Dzisiaj jest 21 Lutego 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności Pogorzela

Będzie nowy maszt komórkowy?

15 lutego 2017

Czy w tej miejscowości powstanie kolejny masz telefonii komórkowej? Taki plan ma jedna z sieci, która chce wynająć teren. Samorząd ogłosił już rozpoczęcie procedur zmierzających do wydania decyzji lokalizacyjnej. Ponad 50-metrowy maszt miałby stanąć przy ul. Armii Poznań.

Chcą kanalizować Głuchów

10 lutego 2017

Ponad dwa i pół miliona złotych kosztować ma budowa sieci kanalizacyjnej w Głuchowie. Samorząd Pogorzeli ma wciąż nadzieję na dofinansowanie jej z pieniędzy unijnych. Jeśli się powiedzie, to sama inwestycja miałaby być realizowana w ciągu najbliższych dwóch lat.

Rondo czy prawoskręt?

02 lutego 2017

W najbliższych dniach samorząd Pogorzeli ma otrzymać od projektanta kosztorys budowy ronda u zbiegu ulic Armii Poznań i Zielonej. Takie rozwiązanie to jeden z wariantów finalizacji budowy obwodnicy miejskiej. Swój kosztorys zakładający budowę prawoskrętu bez ronda przygotowuje też gostyńskie starostwo. To ono wybierze finalne rozwiązanie do realizacji w tym roku.

Powiat zajmie się drogami

25 stycznia 2017

Zarząd Powiatu Gostyńskiego zajął się sprawą kilku wniosków dotyczących stanu dróg złożonych przez radnych z Pogorzeli. Dotyczyły między innymi Bułakowa, Ochli i Gumienic. Większość z postulatów została już skierowana do realizacji i ma być wykonana wiosną, kiedy pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Odkupią kawałek plant

23 stycznia 2017

Samorząd Pogorzeli chce wykupić z rąk prywatnego właściciela fragment plant. Gmina o tym, że ich część nie należy do niej, dowiedziała się przypadkiem podczas prac przy oczyszczaniu stawu. Kwota wykupu nie jest jeszcze znana. Samorząd ma jednak plan, by dokonać wykupu jeszcze w tym roku.

Zespół przejął zespół

10 stycznia 2017

Powołany do życia od stycznia Gminny Zespół Oświaty w Pogorzeli przejął wraz z nowym rokiem administrację Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Tym samym gminny zespół sprawuje już nadzór administracyjny nad wszystkimi placówkami oświatowymi w gminie.

Mróz nie wystraszył orszaku

06 stycznia 2017

Pogorzela organizowała swój świąteczny orszak Trzech Króli po raz drugi. Wszyscy uczestnicy znieśli spory mróz, a na finał otrzymali od organizatorów specjalne podarunki. Były to piernikowe gwiazdy wypiekane przez GS z Pogorzeli. Otrzymało je dziś 500 osób.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE DAMSKIE REEBOK
199 PLN 259 PLN
Obuwie męskie Adidas
259 PLN 319 PLN
DOLCE & GABBANA
NOWOŚC! PLN