Dzisiaj jest 25 Marca 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności Piaski

Złóż PIT w Urzędzie Gminy

23 marca 2017

Wspólna akcja gminy Piaski i skarbówki. Już 31 marca wszyscy chętni mieszkańcy będą mogli złożyć PIT-y w siedzibie Urzędu Gminy. Pracownicy Urzędu Skarbowego będą przyjmowali dokumenty przez dwie godziny.

Trwają zapisy na Bieg Bojanowskiego

21 marca 2017

Bieganie to dla coraz większej liczby osób aktywne spędzanie wolnego czasu. Jak wiadomo, sport to zdrowie, więc dlaczego nie zadbać o nie właśnie w taki sposób? Właśnie ruszyły zapisy do XXXIV Biegu Bojanowskiego. Może więc warto założyć wygodne buty i spróbować pobiec w tym roku?  

Najwięcej "zgarnęli" piłkarze

20 marca 2017

Gmina Piaski co roku wspiera finansowo kluby sportowe i stowarzyszenia. W tym roku samorząd także wygospodarował środki na ten ważny cel. Podobnie jak przed rokiem będzie to kwota ponad 100 tys. złotych, a znaczną jej część zgarną piłkarze. Zobacz, które kluby sportowe i stowarzyszenia otrzymały największy zastrzyk finansowy.

Urzędnik rzucił pracę. Szukają nowego

16 marca 2017

Urząd Gminy w Piaskach ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze. Poszukiwany jest referent ds. gospodarki odpadami komunalnymi. Konkurs nie jest związany z tworzeniem nowego stanowiska. Z początkiem stycznia dotychczasowa pracownica zrezygnowała z pracy, a niebawem wejdą w życie nowe przepisy związane z gospodarką śmieciową. 

Rozpoczął się remont przejazdu kolejowego w Piaskach

15 marca 2017

PKP Polskie Linie Kolejowe wzięły się za remont jednego z przejazdów kolejowych w Piaskach. To oznacza utrudnienia. Przez trzy dni kierowcy muszą liczyć się z objazdami. Jest też dobra wiadomość - po modernizacji przejazd będzie dużo wygodniejszy i bezpieczniejszy dla zawieszenia.

Co można znaleźć w kanalizacji?

14 marca 2017

Niektórzy mieszkańcy traktują toaletę jak… kosz na śmieci, do którego można wrzucać dosłownie wszystko. Wydaje się to dziwne, tym bardziej że teoretycznie wszyscy powinni wiedzieć, że sieć kanalizacyjna służy do odprowadzania nieczystości z toalet, łazienek czy kuchennych umywalek. Tymczasem do kanalizacji trafiają przedziwne przedmioty, w Piaskach są to głównie… tkaniny. W efekcie kanalizacja zapycha się. Problem jest na tyle poważny, że Urząd Gminy wydał komunikat w tej sprawie.

Ten pomnik może wkrótce zniknąć

07 marca 2017

Wszystko wskazuje na to, że pomnik upamiętniający Władysława Kasprzaka zlokalizowany przy ul. Gostyńskiej w Piaskach zniknie. Pojawia się coraz więcej głosów, by wybudować nowy monument lub przenieść go w inne miejsce. Do tego będzie jednak potrzebna zgoda nadleśnictwa.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

TENGTOOLS zestaw kluczy płasko-oczkowych
102,00 PLN
OBUWIE DAMSKIE ADIDAS
229 PLN 259 PLN
OBUWIE ADIDAS MĘSKIE
219 PLN 249 PLN
Blaty łazienkowe
Serdelka cienka
11,50 PLN