Dzisiaj jest 25 Marca 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności Krobia

Tu powstanie nowe Centrum

25 marca 2017

Dwa miliony złotych na stworzerzenie centrum edukacyjnego w Krobi – to już pewna wiadomość. Samorząd skutecznie wywalczył sobie unijne wsparcia na kwotę 1 600 tysięcy złotych. Resztę dołoży z własnych środków. Centrum pozwoli na podniesienie poziomu kształcenia w szkołach, ale będzie atrakcją dla wszystkich w okolicy.

Duda: bezpieczeństwo na marnym poziomie

24 marca 2017

 - Od pół roku pytam powiat o zabezpieczenie przejścia dla pieszych koło szkół w Krobi - skarży się krobski radny Mariusz Duda. Rajca wysłał już w tej sprawie dwie interpelacje do starostwa. Dodatkowych barier jednak nie ma do dziś, a zdaniem radnego mają one związek z bezpieczeństwem uczniów.

Otwarta droga do wykupów

24 marca 2017

Kamienica na rynku w Krobi i budynek przy OPS mogą trafić w ręce gminy. Radni swoją decyzją otworzyli właśnie władzom drogę do rozpoczęcia negocjacji w sprawie wykupu dwóch nieruchomości w centrum. W przypadku kamienicy część radnych sygnalizowała spore obawy co do zasadności inwestycji. Nie ma ich włodarz Krobi.

Sala pękała w szwach

24 marca 2017

Prawdziwe oblężenie przeżyła wczoraj sala ZSOiZ w Krobi w trakcie wręczania stypendiów Rady Miejskiej. Otrzymało je  85 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z placówek gminnych. Taka pomoc finansowa jest przekazywana dwa razy w roku i by na nią zasłużyć, konieczne jest osiąganie najwyższych wyników w nauce i zachowaniu.

Wystarczyłby jasny komunikat...

23 marca 2017

Krobski Urząd Miejski przygotował tekst polemiczny dotyczący sytuacji związanej z przedszkolem "Pod Świerkami" i odnoszący się do naszych publikacji na ten temat. Zamieszczamy go w całości, a wraz z nim nasz komentarz do sprawy. Liczymy, że oceny całej sytuacji jak zawsze dokonają nasi Czytelnicy zainteresowani sprawą.

Jest opinia, będzie uchwała

23 marca 2017

Jednak uda się dziś poddać pod głosowanie uchwałę przekształcającą gimnazja w podstawówki. Urząd Miejski w Krobi w ostatniej chwili otrzymał opinię kuratorium. Bez tego dokumentu dzisiejszą sesję trzeba byłoby przerwać lub zwołać nadzwyczajne posiedzenie w innym terminie. Okazuje się jednak, że gmina będzie dublować swoją uchwałą to, co już zaakceptował Edukacyjny Związek Międzygminny Gostkowo – Niepart.

Bezpieczniej pociągiem w Karcu

23 marca 2017

Na stacji kolejowej w Karcu trwa inwestycja realizowana przez jedną ze spółek Polskich Kolei Państwowych. Praca dotyczą wymiany starych i zużytych podkładów kolejowych w obrębie dworca. Zgodnie z planem remont ma potrwać do połowy kwietnia i nie ma wpływu na ruch pociągów w tym rejonie.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Blaty kuchenne
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
219 PLN 279 PLN
BATA SVITOL ŚRODEK SMARNY
14,80 PLN
Obuwie męskie Adidas
259 PLN 319 PLN
Wypożyczalnia elektronarzędzi
nowa,szersza oferta-przyjdź i sprawdź PLN