Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności Gostyń

Ulica jak nowa.Zostały tylko złe wspomnienia

18 sierpnia 2017

Mieszkańcy ul. Wiśniowej mogą już korzystać ze zmodernizowanej i komfortowej drogi. Ulica przeszła porządny remont w ramach Funduszu Remontowego. Dziś po dziurawej jak ser szwajcarski jezdni zostały tylko...złe wspomnienia.

Te bransoletki mogą uratować życie

17 sierpnia 2017

Gostyński magistrat zamierza wdrożyć pilotażowy projekt skierowany do seniorów mieszkających samotnie. Trzydziestu seniorów na początek ma otrzymać tzw. "bransoletki życia". Opaska przypominająca zegarek wyposażona w przycisk alarmowy pozwoli osobom starszym połączyć się z Centrum Zdalnej Opieki Medycznej i w razie potrzeby wezwać pomoc. 

Już niedługo będzie tryskać z niej woda

17 sierpnia 2017

Na gostyńskich plantach trwa budowa długo oczekiwanej fontanny. Granitowa niecka już stoi. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i montaż niezbędnych elementów, dzięki którym fontanna zacznie działać. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w najbliższy weekend powinna trysnąć z niej woda.

Gmina stanęła na wysokości zadania

16 sierpnia 2017

Nie milkną echa na temat piątkowej nawałnicy, która spustoszyła powiat. W gminie Gostyń udało się podsumować informacje dotyczące zniszczeń, ale usuwanie skutków żywiołu może potrwać jeszcze co najmniej dwa tygodnie. Obecnie Gmina skupia się przede wszystkim na pomocy tym, którzy najbardziej zostali poszkodowani.

Półkolonie na całego

11 sierpnia 2017

Tegoroczne wakacje w większości miejscowości powiatu gostyńskiego bogate są w półkolonie. W każdej z gmin wyglądają one nieco inaczej, jednak cel jest jeden - umożliwić dzieciom bezpieczne i twórcze spędzenie czasu. W Krajewicach ten plan powiódł się w stu procentach.

Laur Gostynia dla "Domu Europejskiego"

11 sierpnia 2017

Gostyńskie Stowarzyszenie "Dom Europejski" obchodzi w tym roku 20-lecie działalności opierającej się na promocji naszego kraju i regionu gostyńskiego za granicą. Nie byłoby jednak stowarzyszenia bez zaangażowania kolejnych zarządów oraz wielkiej ofiarności i wsparcia rodzin. Ich działalność doceniła Rada Miejska, przyznając stowarzyszeniu tegoroczny "Laur Gostynia".

To więcej niż tylko współpraca...

11 sierpnia 2017

Za nimi lata współpracy, wielu inicjatyw i trudnej pracy na rzecz integracji, na linii Gostyń - gminy Płaskowyżu Wschodniego Rouen we Francji. Przypadający w tym roku jubileusz stał się doskonałą okazją do odnowienia podpisanej 15 lat temu "Karty Przyjaźni". W okolicznościowych przemówieniach wielokrotnie podkreślano, jakie korzyści obie strony czerpią z kontaktów - wzajemne poznawanie się, swych kultur, ale co najważniejsze, przez lata nawiązały się przyjaźnie między poszczególnymi rodzinami, daleko wykraczające poza ramy oficjalnych delegacji. 

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
Oprawa damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Torebka dasmksa
TRAMPKI MĘSKIE
169 PLN 219 PLN
OBUWIE DAMSKIE NIKE
160 PLN 219 PLN
NAPÓJ IZOTONICZNY ISO PLUS