Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Aktualności Poniec

Nowe chodniki we wsiach

19 czerwca 2017

Cztery wsie w gminie Poniec mogą się cieszyć z nowych chodników. Ciągi piesze powstają w Grodzisku, Rokosowie, Śmiłowie oraz Czarkowie. Wykonawcą robót w tych czterech miejscach jest ta sama firma.

Słońce, fanty i zabawa - film

18 czerwca 2017

Tłumy przybyły dziś do Dzięczyny, by wziąć udział w siódmej edycji festynu rodzinnego. Impreza, choć dedykowana dzieciom, przyciągnęła na teren przy stawach całe rodziny. Magnesem była moc atrakcji i loteria fantowa z ciekawymi nagrodami.

Ta droga to koszmar

14 czerwca 2017

 - Mimo obietnic do dziś  powiat nie załatał ogromnych dziur na drodze  z Karca do Sarbinowa – skarży się sołtys Jerzy Skrzypczak. Mieszkańcy Sarbinowa nie są już w stanie nawet jechać slalomem, bo ominięcie wyrw w jezdni stało się niemożliwe. Część kierowców wybiera objazd przez Szurkowo. Dziur ostatnio nie sposób jednak nie zauważyć. Są obrysowane białą farbą i tak może być do końca czerwca.

Ligę tym razem wygrał OSiR

13 czerwca 2017

Duet z OSiR-u najlepszą załogą bowlingową w gminie. Po trwających dwa miesiące zmaganiach ligowych Andrzej Bączyk i Tomasz Maćkowiak ostatecznie zdetronizowali rywali, plasując się na czele tabeli. Wyprzedzili tym razem w czołówce sołectwo z Janiszewa i urzędników z Ponieca.

Jedyny taki sport, gdzie nie ma podziałów

12 czerwca 2017

Co roku wydarzenie pn. "Konie i powozy" ściąga na teren rokosowskiego parku tysiące widzów, którzy z zapartym tchem śledzą zmagania powożących zaprzęgani. Nie inaczej było w tym roku. Zawody wypadły spektakularnie, a ilość atrakcji przygotowana dla odwiedzających była tak duża, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Powiat jest gotów sprzątać

08 czerwca 2017

Interpelacja radnej Ponieca Ewy Kończak przyniosła efekt. Zarząd Powiatu Gostyńskiego zaproponował, że rozważy sprzątanie ze śmieci terenów przy administrowanych przez siebie drogach przynajmniej dwa razy w  roku. Służby powiatowe chcą to połączyć z wykaszaniem rowów. Wcześniej zamierzają jednak poznać cenę takich usług.

Za ciasno na łuku, zmieniają projekt

07 czerwca 2017

Na placu budowy nowej drogi w Dzięczynie pojawił się problem. Właściciele jednego z domów zasygnalizowali zbyt wąski pas między nową drogą a ich domem. Konieczna jest więc zmiana projektu, a dodatkowo obok domu pojawią się specjalne bariery.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Parapety
Płyn do prania LANOLINA
10 PLN
Torebka damska
Pieczeń rzymska
12,50 PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 259 PLN