Dzisiaj jest 22 Stycznia 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności Pogorzela

Zespół przejął zespół

10 stycznia 2017

Powołany do życia od stycznia Gminny Zespół Oświaty w Pogorzeli przejął wraz z nowym rokiem administrację Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Tym samym gminny zespół sprawuje już nadzór administracyjny nad wszystkimi placówkami oświatowymi w gminie.

Mróz nie wystraszył orszaku

06 stycznia 2017

Pogorzela organizowała swój świąteczny orszak Trzech Króli po raz drugi. Wszyscy uczestnicy znieśli spory mróz, a na finał otrzymali od organizatorów specjalne podarunki. Były to piernikowe gwiazdy wypiekane przez GS z Pogorzeli. Otrzymało je dziś 500 osób.

Wzmocnią terapię uzależnień

04 stycznia 2017

Od przyszłego tygodnia w Pogorzeli ruszy specjalny punkt konsultacyjny oferujący terapię osobom uzależnionym. Nowością będzie zatrudnienie obok obecnie pracującego tam psychologa również drugiego terapeuty specjalizującego się w uzależnieniach. Docelowo ma on stworzyć grupy terapeutyczne pomagające całym rodzinom osób walczących z uzależnieniami.

Mieszkańcy walczą o drogę

21 grudnia 2016

Rada sołecka Kaczaejgórki wystąpiła do władz powiatu gostyńskiego o naprawę drogi łączącej Borzęciczki z Mokronosem. Starostwo tłumaczy, że nie spełnia ona kategorii drogi powiatowej, a jej modernizacja pochłonie przynajmniej pół miliona złotych. Modernizacja mogłaby być rozłożona na kilka lat, o ile powiat otrzyma wsparcie gminy Pogorzela.

Ścieżka do Elżbietkowa już cała

19 grudnia 2016

Oddano do użytku kolejny, trzeci już odcinek ścieżki rowerowej  z Elżbietkowa do Pogorzeli. Zadanie sfinansowała gmina przy wsparciu powiatu gostyńskiego. Inwestycja kończy kilkuletni cykl, który pozwolił na przygotowanie ponad kilometra trasy od ul. Armii Poznań w Pogorzeli do Elżbietkowa.

Gmina liczy na powiat

15 grudnia 2016

- Deklarujemy chęć udziału w inwestycji, ale decyzje należą do powiatu – tak burmistrz Pogorzeli odpowiada na pytanie dotyczące finalizacji prac przy małej obwodnicy. Wiosną samorząd powiatowy ma przedstawić swoją koncepcję na połączenie ulicy Zielonej z Armii Poznań.

Program ma pomóc środowisku

13 grudnia 2016

Radni Pogorzeli przyjęli plan gospodarki niskoemisyjnej dla gminy na lata 2016-2020. Zakłada on zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Ma to dać gminie oszczędności finansowe i zmianę czystości powietrza. Samorząd chce też skupić się na energii odnawialnej, ale tutaj na przeszkodzie stają przepisy centralne.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

AIR MAX JUNIOR
339 PLN 379 PLN
TERMOGENIKI - SPALACZE TŁUSZCZU
Torebka damska
elektrody 3,25 Rutweld 1 extra, OPAKOWANIE 4,5KG
52,50 PLN
Koszulka damska Adidas
74 PLN 99 PLN
Skrzynka narzędziowa TITAN NT20CS
37,00 PLN