Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Aktualności Powiat

Szpital do rozbudowy. Czy to dobra decyzja?

19 lipca 2017

Wydatki na rozbudowę gostyńskiego szpitala mogą przyprawić o ból głowy. Blisko 7 milionów złotych to kwota niebagatelna dla samorządu powiatowego, tym bardziej że fundusze na inwestycję w znacznej części mają pochodzić ze środków własnych. Pomóc ma dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Czy jednak warto planować takie inwestycje, kiedy los placówki jest niepewny?

Kto da kredyt powiatowi?

17 lipca 2017

Powiat gostyński zamierza zaciągnąć kredyt na "dopięcie" tegorocznego budżetu. Chodzi o ponad 2,6 miliona złotych. Zdaniem urzędników starostwa są one potrzebne do realizacji założonych inwestycji. O tym, kto będzie chętny na kredytowanie powiatu, dowiemy się za dwa tygodnie.

Drzewa wycięte... Został tylko krzyż

14 lipca 2017

Ten feralny odcinek drogi Czarkowo - Drzewce nazywany jest przez niektórych "zakrętem śmierci". Wiele osób straciło tam zdrowie i życie w wypadkach, uderzając w drzewa. Być może to właśnie sprawiło, że zlecono w tym roku ich wycinkę. Czy teraz będzie bezpieczniej? 

Czy dyrektor szpitala straci posadę?

28 czerwca 2017

Kłopoty finansowe gostyńskiego szpitala przestały być tajemnicą. Wielokrotnie na łamach portalu Gostyn24 informowaliśmy o jego fatalnej kondycji finansowej.  Zarzucano nam wówczas manipulację i nakręcanie spirali strachu. Tymczasem widmo bankructwa rzeczywiście zawisło nad gostyńskim SP ZOZ. Jest tak źle, że władze powiatu zastanawiają się, co dalej i przyznają, że sytuacja jest niewesoła.

Sukces czy porażka? Oto jest pytanie...

24 czerwca 2017

Zarząd Powiatu Gostyńskiego otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok. Ta informacja raczej nie zaskakuje, ponieważ koalicja SKW-PSL ma większość w powiatowej radzie. Niemałe zdziwienie mogły za to wywołać wzajemne oskarżenia starosty Roberta Marcinkowskiego i radnego Zbigniewa Kulaka o... kłamstwa. Poszło o zadłużenie powiatu gostyńskiego.

Zawiłe prawo czy niepewni prawnicy?

06 maja 2017

Powiatowi radni musieli powtórzyć głosowanie nad uchwałą w sprawie regulaminu Rady Społecznej przy SPZOZ w Gostyniu. Zdaniem wojewody wielkopolskiego popełniono błąd. Mimo odmiennego zdania radcy prawni powiatu dla świętego spokoju zgodzili się z sugestią departamentu prawnego wojewody. Gdyby tak się nie stało, uchwała mogłaby zostać unieważniona.

Zostało niewiele czasu

24 kwietnia 2017

Dobiega końca gorący okres rozliczeń z fiskusem. Dla większości z nas będzie to długi weekend, dla innych normalny dzień pracy. Gostyński Urząd Skarbowy będzie czynny dla wszystkich tych, którzy będą chcieli złożyć zeznanie podatkowe za 2016 rok.  

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Torebka damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
VOUCHERY O WARTOŚCI 20, 50 I 100 ZŁ
Oprawa damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Obuwie męskie Adidas
259 PLN 319 PLN