Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Aktualności Pępowo

Świętojańskie pląsy w Pępowie

25 czerwca 2017

Noc Kupały jest nocą szczególną, podczas której dziewczęta puszczają na wodzie wianki, licząc że wyłowi je wymarzony kawaler. Mieszkańcy Pępowa mieli wyjątkową okazję przenieść się w czasy słowiańskie i podziwiać spektakularne widowisko, puszczając wianki na „Cegielni”. Czy któraś z dziewcząt znalazła też swojego kawalera?

Nie żyje Ryszard Zjeżdżałka

23 czerwca 2017

Nie żyje Ryszard Zjeżdżałka, wieloletni skarbnik Urzędu Gminy w Pępowie. Jak wspominają jego współpracownicy, był to człowiek dobrego serca i dużej pracowitości, życzliwy kolega, służący pomocą współpracownikom i wszystkim, którzy tej pomocy potrzebowali. W ostatnich miesiącach życia zmagał się z chorobą. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy współczucia.

Pierwszy rok za GOK

23 czerwca 2017

Gminny Ośrodek Kultury podsumował pierwszy rok działalności w nowej formie. Poza sprawozdaniem z imprez przedstawiono też raport finansowy, który objął pierwsze półrocze działania placówki. W tym okresie „zarobiła” ona ponad trzy tysiące złotych.

Będzie nazwa dla lipówki?

22 czerwca 2017

Wójt Pępowa proponuje nadanie nazwy dla drogi gminnej, tak zwanej lipówki. Trakt przechodzi właśnie modernizację i zmienia oblicze. - Warto nadać temu miejscu formalną nazwę choćby ze względów organizacyjnych – przekonuje włodarz Pępowa. Pomysł na razie mają rozważyć radni.

Wójt z pełnym poparciem

22 czerwca 2017

Radni Pępowa jednogłośnie udzielili absolutorium wójtowi Pępowa. Stanisław Krysicki podkreślał, że budżet zrealizowano we właściwy sposób, przygotowując łącznie 60 inwestycji. Zmalało też zadłużenie gminy, a w ramach nadwyżki budżetowej rozdysponowano w tym roku prawie 400 tysięcy złotych.

Parafia jedzie pod Ostródę

21 czerwca 2017

Blisko 60 osób ma liczyć tegoroczna grupa parafialna, która z Pępowa wyjedzie na letni obóz pod Ostródę. Proboszcz zwrócił się właśnie do gminy z wnioskiem o dofinansowanie wyjazdu. Rok temu dzieci z parafią  były w Augustowie.

Rusza remont w szkole

20 czerwca 2017

Od początku lipca planowany jest remont pomieszczeń w Szkole Podstawowej w Skoraszewicach. Chodzi o dostosowanie placówki do reformy oświatowej. Gmina przyznaje też, że będzie przymierzać się w przyszłości do rozbudowy nowego budynku szkolnego, bo modernizacja starego obiektu jest nieopłacalna.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa UNISEX
Oprawa damska
Oprawa damska
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
219 PLN 279 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Kominki
Oprawa damska