Dzisiaj jest 22 Stycznia 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności Piaski

Bilans wychodzi na zero

12 stycznia 2017

Od kilku lat rośnie liczba mieszkańców Piasków. W tym samym czasie zmniejsza się niestety ilość zamieszkujących teren całej gminy, głównie mniejszych miejscowości. Największą wioską oprócz samych Piasków pozostaje Bodzewo, najmniejszą Zabornia, w której na stałe zameldowane są zaledwie dwie osoby.

W murach można znaleźć złoto i...

11 stycznia 2017

Niemal z każdym budynkiem wiążą się jakieś ciekawe historie. Nie inaczej jest w przypadku siedziby Urzędu Gminy w Piaskach, który w tym roku świętuje 120-lecie powstania. Jak mówią legendy, w jego murach można "coś" znaleźć...

Za każdym zdjęciem stoi historia

10 stycznia 2017

"Kadry historii. Gmina Piaski na starej fotografii" to tytuł najnowszej publikacji prezentującej ponad sto starych i unikatowych zdjęć. Większość z nich po raz pierwszy ujrzała światło dzienne dzięki ogromnemu zaangażowaniu miejscowych regionalistów m.in. Antoniego Jerszyńskiego, Czesława Mendyki i Jana Niedzieli. Podczas konferencji promującej książkę udowodnili, że za każdym zdjęciem stoi jakiś człowiek, jakaś historia.

Będą spłacać przez 10 lat?

07 stycznia 2017

Rada Gminy Piaski podjęła decyzję w sprawie współpracy z powiatem w ramach programu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego... Dzięki porozumieniu, remontu mogą doczekać się drogi w Rębowie i okolicy, jednak takie "załatwienie" sprawy będzie sporo kosztować. Według wstępnych wyliczeń samorządowi przyjdzie spłacać zadanie przez 10 lat, nawet po 100 tys. złotych rocznie! - To na razie tylko uchwała intencyjna - zastrzega Wiesław Glapka, wójt gminy Piaski.

To wciąż towar deficytowy

04 stycznia 2017

Nie do wiary? A jednak. Dla niektórych rodzin w gminie Piaski woda to wciąż produkt deficytowy. Mieszkańcy korzystają ze studni i "minihydroforni", ale wody zaczyna brakować. Jak zapewniają urzędnicy są plany, które mają rozwiązać problem.

Raty na trzy lata

03 stycznia 2017

Ponad milion złotych kosztowała modernizacja oświetlenie ulicznego w gminie Piaski. W ramach projektu powstały nowe punkty oświetleniowe, wymienione zostały oprawy na istniejących słupach. Część tej kwoty samorząd będzie spłacał w ratach przez najbliższe trzy lata. 

No to będzie się działo!

30 grudnia 2016

Gmina Piaski nie zamierza zwalniać tempa również w przyszłym roku. Sporą część budżetu samorząd zamierza przeznaczyć na inwestycje. Wśród tych sztandarowych pozostaje budowa hali sportowej w Szelejewie Pierwszym i kolejny etap budowy kanalizacji w Bodzewie. W Piaskach też będzie się działo! Choć wszyscy radni podnieśli rękę "za" budżetem, to nie wszystkim udało się dogodzić.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Avatary
od 170 PLN
OBUWIE ADIDAS MĘSKIE
219 PLN 249 PLN
Centrum Gwiazdkowe
SUPER CENY! PLN
MIU MIU
NOWOŚĆ! PLN
Centrum Gwiazdkowe
SUPER CENY! PLN