Dzisiaj jest 21 Stycznia 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności Pępowo

Dąbroczanka bierze większość

18 stycznia 2017

 - Podział funduszy jest jasny. Większość dla Dąbroczanki – tak o sprawie rozdziału pieniędzy budżetowych na sport w gminie Pępowo mówi wójt Stanisław Krysicki. Dąbroczanka ma otrzymać 90 procent kwoty zagwarantowanej w tym roku w budżecie. Na resztę może liczyć Grom Czeluścin.

Zebrania ruszają za tydzień

17 stycznia 2017

W przyszłym tygodniu rozpoczyna się cykl dorocznych spotkań wiejskich w gminie Pępowo. Na pierwszy ogień idą Czeluścin, Babkowice i Wilkonice. W trakcie spotkań sołtysi zdadzą relacje z inwestycji, rozliczą wydatki, a gmina przedstawi swoje plany na rok wobec każdego z kilkunastu sołectw.

Będzie praca w urzędzie

13 stycznia 2017

Pępowski Urząd Gminy szuka pracownika. Etat, który ma być obsadzony w lutym, wiąże się z kompleksową obsługą Rady Gminy, organizacją spotkań z sołectwami i pilnowaniem publikacji gminnych dokumentów. Obecnie zajmująca się tym urzędniczka odchodzi na emeryturę.

Powiat dołoży do kanalizacji?

11 stycznia 2017

- Otrzymałem zapewnienie od starosty, że możemy liczyć na wsparcie powiatu przy realizacji kanalizacji w Czeluścinku - mówi wójt Pępowa Stanisław Krysicki. Samorząd chciałby w tym roku wyremontować drogę w tej niewielkiej wsi. Budowa wymaga jednak realizacji odwodnienia.

Dąbroczanka ma nowy zarząd

09 stycznia 2017

Tomasz Gruetzmacher jest nowym prezesem Dąbroczanki Pępowo. Nowy szef klubu zapowiada spore zmiany, w tym również finansowe. Jednym z priorytetów ma być szkolenie młodzieży i poszerzenie działalności Dąbroczanki o nowe dyscypliny. W pracy Gruetzmacherowi pomóc ma czteroosobowy zarząd.

Wszystkie korony zwyciężyły w Pępowie

06 stycznia 2017

Konkurs na najpiękniejszą koronę, msza święta, orszak Trzech Króli ulicami – tak wyglądały tegoroczne obchody Święta Trzech Króli w Pępowie. Dla zwycięzców konkursu przygotowano słodkie upominki, a oprawę uroczystości uświetnili swoim śpiewem pępowscy chórzyści.

Czujników lamp nie będzie

05 stycznia 2017

Gmina Pępowo zawarła umowę z Eneą na 2017 rok. Rozmawiano także na temat możliwych regulacji sterowania oświetleniem miejskim. Na jego działanie od kilku miesięcy skarży się część radnych. Wiadomo już z pewnością, że czujników zmierzchu sterujących lampami w gminie nie będzie. Głównie z powodu kosztów.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

DOLCE & GABBANA
NOWOŚC! PLN
Obuwie damskie Reebok
219 PLN
Centrum Gwiazdkowe
SUPER CENY! PLN
Botki damskie JEZZI
Centrum Gwiazdkowe
SUPER CENY! PLN