Dzisiaj jest 25 Marca 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności Pępowo

Jemioła wykańcza lipy

24 marca 2017

- Bez usunięcia całej jemioły lipy w naszej gminie obumrą – przyznaje wójt Pępowa Stanisław Krysicki. Zdaniem włodarza konieczne są szybkie prace przy usuwaniu jemioł, aby pomóc drzewom. Trzeba więc poprawiać niedawno zakończone prace wycinkowe w gminie.

Karać za śmiecenie!

22 marca 2017

Telewizor, stary fotel i worki pełne śmieci znajdują w ostatnich dniach służby gminne z Pępowa. Odpady wyrzucane są głównie przy drogach. Władze gminy załamują ręce i podejrzewają, że śmieci pozbywają się w ten sposób nielegalnie mieszkańcy okolicznych wsi. Rocznie na takie sprzątanie gmina wydaje nawet 70 tysięcy złotych.

Rodzinne zmagania szachowe

21 marca 2017

Dorośli i dzieci rywalizowali w Pępowie w trakcie Otwartych Indywidualnych Mistrzostw w Szachach i Warcabach o Puchar Wójta. Starcia trwały kwadrans, a najlepsi zakwalifikowali się do zmagań na szczeblu wojewódzkim. Do udziału w turnieju zgłosiły się całe rodzinne pokolenia.

Ustawa zablokuje budowę domów?

21 marca 2017

Władze Pępowa są zaniepokojone skutkami wprowadzonego w ostatnim czasie prawa związanego z działalnością farm wiatrowych. Zakazuje ono budowy nowych domów w sąsiedztwie siłowni. W Pępowie taki zakaz ma objąć teren prawie całej gminy. Wszystko wskazuje na to, że będzie się można tam budować jeszcze tylko przez najbliższe 2,5 roku.

Łakomy: trzeba będzie połknąć żabę

20 marca 2017

Mimo zastrzeżeń ze strony Związku Nauczycielstwa Polskiego władze Pępowa będą rekomendować radnym do akceptacji utworzenie dwóch szkół podstawowych w Pępowie i Skoraszewicach. Związkowcy mają zastrzeżenia dotyczące głównie placówki w Skoraszewicach. Radna Urszula Łakomy z kolei kwestionuje zmiany programowe. - Trzeba będzie teraz połknąć tę żabę - przyznaje.

Już nie będzie się lać z dachu

17 marca 2017

Ponad 60 tysięcy złotych będzie kosztowała kompleksowa wymiana dachu świetlicy wiejskiej w Pasierbach. Przeciekające pokrycie dachowe było problemem także dla mieszkańców, którzy współdzielą budynek ze świetlicą. Prace są na półmetku i mają być sfinalizowane do maja. Połowę kosztów pokrywa wspólnota mieszkaniowa.

Ostro inwestują w Pasierbach

16 marca 2017

Dziś rozpoczyna się budowa kolejnej wiaty przy świetlicy wiejskiej w Pasierbach. - Inwestycję uda się zrealizować za niespełna 10 tysięcy złotych dzięki temu, że za narzędzia chwycą mieszkańcy wsi – mówi sołtys Szymon Jakubowski.  Lista inwestycji we wsi w tym roku zapowiada się imponująco. Plan zakłada wydanie ponad 70 tysięcy złotych.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

BUTY ADIDAS TERREX SWIFT SOLO D67031
319zł PLN
OBUWIE NIKE JUNIOR
198 PLN 239 PLN
Blaty kuchenne
TENGTOOLS zestaw kluczy, 95 elementów
499,00 PLN
Wkrętarka DEWALT LI-LON DCD780M2 18V 4AH
1099,00 PLN
Okulary korekcyjne do pływania
300 PLN
DLX2014MX 4AH
1699,00 PLN