Dzisiaj jest 29 Kwietnia 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności Borek Wlkp.

Cena pójdzie w górę

26 kwietnia 2017

To już pewne - w gminie Borek Wlkp. zmienią się opłaty za wodę i ścieki. Będzie drożej. Tak zdecydowali radni. Jak uzasadniono podwyżkę, o ile wzrosną opłaty i jak mogą wpłynąć na domowe budżety, podajemy poniżej.

Leżał przed domem, bez oznak życia

20 kwietnia 2017

Nawet kilka godzin mógł leżeć przed domem mieszkaniec Borku Wlkp. Mężczyzna był nieprzytomny i nie dawał też oznak życia. Kiedy załoga karetki pogotowia ratunkowego dotarła na miejsce, znajdował się w głębokiej hipotermii. Po udzieleniu natychmiastowej pomocy trafił pod opiekę lekarzy na Oddział Intensywnej Terapii Medycznej szpitala w Gostyniu.

Umiarkowany optymizm po rozstrzygnięciu przetargu

14 kwietnia 2017

Dwa przetargi dotyczące budowy drogi oraz parkingu rozstrzygnął borecki magistrat. Obie inwestycje mają kosztować nieco ponad milion złotych, a więc mniej niż zakładano. Burmistrz Marek Rożek póki co z umiarkowanym optymizmem podchodzi do oszczędności. - Niespodzianki po drodze się zdarzają - mówi włodarz gminy Borek Wlkp.

Groził, że skoczy z dachu

11 kwietnia 2017

Młody mężczyzna groził skokiem samobójczym z dachu budynku mieszkalnego we wsi Wygoda. Na miejscu pojawiły się wszystkie służby ratunkowe. Na szczęście desperat sam zszedł z dachu kilka minut przed 14.00. Na razie nie wiadomo, co skłoniło go do tak desperackiego kroku.

Są jak rodzina, w której zabrakło Joasi

11 kwietnia 2017

- Jesteśmy wdzięczni całej społeczności lokalnej. Dla nas to ogromna pomoc - mówiła ze wzruszeniem Lucyna Mrówczyńska o festynie charytatywnym w Zimnowodzie, na którym zbierano pieniądze na leczenie jej córki. Wszyscy, którzy uczestniczyli w imprezie, nie kryli satysfakcji z podjętych działań. Chętnie otworzyli swe serca i portfele, by pomóc 13-letniej Joasi i jej rodzinie.

Podczas wycinki zginęły ptaki

06 kwietnia 2017

Przy okazji wycinki drzew w karolewskim parku zginęły pisklęta będącego pod ochroną puszczyka zwyczajnego. Drastyczne zdjęcia martwych piskląt pojawiły się na portalu społecznościowym, a pod nimi komentarze. Boreccy urzędnicy, których poprosiliśmy o wyjaśnienia, stwierdzili, że śmierć ptaków była przypadkowa, a fala krytyki pod zdjęciami jest nieuzasadniona.

Tradycyjnie, smacznie i tanecznie - film

03 kwietnia 2017

Pokazy tańca ludowego i przyśpiewki w wykonaniu przedszkolaków, prezentacje kuchni regionalnej oraz stoiska rękodzielników. W Borku Wlkp. odbyło się niezwykłe widowisko – "Festiwal tańca, maku i tradycji, czyli pysznie roztańczony Borek Wlkp. Bis!" Biesiada zgromadziła tłumy mieszkańców ciekawych artystycznych i kulinarnych wrażeń.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Torebka dasmksa
Oprawa damska
OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN
Nakładka słoneczna - polaryzacja i filtr UV
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
HALÓWKA NIKE
120 PLN 179 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV