Dzisiaj jest 21 Lutego 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności Poniec

Hala pękała w szwach (film)

19 lutego 2017

Kilkaset osób przyszło dziś do hali widowiskowo-sportowej w Poniecu na Festiwal Dobrej Zabawy organizowany przez samorząd i redakcję Gostyn24. Atrakcji było tak dużo, że nikt się nie nudził. Dzieci z sołectw dowożono specjalnie podstawionymi autokarami.

Szkolne decyzje w marcu

17 lutego 2017

Dyrektorzy szkół do końca lutego mają przedstawić gminie arkusze organizacyjne. Po ich zatwierdzeniu nauczyciele oficjalnie dowiedzą się, jak będą wyglądały ich zarobki w kolejnym roku szkolnym i po wprowadzeniu reformy oświatowej. Zdaniem dyrekcji likwidowanego gimnazjum, nikt nie straci pracy.

Skończy się chaos...

16 lutego 2017

Po interwencjach mieszkańców władze Ponieca wystąpiły do powiatowej komisji bezpieczeństwa o wprowadzenie zakazu parkowania po jednej stronie ulicy Pocztowej. Od pewnego czasu kierowcy parkują tam po obu stronach i przejazd wąską ulicą  jest bardzo trudny. Po zmianach legalnie będzie można zostawiać samochód tylko z prawej strony tej ulicy

Sami piekli, sami zjedli

13 lutego 2017

Ponad siedemdziesięcioro dzieci stanęło za kuchennym stołem w trakcie warsztatów kulinarnych zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu. Najmłodsi nauczyli się, jak wyrabiać ciasto na pizzę, dobierać składniki i stworzyć sos. Samodzielnie wypieczone pizze błyskawicznie zniknęły, zjedzone przez młodych kucharzy.

Baśniowo w Centrum Kultury

09 lutego 2017

Wrocławscy aktorzy przygotowali 9 lutego dla dzieci z Ponieca i okolic teatralne spotkanie z twórczością Hansa Christiana Andersena. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury teatr Akademia Wyobraźni wystawił "Księżniczkę na ziarnku grochu". To kolejna z propozycji artystycznych przygotowanych na czas przerwy w nauce. W programie GCK do końca ferii atrakcji będzie więcej.

Iluzjonista oczarował dzieci

01 lutego 2017

Pokaz iluzjonisty jak dotąd był największą atrakcją wśród imprez organizowanych przez gminę Poniec w czasie ferii zimowych. Program jest znacznie bogatszy i obejmował już między innymi zajęcia plastyczne i turniej miniball, a w tym tygodniu na dzieci czeka także turniej bowlingowy między sołectwami oraz zmagania wielopokoleniowe dla całych rodzin.

Gdzie pójdą dzieci z Szurkowa?

31 stycznia 2017

Czy dwie gminy będą konkurować o uczniów? Taka sytuacja zapowiada się między Poniecem a Krobią. Chodzi o dzieci z Szurkowa uczące się w likwidowanej Szkole Podstawowej w Sarbinowie. Opiekę szkolną i dowóz zapewniła im gmina Poniec, ale teraz część rodziców deklaruje, że chce posłać dzieci od września do szkoły Nieparcie, którą prowadzić ma gmina Krobia.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Wiertarka METABO MBO-SBE650
265,00 PLN
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
219 PLN 279 PLN
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
KOSZULKA BIEGOWA TERMOAKTYWNA MĘSKA HEATGEAR RAID MICROTHREAD T-SHIRT UNDER ARMOUR
99zł PLN
Avatary
od 170 PLN