Dzisiaj jest 26 Kwietnia 2017, Środa, imieniny obchodzą:

Aktualności Pępowo

Majówka na rowerach

26 kwietnia 2017

- Pogoda nie może nam przeszkodzić – mówią zgodnie organizatorzy majówki rowerowej w Pępowie. Tym razem uczestnicy mają pokonać wspólnie trasę liczącą około 30 kilometrów. Dojadą nad zalew w Jutrosinie i wrócą na kąpielisko przy cegielni, gdzie na wszystkich czeka wspólne grillowanie.

Czekają z remontami

21 kwietnia 2017

Nie udało się rozpocząć cyklu zapowiadanych inwestycji przy świetlicy wiejskiej w Pasierbach. Sołectwo wciąż czeka na publikację list rankingowych. Złożyło wraz z gminą wniosek na ponad 70 tysięcy złotych dofinansowania. Zakończył się natomiast remont dachu. Reszta prac być może ruszy w maju.

Nowa siłownia, nowe zasady

21 kwietnia 2017

Wart ponad 50 tysięcy złotych sprzęt znalazł się na wyposażeniu wyremontowanej siłowni w Pępowie. Modernizacja trwała ponad miesiąc i po wczorajszym oficjalnym otwarciu siłownia dostępna będzie dla wszystkich chętnych. Zmieniają się jednak zasady, przede wszystkim pojawi się odpłatność.

Zapłacą grzywnę i odkupią drzewka

20 kwietnia 2017

Dwóch mieszkańców gminy Pępowo odpowie za dewastację drzewek na Krótkiej w Pępowie. Sprawcy mają po 21 i 22 lata. Wpadli dzięki monitoringowi. Poddali się dobrowolnie karze przed sądem. Zapłacą grzywnę i zostali zobowiązani do naprawia wszystkich szkód. Policja wciąż szuka natomiast sprawców kradzieży drzewek ze Skoraszewic.

Zapisy na samoobronę do dziś

20 kwietnia 2017

Kolejna edycja warsztatów samoobrony dla kobiet ruszy w Pępowie już w najbliższą sobotę. Zapisy trwają jeszcze dziś do końca dnia. Dwóch instruktorów doradzi uczestniczkom, jak zachować się w przypadku ulicznego ataku. Szkolić będą się także dzieci. 

Dyrektor na trzecią kadencję

19 kwietnia 2017

Ewa Śląska została ponownie dyrektorem Szkoły Podstawowej w Skoraszewicach. W postępowaniu konkursowym nie miała kontrkandydatów. Od września rozpocznie pięcioletnią kadencję, już trzecią w tej placówce.

Skanalizują całe Gębice do zimy

13 kwietnia 2017

Przed końcem roku gotowa ma był kompletna sieć kanalizacyjna w Gębicach. Gmina ogłosiła przetarg na budowę II etapu sieci we wsi. Na razie nie wiadomo, jaki będzie koszt inwestycji. Część wydatków uda się odzyskać na podstawie umorzenia w funduszu ochrony środowiska.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE REEBOK
219 PLN 279 PLN
VOUCHERY O WARTOŚCI 20, 50 I 100 ZŁ
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawa damska
Okulary korekcyjne do pływania
300 PLN
Obuwie damskie Reebok
219 PLN