Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności Pogorzela

Rozważają program ekoenergii

23 czerwca 2017

Nawet 85 procent dofinansowania do urządzeń umożliwiających produkcję w domach energii ze słońca i biogazu – przed taką propozycją stanęły władze Pogorzeli. Specjalny program wymaga jednak znalezienia przynajmniej stu chętnych mieszkańców. Gmina rozważa też sama objęcie nim urzędowych obiektów. Czasu na decyzje jest jednak mało.

Dwa złota w wielobojach

23 czerwca 2017

Z dwoma złotymi medalami wrócił  z Mistrzostw Polski Weteranów LA w wielobojach rzutowych Czesław Roszczak z Łagiewnik reprezentujący UKS „Olimpijczyk” Pogorzela. Zawodnik już przygotowuje się do indywidualnych Mistrzostw Polski w Krakowie i Mistrzostw Europy na przełomie lipca i sierpnia  w Danii.

Rośliny utrudniają wyjazd

22 czerwca 2017

- Z ulicy Gostyńskiej w Armii Poznań nie da się bezpiecznie wyjechać – uważa pogorzelski radny Eugeniusz Paszkowski. Powodem są krzaki zasłaniające widoczność. Radny zwrócił się z apelem do powiatu, by ten zadbał o bezpieczeństwo kierowców.

Wszystkie ręce dla burmistrza

21 czerwca 2017

Jednogłośne poparcie wniosku o udzielenie absolutorium dla burmistrza Pogorzeli. Piotr Curyk przyznaje, że samorząd poradził sobie finansowo w ubiegłym roku bardzo dobrze, nie mając żadnych dużych inwestycji dotowanych z zewnętrznych środków.

W Pogorzeli to panie czytają

16 czerwca 2017

Kobiety są najaktywniejszymi czytelniczkami w gminie Pogorzela – wynika ze statystyk zaprezentowanych przez miejscową bibliotekę po akcji głośnego czytania dzieciom. Przy okazji jej podsumowania zorganizowano nawet specjalną wystawę w szkole.

Cztery oferty na rondo

12 czerwca 2017

W poniedziałek 12 czerwca minął termin składania ofert  w przetargu na budowę ronda w Pogorzeli. O zlecenie starają się cztery firmy. Już wiadomo, że konieczne będzie dołożenie pieniędzy, bo nawet najtańsza z ofert jest wyższa od kosztorysu. Która z firm wygra przetarg, ma być wiadomo jeszcze w czerwcu.

Wydają wnioski, chcą oznaczyć groby

12 czerwca 2017

Władze gminy wraz z Pogorzelskim Towarzystwem Kulturalnym zwracają się z apelem do rodzin uczestników Powstania Wielkopolskiego o informacje dotyczące lokalizacji grobów ich bliskich. Specjalne wnioski umożliwiające oznaczenie mogił Krzyżem Powstańczym wydają już miejskie instytucje.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 289 PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 259 PLN
Torebka damska
OBUWIE DAMSKIE ADIDAS
175 PLN 229 PLN
Oprawa damska
Wąż ogrodowy Magic 30m
35 PLN