Dzisiaj jest 27 Czerwca 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności Gostyń

GOSTKON w sercu miasta! Oj, działo się!

26 czerwca 2017

Kolejna odsłona GOSTKONU przeszła do historii. Finałowego dnia zabawa przeniosła się na gostyński rynek. Można było oglądać widowiskowe walki templariuszy, wikingów i postapo. Trudno było oderwać wzrok od kostiumów cosplayerów wcielających się w postacie superbohaterów. Kolejki chętnych ustawiały się, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzień pełen wrażeń zakończył pokaz Fireshow.

Dzieci zakończyły kolejny rok szkolny

26 czerwca 2017

Miłą niespodziankę przygotowała dla swoich małych studentów szkoła językowa Helen Doron z Gostynia. Z okazji zakończenia roku szkolnego zorganizowano spotkanie na rynku. Najpierw każdy otrzymał dyplom za całoroczny trud włożony w naukę oraz grę niespodziankę. Wszyscy świetnie bawili się w fotobudce, gdzie dzieci robiły sobie wesołe zdjęcia z rodzicami, koleżankami i kolegami.

Fantastyczna zabawa na GOSTKONIE!

25 czerwca 2017

Za nami pierwszy dzień fantastycznej imprezy - GOSTKON 2017. Mali miłośnicy literatury z zapartym tchem słuchali opowieści BajOli, a fani komiksów chętnie zasiadali w wygodnych leżakach chłonąc kolejne strony ulubionych tytułów. Prawdziwą furorę zrobili wśród odwiedzających miłośnicy sztuki cosplay. Dzięki ich pasji każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z ulubionym bohaterem a nawet słynnym R2D2 z "Gwiezdnych Wojen". Już dziś GOSTKON na gostyńskim rynku. Oj, będzie się działo!

Absolutorium z najlepszym wynikiem od lat

23 czerwca 2017

Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak nie krył zadowolenia po wczorajszym absolutorium. Jego pracę i podejmowane decyzje doceniła nawet opozycja. Z przedstawionych podczas sesji danych wynikało, że sytuacja finansowa gminy jest najlepsza od 10 lat, samorząd nieustannie inwestuje, spłacając jednocześnie zadłużenie. Jak podkreślał włodarz gminy, nie byłoby to możliwe bez dobrej współpracy z radnymi i urzędnikami, którzy ciężko pracowali na ten sukces.

Uczniowie zakończyli rok szkolny

23 czerwca 2017

Każdy rok szkolny to czas wytężonej pracy, a odbiór świadectw to jej ukoronowanie. Dziś w całej Polsce uczniowie zakończyli kolejny rok nauki. Uroczysta akademia z tej okazji odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Czarnego Legionu w Gostyniu. Najzdolniejszych nagrodzono dyplomami m. in. za osiągnięcia w nauce, wyniki sportowe czy wzorowe zachowanie. Wyróżnienia odebrała rekordowa liczba żaków.

Ten występ był wyjątkowy...

22 czerwca 2017

- Dzisiaj dla Was te występy, choć nam trema depcze pięty - powiedziały "Wesołe Nutki", rozpoczynając swój wyjątkowy występ, bo z okazji Dnia Rodziny na Górnej. Były tańce, śpiewy i laurki dla rodziców. Oj, warto było ćwiczyć! Oklaskom i gratulacjom nie było końca.

Jest nazwa dla nowego ronda

22 czerwca 2017

Wiemy, jaką nazwę będzie nosiło nowe rondo na skrzyżowaniu krajowej "dwunastki" i ul. Zachodniej. Propozycje były trzy. Głosowanie zorganizowano za pomocą nowej platformy GO! Gostyń Obywatelski, która z założenia ma być miejscem wymiany opinii między mieszkańcami. Chętnych do oddania głosu nie było jednak zbyt wielu. Oddano nieco ponad 70 głosów.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Lampa UV do paznokci
39 PLN
Koszulki Under Armour
169 PLN
OBUWIE DAMSKIE ADIDAS
229 PLN 259 PLN
Oprawa damska
Avatary
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN