Dzisiaj jest 25 Marca 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności O tym się mówi

Uniemożliwili jazdę pijanemu kierowcy

20 marca 2017

Doskonale wiedzieli, że pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie. Właśnie dlatego, gdy zobaczyli przed szpitalem mężczyznę, który miał trudności z wyjazdem z parkingu, nie mieli wątpliwości, że należy działać. Dwaj mężczyźni, mieszkańcy naszego powiatu, być może zapobiegli tragedii, zabierając nietrzeźwemu kierowcy kluczyki z auta i zawiadomili policję. 

NIK w szpitalu. Kolejna wpadka dyrektora

18 marca 2017

Gostyńskim szpitalem zainteresowała się Najwyższa Izba Kontroli. Sprawdzano głównie funkcjonowanie systemu unieszkodliwiania odpadów medycznych, wśród których mogły znajdować się także części ludzkiego ciała. Raport nie pozostawił złudzeń. Były one nieodpowiednio magazynowane, a ich utylizację prowadzono w sposób nie do końca zgodny z przepisami.

Lekarz zachował się skandalicznie

16 marca 2017

Kilka dni temu dziennikarze portalu Gostyn24 po raz kolejny mieli okazję współpracować z reporterami stacji TVN przy powstawaniu interesującego materiału. Tym razem sprawa trafiła do programu "UWAGA!" i dotyczyła pensjonariusza DPS w Zimnowodzie Jacka M., którego karetka pogotowia z Borku Wlkp. z dusznościami i wysoką gorączką zawiozła do szpitala w Krotoszynie. Sposób, w jaki został tam potraktowany, pozostawia wiele do życzenia i pokazuje, że obecny system opieki zdrowotnej często traktuje pacjenta jak zło konieczne. 

Oni wygrali miliony w lotto!

16 marca 2017

Kto z nas nie marzył choć raz o wysokiej wygranej w Lotto? Dziś jest okazja, by zostać multimilionerem. Do wygrania jest aż 35 milionów złotych! Sprawdziliśmy, ile razy mieszkańcy naszego regionu trafiali szóstkę w totolotka w ostatnich 21 latach i jak na tym tle wygląda powiat gostyński.

Antykoncepcja na pierwszą komunię

10 marca 2017

Pierwsza komunia święta to ważne wydarzenie w życiu dziecka i jego rodziców. Wymaga wielu przygotowań i czasu, bo uroczystość ma wyjątkowo podniosły charakter. Co jednak wspólnego może mieć przyjmowanie ciała Chrystusa z płodnością, metodami naturalnego planowania rodziny i antykoncepcją? Nad tym zastanawiają się rodzice niektórych ośmiolatków, bo nie do końca podoba się im forma oraz sposób przekazywania wiedzy przez księdza proboszcza.

Kandydat z prokuratorskimi zarzutami...

08 marca 2017

Za niespełna miesiąc mieszkańcy Gostynia wybierać będą nowego radnego. Walka o to, kto zastąpi Grzegorza Skorupskiego, który wraz z nowym rokiem awansował na wiceburmistrza, rozegra się pomiędzy czterema kandydatami. Jak się okazuje, jeden z nich ma postawione zarzuty prokuratorskie. Wkrótce przejdzie też badania psychiatryczne.

Czy można wierzyć politykom?

21 lutego 2017

Wielkopolska jest zbyt ważna dla polskiego rolnictwa, dlatego nie ma tutaj miejsca na kopalnię - takie deklaracje padły z ust przedstawicieli rządu: wiceministra spraw zagranicznych Jana Dziedziczaka oraz wiceministra środowiska Mariusz Gajdy podczas konferencji na Świętej Górze. W spotkaniu poświęconym wpływowi ewentualnej odkrywki na gospodarkę i naturalne środowisko powiatów gostyńskiego i rawickiego wzięło udział kilkaset osób.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

METABO MBO-KHE2644 800W
649,00 PLN
METABO MBO-W820-125 820W
288,00 PLN
Wiertarka METABO MBO-SBE650
265,00 PLN
Blaty kuchenne
Wypożyczalnia narzędzi ogrodowych-glebogryzarka
100,00;/doba / 20,00;/godzina PLN
Torebka damska
OBUWIE DAMSKIE NIKE
160 PLN 219 PLN