Dzisiaj jest 25 Marca 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności Poniec

Pocztowa z zakazem, czas na Focha

17 marca 2017

Postulat mieszkańców ulicy Pocztowej w Poniecu dotyczący ustawienia zakazu postoju z jednej strony drogi zostały wysłuchany. Powiat zgodził się na ograniczenie. Teraz identyczny wniosek skierowali mieszkańcy ulicy Marszałka Focha. Ich zdaniem przez źle parkujące auta są trudności z dojazdem karetki.

Piast dostanie najwięcej

17 marca 2017

Gmina rozdzieliła tegoroczny budżet na rzecz organizacji realizujących zadania publiczne. Najwięcej, bo 63 tysiące złotych, trafi do klubu Piast Poniec. Na mniejsze wsparcie mogę liczyć kluby z Żytowiecka i Rokosowa, a także chór kościelny Cecylia, harcerze oraz ośrodek bonifraterski.

Projektant zajmie się stanicą

14 marca 2017

100 tysięcy złotych chce przeznaczyć w tym roku gmina na rozpoczęcie prac przy budowie stanicy nad stawami w Dzięczynie. W najbliższych dniach samorząd zamierza zaprosić do współpracy projektanta, który przygotuje koncepcję zagospodarowania terenu.

Strefa zaczyna istnieć

10 marca 2017

270 tysięcy złotych wpłynęło do budżetu gminy Poniec ze sprzedaży pierwszej z działek w Ponieckiej Strefie Inwestycyjnej. Grunt kupiła jedna z firm, która prowadzi już działalność w sąsiedztwie. Samorząd chce sprzedać kolejne trzy działki i zapewnia, że jest już zainteresowanie tymi terenami.

W rytm włoskich hitów

08 marca 2017

Klasyczne przeboje lat osiemdziesiątych królowały na ponieckim koncercie Duetu An Dreo e Karina. Wraz  z towarzyszącym zespołem artyści wykonali hity Rominy Power i Albano, w tym niezwykle kiedyś popularne "Felicita" czy "Sempre Sempre". W czasie koncertu nie zabrakło też niespodzianek z okazji Dnia Kobiet przygotowanych przez organizatora.

Nowego dyrektora przywita reforma

08 marca 2017

Gmina Poniec ogłasza konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej imienia majora Henryka Sucharskiego. Kandydatury można zgłaszać do 24 marca. Nowe kierownictwo placówki czeka trudny okres związany z wprowadzeniem reformy oświatowej, w Poniecu dodatkowo z włączaniem likwidowanej szkoły w Sarbinowie.

Kuratorium zgadza się na likwidację

06 marca 2017

Władze Ponieca mają formalną zgodę na likwidację Szkoły Podstawowej w Sarbinowie. Teraz samorząd może formalnie przygotować uchwałę o wygaszeniu z placówki z końcem roku szkolnego. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała procedura dotycząca całej sieci szkół w gminie.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE NIKE JUNIOR
198 PLN 239 PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 289 PLN
Koszulka Fitness Reebok Damska
NAPÓJ IZOTONICZNY ISO PLUS
JOBIEXTRA WÓZEK NARZĘDZIOWY
1333,00 PLN
Myjka KRANZLE 1050 P
1444,00 PLN