Dzisiaj jest 21 Lutego 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności Pępowo

"Jedna z gwiazd'' porwała salę

20 lutego 2017

Koncert Mariusza Kalagi zgromadził komplet publiczności w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Pępowie. Najwierniejsi fajni czekali na możliwość zajęcia miejsc już półtorej godziny przed występem. Koncert artysty z towarzyszącą mu na scenie rodziną okazał się frekwencyjnym strzałem w dziesiątkę.

Ograniczają prędkość po tragedii

17 lutego 2017

Ograniczenie prędkości do 70 kilometrów na godzinę - taką decyzję podjęła powiatowa komisja do spraw bezpieczeństwa w sprawie odcinka drogi między Pępowem a Siedlcem. Po tragicznym wypadku, w którym zginął 19-latek, z takim wnioskiem wystąpiły władze Pępowa. Poza ograniczeniem na tym odcinku drogi pojawią się też tablice ostrzegawcze.

Kasa na kluby rozdzielona

16 lutego 2017

Gmina rozdysponowała pieniądze na zadania z zakresu rozwoju sportu. 47 tysięcy złotych otrzymała Dąbroczanka Pępowo. Sześć tysięcy z gminnej puli przypadło Gromowi Czeluścin. Nie jest wykluczone, że to nie ostanie wsparcie ze strony samorządu dla klubów w tym roku.

Większy zakres remontu

16 lutego 2017

Gmina zdecydowała o rozszerzeniu zakresu prac remontowych siłowni w Gminnym Centrum Kultury w Pępowie i przeznaczyła dodatkowe 10 tysięcy złotych na remont parkietu. Został on już poddany renowacji, teraz trwa malowanie. Własnymi siłami, za darmo zajmują się tym sami użytkownicy siłowni.

Ambitne plany w sołectwach

15 lutego 2017

Cztery sołectwa w gminie Pępowo opracowały samodzielnie strategie rozwoju. Dokumenty mają prezentować wizje rozwoju wsi na najbliższe sześć lat. Dzięki nim sołectwa z Czeluścina, Krzekotowic, Kościuszkowa i Gębic mają teraz większe szanse na zdobycie unijnych dotacji. Plany są ambitne: od budowy centrum sportowo-rekreacyjnego przez rewitalizację stawów po... budowę fontanny.

Szkoła w Pępowie zaprzecza...

14 lutego 2017

- Proszę się zająć szkołą w Pępowie, która zatrudnia do przedszkola asystentów nauczycieli nieposiadających żadnych kwalifikacji, żadnych studiów ani przygotowania pedagogicznego – z taką prośbą przez Gorącą Linię G24 zgłosił się do nas jeden z czytelników. Szkoła w Pępowie zaprzecza i przyznaje, że zatrudnia trzy osoby na etacie pomocy nauczycielskiej. Stanowisko to nie jest tożsame z etatem asystenta.

Uczyli, jak się bronić

13 lutego 2017

Ponad 30 osób z gminy Pępowo wzięło udział w pierwszej edycji szkolenia samoobrony organizowanej w Gminnym Centrum Kultury. Zajęcia adresowane były zarówno do pań, jak i do nastolatków. Okazuje się, że zainteresowanie jest tak duże, że szkolenia będą powtarzane.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 259 PLN
OBUWIE MĘSKIE ZX
189 PLN 279 PLN
JOBIEXTRA ZESTAW NARZĘDZI 103 EL. X2021
299,00 PLN
RAY.BAN
NOWOŚC! PLN
Botki damskie BARSKI
Torebka damska
Koszulki Under Armour
169 PLN