Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności Pogorzela

Najpierw media, potem rondo

26 lipca 2017

Wciąż nie ruszyły prace przy budowie ronda w Pogorzeli. Wykonawca wprawdzie jest już gotowy do realizacji inwestycji, ale z powodu szerokiego zakresu prac czeka na efekty działań podwykonawców. Chodzi o przeprowadzenie sieci gazowych i elektrycznych. Bez nich roboty budowlane muszą czekać.

Nowe chodniki od lipca

14 lipca 2017

Kostka brukowa w miejsce spękanych i nierównych płytek chodnikowych ma pojawić się jeszcze w te wakacje w Pogorzeli, Wziąchowie, Małgowie i Paradowie. Inwestycje finansuje samorząd gminny. Wyjątkiem jest ulica Krotoszyńska, gdzie remont współfinansuje gmina z powiatem.

Roszczak z kompletem medali

06 lipca 2017

Kolejny udany start Czesława Roszczaka reprezentującego Pogorzelę w dwudziestych siódmych Mistrzostwach Polski Weteranów i 6 Mistrzostwach Lekarzy w Lekkiej Atletyce. Zawodnik przywiózł z imprezy kolejny krążek, zbierając tym samym komplet medali mistrzostw Polski.

Konkurs dla maturzystów

03 lipca 2017

Gmina Pogorzela po raz kolejny ogłasza konkurs dla najlepszych maturzystów. Jury pod koniec miesiąca dokona oceny zgłoszonych świadectw i nagrodzi najlepszych. Na laury liczyć może tradycyjnie trójka uczniów z najlepszymi wynikami maturalnymi. Świadectwa można zgłaszać do 21 lipca.

Czekają z budową na dokument

28 czerwca 2017

Dokument potwierdzający zwiększenie udziału finansowego samorządu powiatowego w budowie ronda w Pogorzeli jest niezbędny do formalnego zawarcia umowy z wykonawcą. Rondo przy ul. Armii Poznań i Zielonej ma wybudować przed zimą Drogbud.

Nad stawami ma być porządek

27 czerwca 2017

Problem z zagospodarowaniem stawu w Głuchowie zasygnalizował jeden z radnych. Jego zdaniem teren przy zbiorniku jest zaniedbany. Podobne uwagi dotyczą też zbiornika w Bułakowie. Uporządkowanie terenu to obowiązek miejscowego koła wędkarskiego.

Rozważają program ekoenergii

23 czerwca 2017

Nawet 85 procent dofinansowania do urządzeń umożliwiających produkcję w domach energii ze słońca i biogazu – przed taką propozycją stanęły władze Pogorzeli. Specjalny program wymaga jednak znalezienia przynajmniej stu chętnych mieszkańców. Gmina rozważa też sama objęcie nim urzędowych obiektów. Czasu na decyzje jest jednak mało.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Szafa warsztatowa z pojemnikami SSB-104.48.70
3399,00 PLN
Wózek warsztatowy WNRT-101.5
1999,00 PLN
Oprawa damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
TRAMPKI DAMSKIE PUMA
129 PLN 159 PLN
Oprawa damska
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
122 PLN 179,99 PLN