Dzisiaj jest 28 Maja 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności Gostyń

Zaczęli od mocnego uderzenia! - film

27 maja 2017

Mocnym rockowym, akcentem rozpoczęły się wczoraj Dni Gostynia 2017. Na scenie wystąpiły trzy muzyczne ikony lat 80. - Róże Europy, Kobranocka i Sztywny Pal Azji. Za sprawą ich wspólnego koncertu udało się stworzyć klimat tamtych lat. Dla młodszego pokolenia była to też okazja wysłuchania na żywo muzyki, przy której bawili się ich rodzice, a dla nieco starszych - wspomnienie z lat młodości. Oprócz koncertów organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji, którymi mogli cieszyć się wszyscy.  

Dni Gostynia, start już dzisiaj!

26 maja 2017

Koncerty zespołów Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy będą głównymi atrakcjami pierwszej odsłony Dni Gostynia. Legendy polskiego rocka będzie można usłyszeć już dzisiaj, jutro duża gratka czeka na fanów muzyki tanecznej – na gostyńskim torze kartingowym wystąpią gwiazdy disco polo: Power Play oraz Piękni i Młodzi. Szykuje się doskonała zabawa, jak zapowiadają organizatorzy, będzie też wyjątkowo smacznie.

Coraz bliżej końca

25 maja 2017

Niebawem rozpocznie się ostatni etap budowy chodnika i kanalizacji deszczowej w Brzeziu. Nowy trakt zostanie pobudowany aż do skrzyżowania z drogą powiatową. Zadanie będzie kosztowało blisko pół miliona złotych - to więcej niż zakładano początkowo.

Mammobus stanie przy Bricomarche

24 maja 2017

O tym, jak ważne są badania mammograficzne, nie trzeba przekonywać już nikogo. Jeśli chciałabyś skorzystać z porady specjalisty i poddać się bezpłatnemu badaniu, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Już 26 maja w ramach prozdrowotnej kampanii "Muszkieterowie dla Polek" profilaktyczna mammografia możliwa będzie w specjalnym mammobusie, który stanie na parkingu supermarketu Bricomarche w Gostyniu.

Uwaga! Wciskają "lewe" perfumy

24 maja 2017

Najpierw upatrują swoją "ofiarę". Najczęściej w okolicach gostyńskich marketów, przychodni czy stacji paliw. Pytają o drogę i obdarowują prezentem, a potem na siłę próbują sprzedać rzekomo oryginalne wody toaletowe w niezwykle atrakcyjnych cenach. - Nie daj się naciągnąć. To mogą być oszuści! - grzmi czytelnik, który poinformował nas o sprawie.

Gmina chce wybudować kładkę

24 maja 2017

Przejście w tym miejscu jest wyjątkowo wąskie, ale też niebezpieczne, gdyż znajduje się w sąsiedztwie drogi krajowej. Pojawiła się propozycja pobudowania przy moście kładki. Zanim jednak powstanie projekt i budowa ruszy, opinie w tej sprawie musi wydać kilka instytucji.

Wygrał konkurs na dyrektora biblioteki

23 maja 2017

Wiemy, kto obejmie fotel dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Gostyń. Najlepszy w naborze na to stanowisko okazał się wieloletni pracownik Gostyńskiego Ośrodka Kultury i kierownik działu projektów kulturalnych posiadający doświadczenie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Pokonał dwóch kontrkandydatów.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
PLUS, wąż ogrodowy 1/2
46,00 PLN
Okulary ochronne z korekcją
140 PLN
Jaguar
Płyn do prania LANOLINA
10 PLN
Oprawa damska