Dzisiaj jest 25 Marca 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności Pogorzela

Rondo za milion - przejdzie?

16 marca 2017

Szacunkowy koszt budowy ronda u zbiegu ul. Zielonej i Armii Poznań w Pogorzeli może wynieść nawet milion złotych – tak wynika z szacunków, które otrzymała gmina. Teraz wspólnie z powiatem samorządowcy zastanawiają się, czy inwestować w takie rozwiązanie czy szukać tańszych, ale mniej efektywnych wariantów.

Rywalizowali naukowo w ZSOiZ

13 marca 2017

Zacięta rywalizacja towarzyszyła naukowym zmaganiom w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli. Współzawodnictwo w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych zostało zorganizowane już po raz czternasty. Adresatami konkursu są zarówno uczniowie podstawówek, jak i gimnazjów.

Baśniowe prace wyróżnione

07 marca 2017

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pogorzeli znaleźli się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego w Łodzi. Prace Malwiny Czaprackiej i Patryka Gabryelczyka rywalizowały z ponad 500 innymi nadesłanymi z całej Polski. Wyróżnione dzieła można oglądać już w miejscowej bibliotece. 

Zamienili stare książki w koty

21 lutego 2017

Nietypowe zajęcia plastyczne zorganizowała z okazji Światowego Dnia Kota pogorzelska biblioteka. Uczniowie drugich klas mieli okazję przekształcić wycofane już z użytku zasoby biblioteczne w… papierowe koty. Tak wykonane ozdoby uczniowie mogli zabrać z sobą do domów.

Będzie nowy maszt komórkowy?

15 lutego 2017

Czy w tej miejscowości powstanie kolejny masz telefonii komórkowej? Taki plan ma jedna z sieci, która chce wynająć teren. Samorząd ogłosił już rozpoczęcie procedur zmierzających do wydania decyzji lokalizacyjnej. Ponad 50-metrowy maszt miałby stanąć przy ul. Armii Poznań.

Chcą kanalizować Głuchów

10 lutego 2017

Ponad dwa i pół miliona złotych kosztować ma budowa sieci kanalizacyjnej w Głuchowie. Samorząd Pogorzeli ma wciąż nadzieję na dofinansowanie jej z pieniędzy unijnych. Jeśli się powiedzie, to sama inwestycja miałaby być realizowana w ciągu najbliższych dwóch lat.

Rondo czy prawoskręt?

02 lutego 2017

W najbliższych dniach samorząd Pogorzeli ma otrzymać od projektanta kosztorys budowy ronda u zbiegu ulic Armii Poznań i Zielonej. Takie rozwiązanie to jeden z wariantów finalizacji budowy obwodnicy miejskiej. Swój kosztorys zakładający budowę prawoskrętu bez ronda przygotowuje też gostyńskie starostwo. To ono wybierze finalne rozwiązanie do realizacji w tym roku.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Obuwie damskie Reebok
219 PLN
OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN
AGREGAT FOGO F3001R
1622,00 PLN
TENGTOOLS zestaw kluczy, 95 elementów
499,00 PLN
Wiertarka METABO MBO-SBE650
265,00 PLN
OBUWIE DAMSKIE REEBOK
199 PLN 259 PLN
Wypożyczalnia elektronarzędzi
nowa,szersza oferta-przyjdź i sprawdź PLN