Dzisiaj jest 29 Kwietnia 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności Piaski

Wygrała konkurs, pracę rozpocznie w czerwcu

27 kwietnia 2017

Wybrano nową urzędniczkę, która zajmie wolne stanowisko ds. gospodarki odpadami komunalnymi w Urzędzie Gminy Piaski. Konkurencja była spora, bo o etat starało się kilkanaście osób. Co przekonało komisję konkursową, aby to właśnie ta kandydatka zajęła wolne stanowisko?

Chodnik z granitu przed murami klasztoru

25 kwietnia 2017

To będzie bardzo drogi, ale też wyjątkowy chodnik. Na ponad dwustumetrowym odcinku pojawi się nowa kostka betonowa, natomiast przy murze okalającym Bazylikę Świętogórską granitowe płyty. Takie są zalecenia konserwatora zabytków. Wcześniej zamontowano tam 14 ozdobnych lamp, które również musiały spełniać określone wymogi. 

Ten zawód ma we krwi

20 kwietnia 2017

Leśnictwo jest dla niego nie tylko zawodem, ale też pasją i kontynuacją rodzinnych tradycji. Mowa o Tomaszu Kwiecińskim, nowym nadleśniczym Nadleśnictwa Piaski, który do tej pory pełnił funkcję zastępcy w tej instytucji. I choć jego obowiązki zmieniły się, to nie zamierza być jedynie urzędnikiem.

Bez tego planu ich szanse są niewielkie

18 kwietnia 2017

Samorząd Gminy Piaski pozyskał pieniądze na opracowanie gminnego programu rewitalizacyjnego. Dokument ma pomóc w pozyskiwaniu środków na poprawę jakości życia mieszkańców, ale też uatrakcyjnienie terenów pod inwestycje. Na rewitalizację obszarów zdegradowanych w ramach RPO 2014-2020 przeznaczono w Wielkopolsce 130 mln złotych. Jest więc o co walczyć.

Długo czekali, ale opłaciło się

14 kwietnia 2017

Remonty chodników w Szelejewie trwają już... kilka lat. Wiele wskazuje na to, że w tym roku inwestycja znajdzie swój szczęśliwy finał. Trakt zostanie pobudowany przy blokach. Stare płytki chodnikowe sukcesywnie zastępuje kostka brukowa.

Śmieci "fruwają" między grobami

13 kwietnia 2017

Odwiedzający groby na cmentarzu przy kościele w Strzelcach Wielkich skarżą się na panujący tam bałagan. Ich zdaniem proboszcz administrujący nekropolią zupełnie nie dba o porządek. - Śmieci, które leżą między grobami, powinien obejrzeć arcybiskup - grzmią czytelnicy. Z kolei proboszcz przyznaje, że problem jest mu doskonale znany, ale wina leży też po stronie odwiedzających cmentarz.

Młodzi i zdolni

13 kwietnia 2017

Zdolnej młodzieży wśród uczniów Zespołu Szkół w Piaskach nie brakuje. Młodzi ludzie wykorzystując swoją wiedzę oraz umiejętności, doskonale przygotowani przez nauczycieli sięgają po najwyższe laury w konkursach organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
ADIDAS DAMSKIE
135 PLN 219 PLN
Wypożyczalnia elektronarzędzi
nowa,szersza oferta-przyjdź i sprawdź PLN
Oprawa damska
Szynka z beczki
20,90 PLN