Dzisiaj jest 26 Kwietnia 2017, Środa, imieniny obchodzą:

Aktualności Poniec

W trójkę pokonali ultramaraton

24 kwietnia 2017

Trzech ponieckich biegaczy ma na koncie trudny wyczyn, jakim było pokonanie trasy ultramaratonu. W weekend Łukasz Idowiak, Adrian Poprawski i Norbert Szymkowiak pokonali 60-kilometrową trasę przez Wielkopolski Park Narodowy. Przygotowania trwały od kilku miesięcy.

Rockowe otwarcie sezonu

24 kwietnia 2017

Mocnym, rockowym akcentem otwarto tegoroczny sezon motocyklowy w Dzięczynie. W weekend na scenie Stop Rider 66 zagrały zespoły Chupa i Ziemia Zakazana. Wcześniej motocykliści przez ponad trzy godziny spotkali się w tym samym miejscu w czasie nieformalnej inauguracji sezonu.

Remont najwcześniej w połowie maja

24 kwietnia 2017

Nie prędzej niż za trzy tygodnie będzie mogła rozpocząć się modernizacja drogi powiatowej w Dzięczynie. Wykonawca prac musi jeszcze przygotować projekt organizacji ruchu na tej trasie. Inwestycja będzie kosztować ponad milion złotych i będzie pierwszym etapem kompleksowej przebudowy całej drogi w kierunku Ponieca.

Wehikuł czasu na ulicach

21 kwietnia 2017

Historyczną grę miejską dla mieszkańców przygotowuje Gminny Ośrodek Kultury w Poniecu. Do zabawy chce zaprosić całe grupy mieszkańców, którzy na ten jeden dzień będą mieli okazję przenieść się w czasie do dawnego, mieszczańskiego Ponieca i dobrze się bawić. Zapisy trwają jeszcze tydzień.

Golec i Jeżowska gwiazdami w Poniecu

18 kwietnia 2017

Golec uOrkiestra i Majka Jeżowska będą w tym roku w lipcu głównymi atrakcjami Dni Ziemi Ponieckiej. Poza koncertami artystów zaplanowano też szereg innych atrakcji, w tym turniej sołectw czy pokazy laserowe. Cykl imprez wraz z Parafiadą rozciągnie się więc na cały lipcowy weekend.

Do majówki pogoda się poprawi?

18 kwietnia 2017

Około 350 uczestników może wziąć udział w tegorocznej majówce rowerowej organizowanej przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu. Wszystko zależy jednak od pogody, która na razie nie jest sprzymierzeńcem organizatorów. Trasa tegorocznej wyprawy to niemal 30 kilometrów.

Będzie dziewiąty oddział?

14 kwietnia 2017

Gmina Poniec rozważa adaptację części mieszkalnej dawnego szpitala. Do tej pory ta część zabudowań nie została wyremontowana. Teraz pojawia się możliwość jej zaadaptowania na cele przedszkolne. Mógłby tam powstać kolejny, dziewiąty już oddział placówki.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
VOUCHERY O WARTOŚCI 20, 50 I 100 ZŁ
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 289 PLN
OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN
KOSZULKA BIEGOWA TERMOAKTYWNA MĘSKA HEATGEAR RAID MICROTHREAD T-SHIRT UNDER ARMOUR
99zł PLN
Oprawy dziecięce