Dzisiaj jest 22 Stycznia 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności Krobia

Strzelnica ma już nowy sprzęt

21 stycznia 2017

Osiem tysięcy złotych przeznaczył samorząd Krobi na zakup wiatrówek dla miejscowej strzelnicy. To przygotowania do umożliwienia mieszkańcom komercyjnego korzystania z obiektu. Postulowała o to jedna z radnych. Konkretna oferta i terminarz dostępu do obiektu dla mieszkańców ma być znany w lutym.

Będzie ścieżka Pudliszki - Karzec?

21 stycznia 2017

Około trzech milionów złotych może kosztować modernizacja drogi między Pudliszkami a Karcem. Samorządy Krobi i powiatu gostyńskiego chcą starać się o dofinansowanie w tym roku. Wraz z budową nowej drogi powstać ma też ścieżka rowerowa, która połączy Karzec z Pudliszkami i Krobią tworząc ciąg.

Nowy wóz już w Krobi

21 stycznia 2017

Średni wóz strażacki, posiadający napęd na cztery koła oraz 340-konny silnik jest już w krobskiej jednostce OSP. W piatek wieczorem na kołach dotarł z Kielc, skąd odebrali go ochotnicy. Do podziału bojowego ma zostać włączony w najbliższych dniach. Koszt auta to ponad milion złotych. Sporą sumę dołożyła do niego gmina.

Odbierają auto po akcji CBA

19 stycznia 2017

Po głośnej akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego w czwartek 19 stycznia strażacy z OSP w Krobi odbierali w Kielcach zamówione przez siebie auto. - Sprawa została sztucznie rozdmuchana – uważa Paweł Duda, komendant krobskiego OSP. Nowy wóz powinien pojawić się w Krobi w piątek lub sobotę.

Petycja zadziałała, doświetlą przejścia

19 stycznia 2017

Jeszcze w tym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu doświetli przejścia dla pieszych przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Krobi. To efekt petycji złożonej przez mieszkańców. Drogowcy odmówili jednak montażu sygnalizacji świetlnej z czujnikiem prędkości. Tłumaczą to względami bezpieczeństwa pieszych. Te argumenty zaskoczyły wnioskodawców. Ktoś musi zginąć, żebyśmy się kwalifikowali?  - pytają.

Trzeba odśnieżać, ale nie przy płatnych

19 stycznia 2017

Władze Krobi przypominają o obowiązku ośnieżania chodników przed prywatnymi posesjami. Za zaniedbania można zapłacić mandat. Z tego obowiązku są jednak zwolnieni właściciele posesji, przy których obok chodnika są płatne miejsca postojowe - jak w Krobi na rynku i wokół niego.

W sprawie Kuczynki bez konkretów

18 stycznia 2017

Rozmowy władz powiatu i Krobi z przedstawicielami PKP nie przyniosły żadnych wiążących deklaracji. Każda ze stron przedstawiła swoje propozycje, ale zarówno powiat, jak i PKP muszą je teraz konsultować ze swoimi zarządami. Mieszkańcy Kuczynki czekają na zapowiadaną naprawę zniszczeń wywołanych przez objazd podczas remontu przejazdu kolejowego.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE DAMSKIE REEBOK
199 PLN 259 PLN
Obuwie męskie Adidas
259 PLN 319 PLN
DOLCE & GABBANA
NOWOŚC! PLN
Parapety
MIU MIU
NOWOŚĆ! PLN