mistrzostwach Polski Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek w Kędzierzynie-Koźlu. Wśród reprezentacji nie mogło zabraknąć gostyńskiej grupy Big Bang. Nie obyło się bez spektakularnych sukcesów. Gostyńskie mażoretki wywalczyły nominacje do mistrzostw Europy we Włoszech i mistrzostw świata w Czechach.

Wysiadł z karetki i pomógł mu dotrzeć na metę

28 maja 2017

Na co dzień pomaga ludziom, pracując jako ratownik medyczny. Tym razem wspólnie z kolegami czuwał nad bezpieczeństwem uczestników XXXIV Biegu im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Piaskach. Na trasie wszystko szło gładko do czasu. Na pierwszym kilometrze jeden z zawodników zaczął wyraźnie odstawać od reszty. Koniecznie chciał jednak dobiec do mety. Wtedy Włodzimierz Ryglowski wysiadł z karetki i zaczął biec razem z nim.  

Odchodzą kolejni kapłani

26 maja 2017

Niespełna dwa tygodnie temu nowym proboszczem parafii w Żytowiecku został ks. Jacek Toś. Okazuje się, że to nie jedyna zmiana proboszcza, do jakiej wkrótce dojdzie na terenie naszego powiatu. Arcybiskup Stanisław Gądecki podjął decyzję, że oprócz Starego Gostynia i Piasków z początkiem lipca do zmiany proboszczów dojdzie też w trzech innych miejscowościach.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Koszulki Under Armour
169 PLN
Oprawa damska
NAPÓJ IZOTONICZNY ISO PLUS
Oprawa damska
Koszulka damska Adidas
74 PLN 99 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Kiełbasa senatorska
11,99 PLN