Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności Borek Wlkp.

Burza zabiła 60-letnią kobietę

13 sierpnia 2017

Piątkowa nawałnica, która przeszła nad regionem gostyńskim, zebrała jednak śmiertelne żniwo. Jak udało nam się ustalić, jedna osoba poniosła śmierć w wyniku odniesionych obrażeń. To 60-letnia kobieta, która przed żywiołem ukryła się wraz z mężem w budynku gospodarczym. Silny wiatr przewrócił stodołę, przygniatając małżeństwo. Ciężko ranną kobietę z rozległymi obrażeniami głowy przewieziono do leszczyńskiego szpitala. Zmarła w niedzielę.

Będą dalej próbować...

08 sierpnia 2017

Nie było chętnych na zakup szkolnego autobusu, który przez kilkanaście lat woził uczniów do boreckich szkół. Nie pojawił się żaden kupiec, nikt nie wpłacił wadium, uznając być może, że cena jest zbyt wygórowana. Czy borecki magistrat obniży cenę i ogłosi kolejny przetarg na uszkodzony pojazd?

Najlepszy zgarnie nagrodę...

02 sierpnia 2017

Ruszył sezon dożynkowy. W gminie Borek Wlkp. niebawem przy wjeździe do niektórych wiosek pojawią się tzw. witacze. Słomiane cuda mają zachęcić do udziału w dożynkowych imprezach. Te sołectwa, które zdecydują się na ich ustawienie, dodatkowo mogą zgarnąć nagrody. Wystarczy, że zgłoszą swój udział w konkursie na "Najciekawszy witacz dożynkowy".

Sprawdził się czarny scenariusz

29 lipca 2017

O tym, że wszystko wisi na włosku, zarządca drogi - powiat gostyński, wiedział od dawna. Ostrzegały władze gminy, sołtys i mieszkańcy wioski. Nikt jednak nie reagował...aż do piątku. Przepust przy wjeździe do Siedmiorogowa II, o którego naprawę toczono batalię, zarwał się. W jezdni powstała sporej wielkości wyrwa.

Potrzebna pomoc, a chętnych brak...

28 lipca 2017

Borecki Ośrodek Pomocy Społecznej nie zamierza rezygnować z poszukiwania osoby na stanowisko asystenta rodziny. Właśnie zakończył się pierwszy nabór, ale chętnych brak. - Nikt nie zadzwonił, nikt nie złożył dokumentów - mówi Dorota Dutkowiak, kierownik MGOPS w Borku Wlkp. Dla ośrodka to ogromny problem, bo rodzin wymagających pomocy w ostatnim czasie przybyło.

Swoje już przejeździł. Idzie pod młotek

27 lipca 2017

Nieco ponad siedem ton całkiem dobrej jakości złomu albo po naprawie silnika szkolny autobus, jak ktoś chce. Urząd Miejski w Borku Wlkp. pozbywa się swojej własności - 18-letniego jelcza, który jeszcze do niedawna woził dzieci do szkoły. Cena wywoławcza nie jest wygórowana...

Wszystko kosztowało grubo ponad milion...

20 lipca 2017

Można już jeździć wyremontowaną drogą łączącą ul. Dworcową z ul. Powstańców Wlkp. oraz korzystać z miejsc postojowych przy hali sportowej. To spore zmiany dla kierowców i pieszych, które kosztowały grubo ponad milion złotych.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
299 PLN 349 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV