Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności Krobia

Wybrali najtańszych, ale sprawdzonych

23 czerwca 2017

Po dokładnym sprawdzeniu gmina Pępowo zdecydowała się powierzyć realizację przetargu na budowę kanalizacji w Gębicach firmie z Krotoszyna. W maju złożyła ona najtańszą z pięciu ofert, sporo niższą od innych, a nawet od kosztorysu. Budowa zacznie się w wakacje i potrwa do jesieni, a w kasie gminy zostanie część planowanych na ten cel pieniędzy.

Rezygnacja sołtysa zaskoczyła

22 czerwca 2017

Po weekendzie Rada Miejska Krobi podejmie ostatecznie uchwałę, ustalając termin wyborów nowego sołtysa Niepartu. On sam zrezygnował z funkcji, tłumacząc to konfliktem z jedną z radnych. 21 czerwca na posiedzeniu komisji Rady Miejskiej Krobi przewodniczący Łukasz Kubiak przyznał, że taki scenariusz jest precedensem w skali gminy. Tak jednak nie jest, bo to nie pierwsze odejście sołtysa w czasie trwania kadencji z konfliktem w tle.

Tryumf Krobianki w Wiedniu

21 czerwca 2017

Pierwsze miejsce przywieźli z Wiednia młodzieżowcy Krobianki Krobia.  W międzynarodowym turnieju „Danube Challenge Cup” pokonali nie tylko gospodarzy, ale też zostawili w tyle Czechów i Węgrów. Młodzież z Krobianki przygotowuje się już do nowego sezonu, w którym zamierza startować w kategorii juniorów starszych.

Gmina sprzedaje stara

21 czerwca 2017

Trzydziestodziewięcioletni star 244 – taką ofertę motoryzacyjną przedstawiła właśnie gmina Krobia. Samorząd sprzedaje leciwe auto strażackie na przetargu, do którego przystąpić może każdy. Wyjściowa cena to nieco ponad sześć tysięcy złotych, ale gmina liczy na lepszy wynik. Wszystko ma być jasne w połowie lipca.

Co ze ścieżką do Potarzycy?

20 czerwca 2017

- Czy zapomniano o tej części Krobi? - pyta jeden z mieszkańców, którego syn, jadąc rowerem kilka dni temu, uległ wypadkowi na drodze Krobia – Potarzyca. W tym roku jednak ani powiat, ani gmina nie mają w planach kontynuacji budowy traktu dla rowerów między Krobią a Potarzycą.

Sołtys zrezygnował, będą wybory

20 czerwca 2017

Walenty Mikołajczak zrezygnował z funkcji sołtysa Niepartu. Przekazał już rezygnację formalnie burmistrzowi Krobi. Wiadomo, że u podstaw emocjonalnej decyzji sołtysa leżą jego relacje z krobską radną pochodzącą z tej samej wsi. Wybory wyłaniające nowego sołtysa zaplanowano na pierwszą połowę lipca.

Będzie partnerstwo z Węgrami

20 czerwca 2017

Jeszcze w tym roku gmina Krobia chce formalnie podpisać umowę partnerską z węgierskim Révfülöp. Delegacja uzgodniła to   czasie zakończonego właśnie pobytu na Węgrzech. Samorządowcy mieli tam też okazję do spróbowania swoich sił w żeglarstwie. Jjak twierdzą -  z dobrym skutkiem.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

TRAMPKI MĘSKIE
169 PLN 219 PLN
Frezarka do paznokci/manicure
79 PLN
TRAMPKI JUNIOR
139 PLN 189 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawy dziecięce
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV