Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Aktualności Borek Wlkp.

Dobra zabawa zwyciężyła!

18 czerwca 2017

Nie pogoda się liczy, a stan ducha. Udowodnili to organizatorzy festynu w Zalesiu. Pomimo deszczowej aury mieszkańcom humory dopisywały i wszyscy doskonale bawili się. Oj działo się! Korzystając z chwilowych rozpogodzeń rozgrywano zaplanowane konkurencje. Swoje umiejętności zaprezentowali strażacy przeprowadzając akcję gaszenia płonącego auta. Prawdziwym hitem okazały się maskotki i klaun.

Jubileusz w rytmie disco... - film

12 czerwca 2017

Czterdzieści lat minęło od dnia, kiedy po raz pierwszy próg przedszkola w Karolewie przekroczyli pierwsi wychowankowie. Z okazji tej rocznicy społeczność przedszkola zorganizowała radosne święto, na które przybyli krewni maluchów, byli wychowankowie, dyrektorzy, pracownicy oraz goście. Urodzinową atmosferę tworzyły głównie przedszkolaki, prezentując program artystyczny, który przeniósł uczestników w świat muzyki rozrywkowej.

Pokazali, że nie boją się wody...

11 czerwca 2017

Strażacy z gminy Borek Wlkp. jak co roku testowali swoją sprawność fizyczną i umiejętności nabyte podczas licznych szkoleń. Okazją ku temu były Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Niewiele jednak brakowało, by impreza została odwołana. Wszystko przez deszczową aurę, a co za tym idzie także niską frekwencję. 

Zasłużeni odebrali medale

07 czerwca 2017

Święto miasta i gminy Borek Wlkp. stało się okazją do wręczenia najbardziej prestiżowych nagród miejskich, jakimi są medale "Zasłużonych dla gminy Borek Wlkp." W tym roku wyróżnienie przyznano dwojgu mieszkańcom - Reginie Kot oraz Mieczysławowi Kowalskiemu.

Miejsce, gdzie pamięć i tradycja nie zanikną

06 czerwca 2017

To miejsce ciekawe, a zarazem sentymentalne, bo kryje w swym wnętrzu wiele pamiątek związanych z historią Borku Wlkp. Nastrój, ekspozycje, tematyczny układ zachęcają do oglądania, zatrzymania się i chwilowego wyciszenia. Mowa o Izbie Pamięci Tradycji Ziemi Boreckiej uroczyście otwartej podczas obchodów Dni Miasta.

Ta historia zaczęła się 625 lat temu...

04 czerwca 2017

Miasto Borek w tym roku obchodzi 625. rocznicę lokacji miasta i z tej okazji zorganizowano uroczystą sesję rady miejskiej. Po wniesieniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, uczestnicy sesji wysłuchali okolicznościowej pieśni, stworzonej  z okazji rocznicowych obchodów. Burmistrz miasta Marek Rożek z wykształcenia historyk przybliżył słuchaczom historię miasta.

Ponad 50 lat temu powiedzieli sobie "tak"

04 czerwca 2017

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Borku, jaka odbyła się z okazji 625. rocznicy lokacji miasta, wręczono odznaczenia za wieloletnie pożycie małżeńskie. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda uhonorował medalami pary, które wytrwały w przysiędze małżeńskiej ponad pół stulecia. 

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE DAMSKIE REEBOK
158 PLN 239 PLN
Oprawa damska
Pieczeń rzymska
12,50 PLN
Etui na telefon do biegania
9,90 PLN
Magiczna kula do prania
13 PLN
Powerbank
35 PLN