Dzisiaj jest 29 Kwietnia 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności Pogorzela

Poczuli się na moment dużo starsi

27 kwietnia 2017

Z trudnym tematem niepełnosprawności i trudności związanych z wiekiem postanowili zmierzyć się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli. W trakcie warsztatów dosłownie ,,weszli w skórę'' osób znacznie starszych od siebie i mniej sprawnych dzięki specjalnym symulatorom. Spotkali się też z osobami niepełnosprawnymi.

Wybiegali sobie awanse

25 kwietnia 2017

Emil Manuszak, uczeń ZSOiZ w Pogorzeli, został mistrzem powiatu gostyńskiego szkół ponadgimnazjalnych w biegu przełajowym. Świetnie wypadła także żeńska drużyna biegaczek z pogorzelskiej placówki. Wszyscy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Żerkowie.

VIP-y przeczytają konstytucję

24 kwietnia 2017

Publiczne odczyty fragmentów konstytucji - to pomysł pogorzelskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury na promocję ustawy zasadniczej. W czasie  trzeciomajowego święta ważne osobistości z gminy będą w ten sposób przybliżać zapisy tej najważniejszej z ustaw.

Nie będzie dużych utrudnień?

21 kwietnia 2017

Samorząd Pogorzeli przygotowuje się do przetargu wyłaniającego wykonawcę budowy ronda. Zdaniem burmistrza Piotra Curyka inwestycja nie powinna spowodować dużych utrudnień komunikacyjnych. Budowa ma potrwać około 3 miesięcy i miałaby się zakończyć do września.

Maleją szanse na siłownie

19 kwietnia 2017

Losy budowy farm wiatrowych w gminie Pogorzela stoją pod znakiem zapytania. Dwie firmy, które były zainteresowane budową, na razie nie są w stanie zacząć inwestycji. Gmina chętnie widziałaby siłownie na swoim terenie ze względów podatkowych.

Rondo w tym roku

13 kwietnia 2017

Powiat sfinansuje większą część budowy ronda w Pogorzeli. Samorząd gminy sfinansować ma natomiast budowę części mediów. Szacowany koszt ronda, które ma zmienić organizację ruchu w Pogorzeli, to milion złotych. Ma być gotowe w tym roku i wyprowadzić ruch na tak zwaną małą obwodnicę.

Nauka przez zabawę

12 kwietnia 2017

Pogorzelska biblioteka jako jedna z pięćdziesięciu placówek w kraju wzięła udział w projekcie edukacyjnym pod nazwą Ekopaka. Głównym celem działań była edukacja ekologiczna uczniów. W kolejnych edycjach poznawali oni możliwości wykorzystania metali, drewna czy papieru.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa męska z nakładką
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Parapety
ECONOMIC, wąż ogrodowy 3/4
37,00 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
OBUWIE MĘSKIE ZX
189 PLN 279 PLN
Paski męskie skórzane