Dzisiaj jest 21 Lutego 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności Krobia

Kuczyna chce ścieżki do Krobi

20 lutego 2017

Połączenie Kuczyny z Krobią ścieżką rowerową to główny plan sołectwa do realizacji na najbliższe lata. Mieszkańcy właśnie przyjęli Sołecką Strategię Rozwoju Wsi. Dokument pozwala na skuteczniejsze starania o dofinansowania i jasno określa, jakie plany inwestycyjne we wsi mają sami jej mieszkańcy.

Są pieniądze dla Biskupian

20 lutego 2017

Aż trzy projekty dofinansowane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego realizowane będą niebawem na terenie Biskupizny. Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi i współpracująca z nim Fundacja "Dudziarz.eu" pozyskały w ten sposób blisko 70 tysięcy złotych, które w całości mają posłużyć na promocję mikroregionu biskupiańskiego.

Sprawa może trafić do sądu

20 lutego 2017

Będą wyższe podatki od farm wiatrowych w gminie Krobia. Taką opinię dla jednego z zainteresowanych podmiotów wydał już burmistrz Sebastian Czwojda. Samorząd nalicza wyższe podatki, opierając się na nowych przepisach ogólnopolskich. Decyzja nie jest jednak pozbawiona obaw o skierowanie sprawy na drogę sądową.

Będzie kasa na bezpieczeństwo?

17 lutego 2017

Sejmik Województwa Wielkopolskiego za kilkanaście dni ma zdecydować o przekazaniu pomocy finansowej dla gminy na poprawę bezpieczeństwa przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Chodzi o kwotę blisko 60 tysięcy złotych. Zdaniem radnego sejmiku wojewódzkiego Wiesława Szczepańskiego uchwała z pewnością zostanie przyjęta pod koniec lutego.

Oczyszczą Rów Krobski, żeby nie zalewał

17 lutego 2017

Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu Oddział Rejonowy przygotowuje się do prac regulacyjnych na Rowie Krobskim. Gmina wydała już odpowiednie zgody, teraz trwają prace nad projektem technicznym. Same prace mogą ruszyć w połowie roku.

Problem z psami bez opieki

16 lutego 2017

Dwa potrącone psy w ciągu zaledwie kilku dni. Kolejny złapany dziś w okolicach Wyspy Kasztelańskiej. Władze Krobi przyznają, że wraz z wiosną mają duży problem ze zwierzętami, nad którymi ktoś sprawuje niewłaściwą opiekę. Dwa z nich czekają na odbiór w przytulisku. Jeden nie przeżył zderzenia z samochodem.

Rozdzielili 300 tysięcy

15 lutego 2017

Gogolewo, Pudliszki, Niepart, Żychlewo, Stara Krobia, Kuczyna i Grabianowo mogą się cieszyć. Radni uznali, że w tych miejscach będą w tym roku remonty dróg i chodników. Miejska komisja właśnie dokonała podziału pieniędzy. Wyda na inwestycje we wsiach kwotę 300 tysięcy złotych. Na chodnik w ramach tych środków załapie się też Krobia. Powstała też "lista rezerwowa".

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Torebka damska
Wiertarka METABO MBO-SBE650
265,00 PLN
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
Centrum Gwiazdkowe
SUPER CENY! PLN
Nagrzewnica olejowa DEDRA DED9952
1243,00; PLN
Paski męskie skórzane