Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności Krobia

Zawody w pełnym słońcu

16 sierpnia 2017

Podziwianie dyscyplin sportowych z udziałem tych pięknych zwierząt to prawdziwa przyjemność. Mowa o zawodach konnych, które co roku organizowane są w kilku miejscowościach powiatu gostyńskiego, m.in. w Chwałkowie. Tegoroczne zmagania w skokach i powożeniu przyciągnęły rekordową grupę zawodników oraz miłośników jeździectwa, którzy dopingowali ich mimo skwaru.

Czwojda: Ta ziemia zawsze dawała plon...

14 sierpnia 2017

Uroczysty przemarsz korowodu i tradycyjny obrzęd dożynkowy w wykonaniu Biskupian – tak wyglądały obchody święta plonów w Starej Krobi, podczas których dziękowano za chleb. - (...) Krobia to gmina rolnicza. Jest to wyraz jak najbardziej adekwatny i trafnie opisujący miejsce, w którym żyjemy - mówił do mieszkańców wyraźnie poruszony burmistrz Sebastian Czwojda. 

W Krobi dmuchają na zimne...

03 sierpnia 2017

Trawniki, drogi czy chodniki zarastają często chwastami, co nie bardzo podoba się mieszkańcom.  Aby poprawić estetykę miejskiej zieleni, gmina Krobia zdecydowała się na przeprowadzenie szeregu zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z nich jest użycie środków chemicznych. Urzędnicy apelują o zachowanie ostrożności.

Koniec dobrego, od dziś trzeba płacić

03 sierpnia 2017

Wielu kierowców borykało się z problemem braku miejsc do parkowania w centrum Krobi. Problem powoli zaczyna znikać, a wszystko przez strefy płatnego parkowania. Kolejna powstała właśnie przy ul. Powstańców Wlkp. Od dziś, żeby legalnie tam zaparkować, należy uiścić opłatę.

Turniej znów połączył parafian

31 lipca 2017

Ten turniej jest dowodem na to, że piłka nożna łączy nie tylko pokolenia, ale też parafian. Mowa o Turnieju Parafialnym Piłki Nożnej w Starej Krobi. Do szóstej edycji futbolowych rozgrywek przystąpiły drużyny z czterech wiosek należących do domachowskiej parafii.

Nie ma pieniędzy dla kina

28 lipca 2017

Wniosek krobskiego Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji na modernizację kina został pozytywnie oceniony, ale miejsce na liście rankingowej nie daje placówce szans na dofinansowanie. GCKiR zastanawia się teraz nad złożeniem odwołania od rozstrzygnięć.

Kolejna awaria, będzie wymiana

27 lipca 2017

Sieć wodociągowa wzdłuż ulicy Polnej w Krobi będzie wymieniana jeszcze w tym roku. Wczorajsza awaria tylko utwierdziła zarządcę sieci w tym, że prace są konieczne jak najszybciej. Nie wiadomo, jak długo woda wydostawała się przez nieszczelność, bo wyciek zlokalizowany był w polu.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

TRAMPKI JUNIOR
139 PLN 189 PLN
TERMOGENIKI - SPALACZE TŁUSZCZU
Kiełbasa senatorska
11,99 PLN
Wycinarka do blachy CELMA PRMk2C
767,00 PLN
Pieczeń rzymska
12,50 PLN