Dzisiaj jest 29 Kwietnia 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności Krobia

Zakupy na razie w zawieszeniu

28 kwietnia 2017

W najbliższych miesiącach nie dojdzie do anonsowanych przez gminę zakupów nieruchomości. Nabycie kamienicy na Rynku na razie zostało zawieszone w czasie na prośbę samych właścicieli. Rozmowy mogą zacząć się najwcześniej latem. Sprawa kupna pałacu w Pudliszkach nie ruszyła z miejsca wcale. Tu problemem jest komornicze zajęcie budynku.

Skakanki wróciły do łask

28 kwietnia 2017

Oryginalny sposób na spędzanie przerw znaleźli uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pudliszkach. Zamiast podpierać ściany w czasie pauz, skaczą na skakankach. Aktywność stała się w szkole sposobem na każdą wolną chwilę. W ślad za nią poszły też inwestycje.

Początek ekologicznej współpracy

28 kwietnia 2017

Ponad 20-osobowa delegacja uczniowska z Magdeburga przyjechała na tydzień do Krobi, goszcząc w domach uczniów Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. To początek współpracy, która rozpoczęła się w Internecie. Rewizyta strony polskiej planowana jest na jesień lub wiosnę przyszłego roku.

Zachwycili marchwią w pomarańczach

27 kwietnia 2017

Dwójka uczniów technikum kulinarnego w Krobi zdobyła drugie miejsce w Wielkopolsce podczas turnieju kulinarnego organizowanego w Poznaniu. Zachwycili jurorów swoją marchwią w pomarańczach serwowaną do głównego dania, którym był schab z kurkami i gorgonzolą. 

Z liceum do sejmiku

27 kwietnia 2017

Amelia Gronowska i Agata Gumułka – uczennice krobskiego ZSOiZ - będą reprezentować cały powiat gostyński w czasie czerwcowego posiedzenia Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Ich prezentacja dotycząca wizji przyszłości regionu wygrała w specjalnym konkursie, którego premią jest właśnie udział w obradach sejmiku.

Węgrzy zapraszają na czerwiec

26 kwietnia 2017

Trzy dni nad Balatonem spędzi w połowie czerwca delegacja krobskiego magistratu. Zaproszenie wystosowały władze miasta Révfülöp, które deklaruje chęć rozpoczęcia stałej wymiany partnerskiej z Krobią. Decyzje w tej sprawie zapaść mają właśnie po czerwcowym wyjeździe na Węgry, ale szanse na podjęcie kooperacji rosną.

Czarne chmury nad wozami OSP

26 kwietnia 2017

Za tydzień krobska straż pożarna chce uroczyście zaprezentować mieszkańcom nowe auto, przekazując jednocześnie jeden ze swoich samochodów jednostce z Gogolewa. Tymczasem, jak się okazuje, kontrowersje wokół zakupu auta dla straży w ostatnim rozdaniu nie cichną. Urząd Marszałkowski wstrzymał dotację na zakup samochodów. Co to oznacza dla strażaków z Krobi?

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Buty dziecięce
139,99 PLN 179,99 PLN
Oprawa damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
OBUWIE DAMSKIE DRAGON
189 PLN 219 PLN
Oprawa damska
Oprawa damska