Dzisiaj jest 21 Lutego 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności Piaski

Jak długo to jeszcze potrwa?

16 lutego 2017

Przestało działać uliczne oświetlenie w całych Piaskach. Co jest powodem egipskich ciemności i jak długo to jeszcze potrwa? Niewykluczone, że sytuacja ma związek z pracami, jakie od kilku dni wykonuje spółka Enea. 

Sprawdź harmonogram, szykują się zmiany

10 lutego 2017

Zmienia się harmonogram odbioru odpadów w gminie Piaski. Poszczególne miejscowości zostały podzielone na sektory, w których zbiórka śmieci będzie odbywała się w różnych terminach. Zmiany mają obowiązywać od 1 marca.

Najpierw staw, teraz świetlica

09 lutego 2017

Już za kilka miesięcy mieszkańcy Rębowa będą mieli kolejne powody do zadowolenia. W zeszłym roku dzięki pozyskanym środkom w tej niewielkiej miejscowości udało się zmodernizować teren wokół stawu. Teraz gmina Piaski przygotowuje się do remontu świetlicy.

Z opóźnieniem, ale będzie

08 lutego 2017

Przez kilka miesięcy widać było, jak rosną mury. Prace nieco przystopowały wraz z początkiem zimy, ale jak zapowiada wójt Wiesław Glapka, już niebawem będzie można zobaczyć kolejny ważny element budowy. Firma rozpocznie montaż konstrukcji dachowej.

Nie chcą czekać do wiosny

07 lutego 2017

Od kilku miesięcy trwa budowa kanalizacji sanitarnej w Bodzewie w gminie Piaski. Wykonawcy zadania nie odstrasza nawet zimowa aura. Obecnie układany jest rurociąg, którym nieczystości popłyną do gostyńskiej oczyszczalni ścieków.

Bilans wychodzi na zero

12 stycznia 2017

Od kilku lat rośnie liczba mieszkańców Piasków. W tym samym czasie zmniejsza się niestety ilość zamieszkujących teren całej gminy, głównie mniejszych miejscowości. Największą wioską oprócz samych Piasków pozostaje Bodzewo, najmniejszą Zabornia, w której na stałe zameldowane są zaledwie dwie osoby.

W murach można znaleźć złoto i...

11 stycznia 2017

Niemal z każdym budynkiem wiążą się jakieś ciekawe historie. Nie inaczej jest w przypadku siedziby Urzędu Gminy w Piaskach, który w tym roku świętuje 120-lecie powstania. Jak mówią legendy, w jego murach można "coś" znaleźć...

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE ZX
189 PLN 279 PLN
BUTY FILCOWE PCV
27,00 PLN
UNDER ARMOUR SPODNIE HEATGEAR COMPRESSION
99zł PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 289 PLN
Botki damskie SERGIO LEONE
Spawarka inwertorowa ADLER MMA-220
577,00 PLN
Obuwie damskie SERGIO LEONE